Bebru pagasta bibliotēka

Papardes, Vecbebri, Bebru pagasts, Kokneses novads, Latvija, LV-5135
56.722363 25.484915

Dzejas dienas Bebru pagasta bibliotēkā

23.09.2020 17:00 kur : Bebru pagasta bibliotēka

"Kā vēja norauts kastanis pie loga klauvē rudens,"  ar šādiem vārdiem sākās dzejas dienu pasākums Bebru pagasta bibliotēkā. Smaidīgā un atraktīvā dzejniece Maija Stepēna klātesošos iepazīstināja ar savu dzeju, gan dzejas tapšanas vēsturi, ar humora dzirksti pastāstīja par savu bērnību un jaunību, par to, kā tapa viņas pirmie dzejoļi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Baltas dziesmas, un sirdis siltas top

12.12.2019 17:00

Baltā ir aizsardzības, miera, garīguma un ticības labajam krāsa. Šī ir krāsa, ko mēs redzam, kad saskatām ko labu, pareizu un gaišu. Baltā krāsa aizsargā un stiprina ticību. Šī krāsa norāda uz mieru, vadot uz mīļumu un siltumu sirdī un prātā. Tā virza pa pozitīvām takām un neļauj padoties ļaunajam un bezcerīgajam, tā pauž maigumu un skaistumu. Tā raisa pozitīvas domas, jo simbolizē gudrību un augstu garīguma pakāpi. Šī krāsa mūs uzlādē ar enerģiju, paceļ un attīra. Tā palīdz ieviest jaunas idejas dzīvē. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Vasaras garša rudens saulgriežu laikā

26.09.2019 13:00

Starp asteru krāsainiem ziediem

Uzplaukst septembra smaids,

Kopā ar labiem draugiem

Aizsteidzas laiks. /Nana/

Jau atkal ir paskrējis gads kopš iepriekšējās tikšanās - "burciņu" dienas V. Jākobsona memoriālajā mājā. Gaidot Miķeļdienu, 26. septembrī sanācām kopā Bebru pagasta bibliotēkā, lai izgaršotu vasaras garšu, lai pārrunātu receptes un iepazītos ar pasaulē lielāko ogu - ķirbi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Sveču mēnesim veltīta izstāde Bebru pagasta bibliotēkā

01.02.2019 13:00 - 28.02.2019 kur : Bebru pagasta bibliotēka


Klāt februāris, ko dēvējam par Sveču mēnesi. 1. februārī Bebru pagasta bibliotēkā tika atklāta sveču un svečturu izstāde, kas tapusi sadarbībā ar Bebru pagasta pensionāru padomes "Mārtiņroze" atsaucīgajām kundzēm.

Atklāšanas dienā izstādes apmeklētāji atzina: "Tik daudz dažādības!" Sākot no svečturu veidotā materiāla un, beidzot ar svecēm, kas dižojas savā starpā cita par citu interesantākas. Sirsnīgs paldies izstādes veidotājām Guntai Krievārei, Maijai Pumpucei, Annai Pilienai, Lībai Zukulei, kā arī  Antoņinai Midegai par lielo un daudzveidīgo kolekciju. Savu artavu šajā izstādē deva arī Bebru pagasta bibliotēka, kā arī Kokneses internātpamatskolas  -  attīstības centra audzēkņi un Bebru pamatskolas bērni.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Čaklo rūķu darbnīcā top svētku apsveikumi

18.12.2018 16:00 - 19:00

18. decembrī Bebru pagasta bibliotēkā skanēja bērnu čalas. Bibliotekāres Dailas vadībā tapa jaukas dāvanu kastītes, kuras atverot, pārsteigums ir garantēts.

Šī  darbošanās radīja saliedētu atmosfēru un katra bērna radošu un māksliniecisku domu lidojumu, kā rezultātā darbiņi bija tikpat dažādi kā to autori.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Ziemassvētku radošā darbnīca Bebru pagasta bibliotēkā

18.12.2018 16:00 - 19:00 kur : Bebru pagasta bibliotēka

Ziemassvētku koncerts "Ar dvēseles pieskārienu"

14.12.2018 18:00

14.decembra vakarā tikāmies Bebru pagasta bibliotēkā, lai tuvinātu Ziemsvētku sajūtu, klausoties sieviešu vokālā ansambļa "Nianse" dziedātajās dziesmās un klausoties Ineses Krūmiņas /ex. Apsānes/ pārdomu vārsmās.

Advents un Ziemassvētki - tas ir pārdomu un piedošanas laiks. Ansambļa meitenes klausītājus ieveda tajā trauslajā un netveramajā pasaulē, dziedot par labestību, lūgšanām par saviem mīļajiem, par ticību un gaišumu savās sirdīs.

