Lapas karte
AA+A++
A AAA

Balti nāca Ziemassvētki

19.12.2013

p1280278.jpgJa Sniega māte pat decembra vidū vēl nav savu uzdevumu augstumos un dabā aizvien valda sniega deficīts, tad cilvēkam neatliek nekas cits, kā ņemt rokās baltu papīru, baltus dzijas kamolus, gaišus sadzīves materiālus un pašam radīt ilgi gaidīto baltumu.

Bebru pamatskolas skolēni un viņu vecāki labprāt atsaucās aicinājumam palīdzēt vairot balto, konkrētāk, radīt katram savu Balto Egli. Ja apkārt ir pārāk daudz tumsas, nevajag ar to cīnīties. Jāiededz gaisma. Un tā mūsu skolas logu rūtīs jau divas nedēļas balto ne tikai elektriskā gaisma, bet visdažādākās egles un eglītes – skarainas, stilīgas, pūkainas, zvaigžņainas. Mums ir telpiskas egles, virpuļojošas egles, egles, kas gatavotas no papīra rociņām.

Šogad mēs domājām, ka paglābt un nenocirst dzīvās, mūžzaļās meža rotas. Nenesām katrā klasē nocirstas eglītes. Mums pietiek ar izrotātu egles zaru un greznu Adventes vainagu.

Pārsteigumiem bagāts mūsu Balto Egļu mežā 19. decembrī izvērtās Ziemassvētku tirdziņš, ko tradicionāli organizē skolotāja Dz. Karlsone un visaktīvāk atsaucas jaunāko klašu skolēni. Nopērkams bija viss: medus, kāposti, svaiga sula, našķi, rotaslietas, adījumi, suvenīri, kas tapuši, pateicoties darba tikumam un roku čaklumam. Tas kā sniega baltums priecēja, veldzēja un staroja.

Balts var būt ikviens, ne tikai sniegs.

Linda Šmite

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top