Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/bebru_pamatskola1/bebru_pagasta_berni_projekta_gara_pupa_ekskursija_riga
Drukas datums: 09:17:34 10.07.2020

Bebru pagasta bērni projekta ''Garā pupa'' ekskursijā Rīgā17.05.2015

Saulainajā sestdienā, 9. maijā, Bebru pagasta bērni devās pavasara sezonas bērnu kultūras projekta "Garā pupa" rīkotajā bezmaksas ekskursijā uz Rīgu, ko organizēja biedrība "Ascendum", sedzot visus izdevumus, skola nodrošināja transportu.

Šis projekts jau septīto sezonu sniedz iespēju reģionu bērniem iepazīt galvaspilsētu un tās dāvātās kultūras iespējas.

Ekskursijas ietvaros tika nodrošināta pilna dienas programma - Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja, Gaismas pils un Vecrīgas apmeklējums gida pavadībā, siltas pusdienas, izrāde "Gudrais zobiņš" Latvijas Leļļu teātrī,kā arī launags mājupceļam.

Lai izturība būtu visas dienas garumā, tad Gaismas pils kafejnīcā ieturējām maltīti - siltas pusdienas.Bērni sajūsminājās par oficiantiem,kuri viņus apkalpoja,kāds pat noteica:"Ēdam kā bagātie filmās,kur visu pienes klāt!"

Pirms tam mums atlika laiks tuvējā apkārtnē vērot ļaužu masas,kuras ziedu klēpjiem rokās un Georga lentītēm pie apģērba devās Uzvaras pieminekļa virzienā,atpakaļ nākot ar sarkaniem baloniem un karodziņiem.

Tik pilnus tramvajus un ielas bērni teicās redzējuši pirmoreiz.Uzmanību pievērsa arī kāds auto,kura jumtu dekorēja savdabīgs tanks.

Galvenais notikums Latvijas Nacionālajā bibliotēkā - braukšana ar liftu "līdz debesīm",izkāpjot 11.stāvā un līdz 12.- ejot kājām. Tur pavērās brīnišķīgs skats - Rīgas panorāma, ar savu muzicēšanu mūs priecēja Mūzikas akadēmijas studenti, kuri brīvdienās šeit uzstājas.

Vislielākā rosība, protams, notika Bērnu literatūras centrā, kur spilgtās krāsas interjerā un bagātīgais grāmatu klāsts apžilbināja katra acis.

Muzejā aplūkojām izstādi "Citādāk nekā parasti. Laikmetīgais dizains un ieraduma spēks", noraugoties uz lietām "jaunā gaismā", izjūtot dizaina domāšanas daudzveidību un atklājot dizaineru populāru darbu noslēpumus. Šeit bija iespēja uzspēlēt arī pingpongu, kur ierastā taisnstūrveida galda vietā pretī vērās apaļais.

Vecrīgā ar īpašu interesi klausījāmies nostāstus par to, cik ilgi katra baznīca un tornis pēc uzcelšanas saglabāsies, kā arī, kas notiek tad, ja lejā mestais trauks nesaplīst. Brēmenes muzikanti, iedomātās vēlmes un to piepildīšanās, šaurās ieliņas un aktivitātes tajās, foto sesijas pie košajām tulpēm-tik raiba un pilna bija šī diena.

Leļļu teātra apmeklējums pirmo reizi dzīvē-arī notikums daudziem no mūsu grupas. Braucot mājās un baudot līdziedoto launagu, kāda meitenīte ieteicās:''Skolotāj, mums katram šodien iedeva līdzi savu Gaismas pili!Kādu?Sviestmaizi trauciņā.'' Viņas vārdi lika aizdomāties. Šo dienu pavadījām kopā ar bērniem no Aizkraukles dienas centra ''Pasaciņa''.

Paldies biedrībai ''Ascendum''par iespēju doties ekskursijā,kā arī skolas vadībai un šoferim Andrejam Karlsonam!

Daiga Andersone - VPIV skolotāja