Inese dalījās ar  pārdomām no savas jaunās autorgrāmatas "Vakarvējā sapņi dzimst".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Ziemas novakares koncerts "Mirkli pirms"

14.12.2017 17:00

Ziemas novakares koncerts "Mirkli pirms" 

kopā ar Bebru pagasta vokālo ansambli "Nianse" 

Bebru pagasta bibliotēkā 

14. decembrī pulksten 17. 

printēt Lasīt visu ziņu

Bezmaksas lekcija "Pediatrs"

28.11.2017 17:00

Bezmaksas lekcija "Pediatrs".

printēt Lasīt visu ziņu

"Ģimenes ārsts"

06.11.2017 17:00

"Ģimenes ārsts" Bebru pagasta bibliotēkā. Bez maksas.

printēt Lasīt visu ziņu

Pasākums "Ēd veselīgi un garšīgi" Bebru pagastā

29.09.2017 18:30

Nodarbības vada uztura speciāliste Ilze Začeste
Pieteikšanās pa T.26661162 vai
http://www.visidati.lv/aptauja... 
NODARBĪBAS IR BEZ MAKSAS!

printēt Lasīt visu ziņu

Foto sienas veidošana, akcija "Es lasu"

17.07.2017 - 14.08.2017

AKCIJAS NOSACĪJUMI:

  • Fotogrāfijās jābūt attēlotam lasīšanas procesam, fotogrāfijās var būt attēlots pats akcijas dalībnieks vai kāda cita persona;
  • Iesniegto darbu autoram ir jāinformē fotogrāfijās attēlotā persona par fotogrāfijas iesūtīšanu akcijai;
  • Attēliem jābūt kvalitatīviem;
  • Fotogrāfijas var būt melnbaltas vai krāsainas;
  • Autors var iesniegt neierobežotu daudzuma skaitu fotogrāfiju;
  • Iesniedzot fotogrāfijas, jānorāda akcijas dalībnieka vārds, uzvārds, telefona numurs;
  • Fotogrāfijas jāiesūta Bebru pagasta bibliotēkai ausma59@inbox.lv , vai personīgi iesniedzot bibliotēkā, papildus informācija pa tālr. 29990258; 22334252 vai 65164293;
  • Katrs akcijas dalībnieks tiks reģistrēts, labāko un asprātīgāko fotogrāfiju iesniedzēji saņems bibliotēkas suvenīru; Fotogrāfiju autors ir atbildīgs par iesniegto fotogrāfiju autorties


printēt Lasīt visu ziņu

Grāmatas „Vīrs ar Nameja gredzenu” atvēršanas svētki Bebros

06.12.2016

6.decembrī Bebru pagasta bibliotēkā izcilajam bebrēnietim Vilnim Plūmem veltītās rakstnieces Lindas Šmites grāmatas „Vīrs ar Nameja gredzenu” atvēršanas svētki kopā sasauca tos, kuri savulaik strādājuši Vecbebru sovhoztehnikumā prasmīgā direktora vadībā un daudzus citus Bebru pagasta iedzīvotājus. Sirsnīgajā pasākumā piedalījās arī Viļņa Plūmes tuvinieki – dzīvesbiedre Sarmīte Plūme un jaunākais dēls Artūrs Plūme. Savējo vidū mīļi gaidīta viešņa bija Maija Malaševska, kurai par darba un dzīves gadiem Bebros saglabājušās vissiltākās atmiņas. Viņas savāktais bagātīgais materiālu klāsts par Vilni Plūmi un Vecbebriem lieti noderēja autorei grāmatas tapšanā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Žurciņš

02.05.2016 - 16.05.2016

Sveču diena Bebru pagasta bibliotēkā

02.02.2016 kur : Bebru pagasta bibliotēka

Visu gadu naudu krāju Sveču dienas gaidīdams; Kad atnāca sveču diena, Tad naudiņa jātērē. 2. februārī Bebru pagasta bibliotēkā uz Sveču dienai veltītu pasākumu un izstādi aicināja Bebru pagasta pensionāru padome „Mārtiņroze”. Pasākumā piedalījās PII "Bitītes" 4. grupas bērni, kuri iepazīstināja ar Sveču dienas tradīcijām un klātesošos priecēja ar dziesmām un dejām. Sveču un svečturu izstādi bibliotēkā var aplūkot līdz 5.februārim.

printēt Lasīt visu ziņu

Es palete esmu… Viss, kas tapis, caur mani, krāsām mijoties, veidojies

29.04.2015

29. aprīļa vakarā Kokneses pagasta bibliotēkā mēs bijām skaista acumirkļa liecinieki – dzejniece Anita Liepiņa un uzņēmējs, radošu ideju meklētājs Arvis Voicehovičs dzejas draugiem dāvāja savu pirmo kopīgo veikumu – klajā nākušu dzejas kladīti, kuru tomēr gribas saukt par grāmatiņu, ar daudznozīmīgu nosaukumu „Palete”. Šajā vakarā sarunas saistījās ap viņu – SIA „Bonitāte” izdoto mazo dzejas krājumiņu, bet reizē tā arī bija tuvāka iepazīšanās ar autori Anitu Liepiņu.

