Lapas karte
AA+A++
A AAA

Bebru pamatskola

Bebru pamatskola

Bebru pamatskola, Vecbebri, Bebru pagasts, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5135
56.720119 25.490023

Jaunbebru Kartupeļu dumpja atceres zīmē

17.09.2021

dsc00659.jpgJaunbebri Latvijas vēsturē īpaši ar to, ka devuši vienus no pirmajiem latviešu brīvestības cīnītājiem, kas 1841. gadā, Krievijas impērijas, vācu muižniecības un garīdzniecības izmocīti, apmaiņā pret pāriešanu pareizticībā uzdrīkstējās prasīt sev tiesības izceļot uz Krieviju un iegūt apsaimniekošanā tās auglīgo zemi, par ko saņem no pastāvošās varas pazemojumus un sodīšanu. Tā latviešu ilgstošajam naidam uz kakla kungiem tika pielikta uguns, un Jaunbebru muižas zemnieki, bruņojušies ar rungām un dakšām, kartupeļu rakšanas laikā sadūšojās aizstāvēties.

 Bebru pamatskolas skolēni labi zina Sarkanā šķūņa stāstu ar asiņainajām beigām. Tik bieži tur būts gan pārgājienos, gan mācību stundās. Vēstures skolotājas Ievas Puniņas mudināti, skolēni ir noklausījušies Edgara Bērziņa lekciju par zemnieku stāvokli 19. gadsimtā, par dzimtbūšanas atcelšanu, kas veicināja pirmos nemierus Vidzemē. Ar dažādu uzdevumu izpildi arī sociālo zinību stundās izzināti šie svarīgie dzimtā novada vēstures notikumi.

Lasīt visu ziņu galerija (25)

Kompetencēs balstīta mācību diena Bebru pagasta teritorijā

03.09.2021

20210902_102444.jpgAdaptācijas diena Bebru pamatskolā pieder pie daudzus gadus koptām tradīcijām. Šo mācību gadu uzsākot, tās piedzīvojums bija jo īpaši nepieciešams, proti, skolēni attālināto mācību dēļ maz tikušies, vairākus mēnešus nav sadarbojušies konkrētu uzdevumu veikšanā. Labi izplānotā un sagatavotā diena ļāva sasniegt paredzēto rezultātu: gūt atkalsatikšanās prieku, pilnveidot prasmi klausīties, būt atjautīgiem, radošiem, vērīgiem, veikliem, gūt izglītojošu informāciju.

Pamatskolas klasēm pēc iepriekš izstrādāta maršruta bija jānonāk un sevi jāapliecina 7 pieturvietās, sākumskolas klasēm – 6 vietās. Mežaparkā skolēnus sagaidīja un sportiskas aktivitātes piedāvāja pagasta sporta dzīves meistars Artis Zvejnieks. Vislabāk bērniem patika pārcelšanās pāri grāvim ar ozolā iestiprinātu virvi.

Lasīt visu ziņu galerija (15)

“Gudrs, vēl gudrāks!” 7. maijā piedalīsies Lauris Bičenko no Bebru pamatskolas

29.04.2021

4_2_14.jpgŠogad Latvijas Televīzijas raidījuma "Gudrs, vēl gudrāks" sezonu pirmo reizi noslēgs 4. klašu skolēni. Līdz šim raidījumā tika aicināti piedalīties pamatskolas un vidusskolas posma skolēni, taču šogad pirmo reizi šāda iespēja tiek piedāvāta arī sākumskolas vecākās klases pārstāvjiem.

Informējam, ka LTV1 7. maijā plkst. 18:50 spēles "Gudrs, vēl gudrāks!" 4. klašu otrajā pusfinālā sacentīsies arī Lauris Bičenko no Bebru pamatskolas.

Lasīt visu ziņu

Mācāmies Latviju un gaismu svinēt citādi nekā ierasts

19.11.2020

img_20201119_wa0001.jpgLatviju paņem rokās, Latviju pieliec pie auss!

Izgaršo Latviju, sasmaržo Latviju,

Un Latvija paliks tevī.

Latvija garšo kā maize, un maize garšo kā Latvija,

Latvija salda kā konfekte un skābene skāba.

Es pieskaros, pieskaros Latvijai

Un sajūtu, sajūtu prieku,

Es pieskaros, pieskaros Latvijai

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Skola piemiņas liesmiņu mirdzumā

12.11.2020

sko.jpgLāčplēša dienai par godu iededzot svecīti mājas logā, karavīru atdusas vietā vai skolas pagalmā, svarīgi apzināties, kāpēc un kam to darām.

Bebru pamatskolas skolēni 11. novembrī iededza liesmiņas, lai skola mirdzētu pateicības un cieņas ugunīs tiem bezbailīgajiem cīnītājiem, kuri smagās kaujās 1919. gadā šai dienā izcīnīja Latvijai brīvību. Katras klases kolektīvs atrada laiku un vietu, kur atcerēties vēsturiskos notikumus.

Lasīt visu ziņu galerija (7)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top