Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/bebru_pamatskola1/bebrens_atkal_klat
Drukas datums: 01:11:05 29.05.2020

„Bebrēns” atkal klāt01.11.2012

Kopš 1997. gada Bebru pamatskolas skolēni 3 - 4 reizes mācību gadā savu literāro jaunradi atspoguļo skolas žurnālā „Bebrēns”. Arī šogad esam izdevuši pirmo numuru. Lasītājiem piedāvājam 5.- 7. klašu skolēnu dzejoļus par rudeni un pirmo sniegu. Ir sacerētas interesantas teikas par to, kā radās miegs, koku lapas, Piena Ceļš un citas.

Tā kā divi skolēni piedalījās R. Blaumaņa 8. literārās prēmijas konkursā, „Bebrēns” ļauj iepazīt šos žūrijai iesniegtos darbus.

Mūsu dzejniece Sarmīte Rode neliedza savus dzejoļus, tāpēc varam baudīt Dzejas dienu atskaņas.

Interesanta, savdabīga ir Annijas Skučenkovas epifānija, kuru uzrakstīt viņai mācījis dzejnieks Imants Ziedonis.

Vizuālo noformējumu žurnāls gūst no skolēnu zīmējumiem, kas tapuši skolotājas Dz. Sniedzes vadībā. Arī žurnāla vāks ir skolotājas Dz. Sniedzes radīts fotomirklis. Ja literāro sacerējumu autores pārsvarā ir meitenes, tad veiksmīgākie zīmētāji ir mūsu skolas zēni: K. Bitenbinders (8. klase), A. Suhotins (8. klase), brāļi Vīksnes (5. klase).

Žurnālā publicējas literārās jaunrades pulciņa dalībnieki, bet tie skolēni, kuriem literatūras stundās izdevies labs, oriģināls darbs, tiek aicināti savu veikumu žurnāla redakcijai iesūtīt elektroniskā veidā. Tā kā ne vienmēr skolēniem ir vēlme strādāt vairāk nekā prasa pienākums, jauki radošie darbi paliek, nepalaisti tautās.

Skolā saglabāti visi žurnāla „Bebrēns” numuri. Piecpadsmit gadu garumā to sakrājies varen daudz. Vissenāko žurnālu vērtība ar gadiem vienīgi pieaug, proti, autors jau pieaudzis, kļuvis pazīstams, ir labs sava aroda pratējs, bet skolas žurnālā atrodamas viņa bērnības izjūtas, domas, spriedumi. Ir iespēja salīdzināt – skolēni kļūst radošāki vai nē.

Žurnāla veidotāji, Dz. Sniedzes foto