Aizvadīta Vecbebru skrējiena 7. kārta 27.08.2020

Vecbebru stadionā 30 minūšu skrējiena 7. kārtā pulcējāmies un startējām 20 dalībnieki. Šoreiz labākos rezultātus uzrādīja Lauris Bičenko un Kristers Bičenko, abi izcīnot 15 apļus. Atkal lietojām biedrības "Daugavas ceļotājs" Sporta Identu aprīkojumu, šoreiz  to apkalpojām saviem spēkiem. Nācās secināt, ka līdz veiksmīgam rezultātam mums vēl nedaudz jāpatrenējas, savukārt skolotājas Ļenas rezultātu uzskaite tabulā darbojās bez kļūmēm. 

printēt Lasīt visu ziņu

Mūsu skola katram bērnam19.08.2020

Vērtības nepastāv izolēti pašas par sevi. Tās arī nav harmoniskas, nepretrunīgas. Bieži tās nonāk pretrunā cita ar citu. Tādēļ vēl svarīgāka par pašām vērtībām ir vērtību sistēma ar savām hierarhijām un morālajām dilemmām. Tieši morālās dilemmas, kad ir jāizšķiras starp divām vai vairāk vērtībām, atklāj attiecīgās sabiedrības vērtību sistēmu. Katram cilvēkam tā ir konkrēti sava, taču lielākoties tā vienā sabiedrībā tomēr ir kopīga. Tieši šī kopīgā vērtību sistēma raksturo konkrēto sabiedrību kā tādu. Un tā savukārt atrodas ciešā saistībā ar attiecīgo valsts iekārtu. Autoritārā, totalitārā sabiedrībā ir sava vērtību sistēma, demokrātiskā sabiedrībā tā ir cita, kas būtiski atšķiras no autoritāras vai totalitāras sabiedrības vērtību sistēmas.

No valsts prezidenta Egila Levita runas Skola2030 konferencē “Skola katram bērnam”

 18. augustā Kokneses pamatskolas – attīstības centra projekta “Skola 2030” komanda devās uz Ādažiem, kur norisinājās projekta noslēguma konference “Mūsu skola katram bērnam”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Kokneses viduslaiku priekšpils teritorijā jauns galds ar soliem17.08.2020

Kokneses viduslaiku pilsdrupu priekšpils daļā savu mājvietu radis masīvkoka galds ar soliem. Galds un soli izgatavoti no bīstamajiem, izzāģētajiem vai kritušajiem ošiem Kokneses parkā, tādējādi dāvājot tiem otru mūžu jaunā veidolā. Darbi veikti projekta "Kokneses pilsdrupu priekšpils teritorijas labiekārtošana" ietvaros. Darbu veicējs – Aldis Neija. Galds un soli izgatavoti no kokmateriāla, jo tie ir videi draudzīgāki materiāli, kā arī tie labāk iekļaujas kultūrvēsturiskajā teritorijā. 

Lai nodrošinātu lielāku galda un solu ilgmūžību un izturību, zem tiem ir izbruģēts laukums, kā arī turpmāk paredzēta regulāra koka apstrāde ar aizsardzības līdzekļiem, lai pasargātu tos no āra apstākļu ietekmes – mitruma, pelējuma, saules, vēja, dažādiem kukaiņiem, mikroorganismiem u.tml.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Dziesmu diena Koknesē

22.08.2020 11:00 kur : Kokneses estrāde

Skanīgs un dziesmām bagāts aizvadīts 22. augusts Koknesē. II Vislatvijas senioru sadziedāšanās svētki, kurus ar Kokneses novada pašvaldības un Labklājības ministrijas atbalstu rīkoja Latvijas Pensionāru federācija, parka estrādē izvērtās par varenu dziesmu virteni visas dienas garumā. Vērienīgais pasākums iesākās ar sadziedāšanās dalībnieku gājienu -  košu un krāsainu kā melodijas no mūsu tautas dziesmu pūra.

 "Paldies, ka izvēlējāties Koknesi sadziedāšanās svētku norisei!" – svētku atklāšanas brīdī sacīja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, sveicot kuplo dziedātāju saimi un vēlot brīnišķīgu dienu, atrodot laiku apskatīt arī Kokneses skaistākās vietas.

