Lapas karte
AA+A++
A AAA

Ar palīdzības kravu uz "Ulubeli"

07.02.2020

dsc00220_1.jpgBebru pamatskolas skolēniem ir tradīcija ik gadu vairot cilvēcību caur rūpēm par dzīvniekiem un apciemot Dzīvnieku pansijā "Ulubele" nokļuvušos dzīvniekus. Vairākus mēnešus pirms brauciena skolotāja Dzintra Sniedze izsludina akciju, kurā ikviens aicināts ziedot dzīvniekiem nepieciešamo: barību, segas, rotaļlietas, traukus. Tas ir viens no ceļiem, kā izkopt bērnu emocionālo inteliģenci.

Šogad atsaucība izvērtās plaša – savu labo gribu palīdzēt izrādīja visu klašu kolektīvi, vairāki pedagogi, skolas darbinieki un pagasta iedzīvotāji. Pārsteidzoša izrādījās 4.klases labdarība, jo pilnīgi visi bērni atrada iespēju ziedot. Daudzi labvēļi raudzījās, lai iegādātā sausā barība būtu kvalitatīva. Smagos pārtikas maisus mazajiem uz skolu palīdzēja nest vecāki. Paldies visām ģimenēm, kuras  bērniem māca, kā tas ir - atteikties par labu citai dzīvai dvēselītei!

6. februāra rītā Bebru pagasta autobuss 110 kilogramus sausās barības un citu labumu nogādāja Dzīvnieku pansijā "Ulubelē", kas atrodas Stopiņu novadā. Līdzi devās 4.klases skolēni kopā ar audzinātāju un vecāku pārstāvi. Pansijas vadītāja skolēnus aicināja uz Cilvēcības stundu. Šāda aktivitāte bērniem un jauniešiem māca izpratni par mīļdzīvnieku aprūpi un atbildību, kas jāuzņemas. Lūk, 9. klases skolnieces Ketijas pārdomas:

"Ienākot patversmē, manī rosījās divas dažādas, pretrunīgas sajūtas. Dzīvnieku apciemošanas jaukie brīži un, protams, arī tās skumjas, ko tu redzi dzīvniekos, kas ir atstāti patversmē vieni paši, bez saimniekiem. Katra dzīvnieka acīs var izlasīt tā stāstu, izprast sāpes un atmiņas. Nav pat jāsaprot dzīvnieku valoda, lai zinātu, ko tie jūt, ir piedzīvojuši, par ko domā šobrīd. Manuprāt, jebkurš dzīvnieks ir pelnījis tādu pašu uzmanību un mīlestību kā jebkura cita dzīva radība, ieskaitot cilvēkus."

Visus pārsteidza "Ulubelē" iekārtotais suņu bērnu dārzs ar rotaļu laukumu. Visskumjākie šķita suņu pensionāri, kuriem cerība uz saimnieku ir visai niecīga.

Linda Šmite,

 Dzintras Sniedzes foto

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top