Šī izdevuma piedzimšana ir divu radošu cilvēku satikšanās rezultāts. Anita ar Arvi abi ir fotokluba „Kokneses kadrs” dalībnieki. Arvis Voicehovičs pastāstīja: „Mans uzņēmums SIA „Bonitāte” izdod visdažādākās klades. Nolēmu, ka varētu pamēģināt izdot cita formāta kladi – tādu, kurā gribētos ne tikai rakstīt, bet kura būtu kā rosinājums iepazīt kāda dzejnieka daiļradi. Zinot, ka Anita raksta dzeju, izteicu piedāvājumu – izdosim kladi ar dzejoļiem! Tā pavisam īsā laika posmā radās šis izdevums ar 30 Anitas dzejoļiem. Klades vāka foto autore ir mūsu kluba dalībniece Natālija Daļecka. Tas man bija savā veidā radošs izaicinājums, bet ar paveikto esmu apmierināts!”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Paula Stradiņa medicīnas un vēstures muzeja piedāvātā lielplakātu izstāde - "Atkarības"

23.02.2015 - 24.03.2015

No 23.02. - 24.03. Bebru pagasta bibliotēkā apskatāma Paula Stradiņa medicīnas un vēstures muzeja piedāvātā lielplakātu izstāde - "Atkarības".

printēt Lasīt visu ziņu

Izstāde Bebru pagasta bibliotēkā

22.10.2014 - 17.11.2014 kur : Bebru pagasta bibliotēka

Rudens Burvība Bebru pagasta bibliotēkā

09.10.2014 16:00 kur : Bebru pagasta bibliotēka

9. oktobrī Bebru pagasta bibliotēkas telpās notika pasākums „Rudens burvībā", kuru organizēja bibliotēkas vadītāja Ausma Rode un kultūras pasākumu organizētāja Marika Cegele. Kopā ar mūsu viesi jaunjelgavieti Ludmilu Ēveli darbojāmies radošajās darbnīcās. Vērojām Ludmilas izsmalcināto, pašgatavoto kartiņu izstādi (Scrabboking), kā arī viņa mūs iepriecināja ar savām dziesmām un  burvīgu ģitāras spēli. Pirmie darbiņi Ludmilai tapa pirms pieciem gadiem. Izstādītē varēja aplūkot dažādām tēmām veidotas kartiņas, albumiņus un blociņus. Fantastiskās apsveikuma kartiņas iepriecina ikvienu to saņēmēju. Pasākuma beigās veidojām paši savas apsveikumu kartiņas no iepriekš sarūpētiem materiāliem. Aizrautīgi darbojās gan bērni, gan pieaugušie. Liels paldies visiem pasākuma atbalstītājiem!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Tikšanās ar Lindu Šmiti grāmatas"Aušas un tiepšas"

30.09.2014 14:00

30.septembrī Bebru pagasta bibliotēkā smaržoja āboli un ziedi, ciemos nāca Bebru pamatskolas skolotāja, rakstniece Linda Šmite, lai prezentētu savu jaunāko grāmatu „Aušas un Tiepšas”.

Klausītāji tika iepazīstināti ar prototipiem un vizuāli L.Šmite parādīja, kas viņu tieši iedvesmojis radīt šos grāmatas tēlus. Klausītājiem bija daudz jautājumu par grāmatas tapšanu, veidu, kā tika sarakstīts šis darbs. Skolēni lasīja fragmentus no grāmatas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Uzdāvini man vienu asteres ziedu

14.09.2012

„Uzdāvini man vienu asteres ziedu”, ar šādiem vārdiem 14. septembrī Bebru pagasta bibliotēkā uz tikšanos tika aicināti novada iedzīvotāji, lai pavadītu jauku rudens pēcpusdienu Tukuma dzejnieces Sarmas Upeslejas un mūziķes Anitas Stikānes sabiedrībā. Sanākušajiem bija iespēja klausīties dzeju, kura aizskāra katru individuāli un rosināja pa asaru lāsei, klausīties akordeona pavadījuma dziedātajās dziesmās, un dziedāt līdzi. Daudzi to darīja, it sevišķi, kad tika atskaņota, nu jau tautā iemīļotā un Latvijas šlāgeraptaujā trešo vietu ieguvusī dziesma „Ceriņi baltie”, kuras vārdu autore ir dzejniece Sarma Upesleja, bet mūziku sarakstījusi Anita Stikāne. Ar tādu kā mārtiņrozes saldi sūro smaržu, ar tādu pat smeldzi un reizē kaislu apliecinājumu dzīvei Sarma un Anita izdziedāja sievietes sapni ziedos, mīlestībā un mūžības nojautā. Noslēgumā sevišķa dziesma tika veltīta pārvaldes vadītājai Ilzei Pabērzai, kura arī bija šī pasākuma idejas autore un iniciatore. Kopā pavadītais laiks aizskrēja neticami ātri un atvadoties apmeklētāji teica:” ...atnākšana, bija vairāk nekā vērta, un lai nožēlo tie, kas neatrada laiku un neizmantoja iespēju satikt šis brīnišķīgās, atvērtās sievietes”.

Ausma Rode

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Bebru pagasta bibliotēka
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top