Uz II Vislatvijas senioru sadziedāšanās svētku atklāšanu bija ieradusies un dziesmu dienai Koknesē laba vēlējumus veltīja Labklājības ministre Ramona Petraviča. Svētku uzrunā ministres kundze izteica gandarījumu, ka tieši Koknesē, kas ir gleznaina un iedvesmojoša vieta un jau izsenis apvīta ar teiksmām un leģendām, no visas Latvijas ceļu mērojuši senioru vokālie ansambļi, atvedot sev līdzi visskanīgākās dziesmas. "Lai šodien tālu pār Kokneses pakalniem skan jūsu spēcīgās dziesmas! Ar jūsu dziesmām, ar jūsu gribas spēku, ar to, kā jūs ejiet uz mēģinājumiem, dziediet, uzstājieties, jūs tikai vēlreiz aplieciniet to, ka Latvijā ir apbrīnojami un talantīgi cilvēki!" – sveicot visus dziesmas draugus, sacīja Ramona Petraviča.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (94)

Aktuālā informācija jauno mācību gadu uzsākot24.08.2020

Izglītības process no 1. septembra tiek organizēts klātienē, ja epidemioloģiskā situācija ir līdzīga kā tagad. Klātienes mācību procesā visos izglītības līmeņos ir jāievēro nepieciešamie drošības pasākumi – jānodrošina savlaicīga informācija, jāievēro higiēna, personiskā veselības stāvokļa uzraudzība un distancēšanās.

Aicinām iepazīties ar ieteikumiem  izglītības iestādēm mācību procesa organizēšanai izglītības ieguvei klātienes formā, tajā skaitā mācības organizējot arī attālināti, atbilstoši izglītības iestādes īstenotajai izglītības programmai (-ām), lai mazinātu iespējamos inficēšanās riskus ar Covid-19. 

printēt Lasīt visu ziņu

Aicina pieteikties Info stundām21.08.2020

Pievienojies plašākajam inkubatoru tīklam Latvijā, piesakot savu biznesa ideju pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmai.

 Pirmsinkubācijas programma ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Programma ilgs sešus mēnešus un tās laikā dalībnieki saņem visu nepieciešamo (semināri, lekcijas, mentorings) savas idejas attīstīšanai. Izklausās interesanti? Vairāk par programmu uzzini šeit:  https://ej.uz/magneticPINK

 Inkubācijas programmā papildus pirmsinkubācijas atbalstam dalībnieks saņem 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, kā arī iekārtu un izejmateriālu izmaksu segšanai. Inkubācijas atbalstu var saņemt komersanti, kas nav reģistrēti ilgāk par 3 gadiem. Izklausās interesanti? Vairāk par programmu uzzini šeit: https://ej.uz/magneticINK

 Piesakies INFO stundām šeit:

Aizkrauklē: https://www.liaa.gov.lv/lv/notikumu-kalendars/info-stunda-aizkraukle-25-aug-2020/pieteiksanas

Jēkabpilī: https://www.liaa.gov.lv/lv/notikumu-kalendars/info-stunda-jekabpili-25-aug-2020/pieteiksanas

printēt Lasīt visu ziņu

Zemgales Attīstības padomes ikmēneša sēde notikusi Jelgavā21.08.2020

Pēc ārkārtas situācijas valstī, tā bija Zemgales politiķu pirmā tikšanās klātienē, jo iepriekšējā sēde notika attālināti. Ievērojot tradīciju rotācijas kārtībā ik reizi pulcēties kādā citā no 22 plānošanas reģionā ietilpstošajām pašvaldībām, šoreiz saiets notika Jelgavā. Tā informatīvajā daļā Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Bergs un portāla www.uzladets.lv galvenais redaktors Kārlis Mendziņš klātesošos iepazīstināja ar e-mobilitātes aktualitātēm valstī. Turklāt viņu sniegtā prezentācija sakrita ar faktu, ka tieši šajās dienās Jelgavā, ieviešot Eiropas Savienības atbalstītu projektu “SOHJOA Baltic”, Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) Pasta salā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem demonstrē videi draudzīgu bezvadītāja autobusu darbībā.

printēt Lasīt visu ziņu

Sporta klubi atzinīgi novērtē Kokneses novadā pieejamo infrastruktūru21.08.2020

Sporta klubi un skolas atzinīgi novērtē Kokneses novadā pieejamo infrastruktūru un tās daudzveidīgo piedāvājumu. Vecbebru tehnikuma kompleksā pieejamo 120 gultasvietu daudzums un plaši sakārtotās infrastruktūras un labiekārtotās apkārtnes rezultātā viens no sporta klubiem jau 20 gadus par savu nometņu mītnes vietu izvēlējušies Vecbebrus.

Vasaras ir bērnu un jauniešu nometņu un treniņprogrammu laiks un Vecbebrus par savām mājām šobrīd sauc 139 nometņu un treniņprogrammu dalībnieki. Līdz šim Vecbebros ir veiksmīgi noritējušas 17 nometnes un treniņu programmas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top