Ogres tehnikums uzsāk elektronisko pieteikšanos mācībām 2020./2021.mācību gadam15.04.2020

Ogres tehnikums ir uzsācis elektronisku pieteikšanos mācībām 2020./2021.m.g. pēc 9. un 12. klases. Pieaugušo izglītības programmas tiek īstenotas Ogrē, Vecbebros un Rankā.

Aizpildot veidlapu, pieteikšanās mācībām Ogres tehnikuma mājas lapā: http://www.ovt.lv/

printēt

Atnākot pavasarim, bērniem jaunas grupu telpas15.04.2020

14.aprīļa rītā, ievērojot valstī izsludinātās ārkārtas situācijas piesardzības pasākumus, durvis pirmo reizi vēra atjaunotās Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas telpas, kuras izvietotas skolas 2.stāvā.

Uz dežūrgrupu atnākušos bērnus sagaidīja smaidīgas audzinātājas un tehniskais personāls. Kāpnes uz grupiņu rotāja pavasarīgi ziedi un krāsaini, prieka piepūsti baloni. Bērnus gaidīja arī vēderam tīkams, salds pārsteigums.

Visi grupas bērni saka sirsnīgu paldies tiem, kas ieguldīja savu darbu, laiku un rūpes mūsu skaistās un mājīgās grupiņas tapšanā!  Vislielāko paldies jāsaka Kokneses novada domei, kas šo ieceri atbalstīja finansiāli. Savus labvēļus un draugus Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas bērni mīļi ciemos aicinās septembrī.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Ieinteresēti sadarbībā ar Pleskavas apgabalu Krievijā15.04.2020

Zemgales Uzņēmējdarbības atbalsta centrs identificējis mazliet vairāk nekā divus desmitus vidējā un mazā biznesa uzņēmējus, kuri ieinteresēti sadarboties ar Pleskavas apgabala komersantiem kaimiņzemē Krievijā. Šādu iespēju paver Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) ieviest sāktais Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību instrumenta 2014.-2020. gadam atbalstītais projekts LV-RU-020 “Pleskavas un Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un veicināšana caur pārrobežu sadarbību”(SMEPRO).

Viena no projekta aktivitātēm paredz Zemgalē un Krievijas Pleskavas apgabalā no komersantu vidus izveidot sadarbības tīklu, kura dalībnieki pārsvarā strādā pārtikas produktu ražošanas un pārstrādes, kokapstrādes, tūrisma un amatniecības jomā. Tādējādi aptuveni 20 komersanti no ZPR un tikpat daudz no Pleskavas apgabala Uzņēmējdarbības atbalsta un garantiju fonda ar projekta atbalstu aicināti papildināt zināšanas par abu valstu likumdošanas un nodokļu bāzi, par pieejamajiem atbalsta mehānismiem, kas vērsti uz eksportspējas palielināšanu, mārketinga aktivitāšu īstenošanu. Tāpat projekts paredz ieinteresēto komersantu dalību vairākās starptautiskās izstādēs – gadatirgos, kā Latvijas tā Krievijas pusē. Martā bija plānots Zemgales uzņēmēju pieredzes apmaiņas brauciens uz Pleskavu, bet aprīlī – Pleskavas uzņēmēju dalība Zemgales Uzņēmēju dienās Jelgavā. Diemžēl globālās pandēmijas raisītās krīzes un tās mazināšanas pasākumu dēļ minētās aktivitātes uz ilgāku laiku nācās atcelt.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicina balsot par projektu "Ceļā ar Krišjāni Baronu"15.04.2020

Sagaidot Krišjāņa Barona 185. dzimšanas jubileju šī gada oktobrī, “Imanta Ziedoņa muzeja fonds” sadarbībā ar Krišjāņa Barona muzeju ir iesnieguši projektu "Ceļā ar Krišjāni Baronu" programmā “Vidzemes kultūras programma 2020”. Projekts paredzēts kā notikumu cikls, ar kuru vēlamies aktualizēt Imantam Ziedonim un Krišjānim Baronam kopīgās vērtības — latviskumu, tautasdziesmas un ceļu – ceļu uz savu sakņu apzināšanos, uz jaunradi un radošumu, ceļu kā procesu cilvēka rakstura veidošanā.

 Projekta ietvaros paredzēts šo Krišjāņa Barona gadadienu kuplināt ar:

printēt Lasīt visu ziņu

Var pieteikties platību maksājumiem. Iesniegumus LAD palīdz aizpildīt un iesniegt arī pa tālruni09.04.2020

Lauku atbalsta dienesta informācija.

No šā gada 8.aprīļa līdz 15.jūnijam Lauku atbalsta dienesta klienti Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) var pieteikties platību maksājumu saņemšanai, aizpildot Vienoto iesniegumu.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, dienests ir veicis izmaiņas klientu apkalpošanas darbā. Klientiem šobrīd nav iespējams saņemt klātienes konsultācijas un klātienes palīdzību. Visu nepieciešamo atbalstu klientiem dienests sniedz pa tālruni – šādi iespējams saņemt ne tikai konsultācijas, bet dienesta darbinieki tālruņa sarunas laikā klienta vietā var aizpildīt un iesniegt Vienoto iesniegumu.

printēt Lasīt visu ziņu

Skaidrītes Kaldupes pasaka "Varavīksne pār jūru un dārzu" Kokneses amatierteātra izpildījumā09.04.2020

"Lai kādi vēji pūstu, bez teātra mēs nevaram!" – teic Kokneses amatierteātra dalībnieki. Aicinām noskatīties viņu sagatavoto sveicienu pavasara svētkos – Skaidrītes Kaldupes pasakas "Varavīksne pār jūru un dārzu" lasījumu! 

"Arī šajā ārkārtas situācijas laikā, kad kolektīva mēģinājumi klātienē kultūras namā nenotiek, mēs domājam par saviem skatītājiem un turpinām darboties, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju palīdzību. Pagājušajā pavasarī pirms Lieldienām skatītājiem dāvājām pirmizrādi – Harija Gulbja lugas "Cīrulīši" iestudējumu. Šajā klusajā laikā gribam iepriecināt teātra draugus ar tautā iemīļotās pasaku autores vienu no skaistākajiem darbiem mūsu aktieru izpildījumā," stāsta amatierteātra režisore Inguna Strazdiņa. 

Mierīgus un saulainām domām piepildītus Lieldienu svētkus saviem skatītājiem novēl Kokneses amatierteātris.

Skaidrītes Kaldupes pasaka "Varavīksne pār jūru un dārzu" Kokneses amatierteātra izpildījumā.

printēt Lasīt visu ziņu

Uz laiku noteikti elastīgāki nosacījumi bezdarbnieka statusa iegūšanai un pagarināts laiks īslaicīgu darbu veikšanai09.04.2020

Mikrouzņēmumu īpašniekiem, kuru uzņēmumam nav apgrozījuma un kuri paralēli darbībai mikrouzņēmumā zaudēja darba ņēmēja statusu kā algoti darbinieki, līdz 2020. gada 31. decembrim būs tiesības uz bezdarbnieka statusu un tam paredzētajiem atbalsta pakalpojumiem. Tas pats attiecas uz pašnodarbinātajām personām (izņemot personas, kas maksā patentmaksu), kuras negūst ienākumus no saimnieciskās darbības un zaudēja darba ņēmēja statusu.

printēt Lasīt visu ziņu

Skaidrojums par Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” minēto ierobežojumu attiecināmību uz reliģisko organizāciju darbību Lieldienu laikā09.04.2020

Tuvojoties Lieldienu svētkiem, dažādas Latvijā darbojošās konfesijas noturēs Lieldienu dievkalpojumus vai nu 12.aprīlī, vai arī 19.aprīlī, un, ievērojot kanoniskos noteikumus, to norisi nevar pārcelt. Ievērojot minēto, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns ir sagatavojis skaidrojumu par Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” minēto ierobežojumu attiecināmību uz reliģisko organizāciju darbību Lieldienu laikā.  

Reliģisko organizāciju pārstāvji turpina aktīvi iesaistīties ieviesto drošības pasākumu skaidrošanā un aicina ticīgos "palikt mājās", pēc iespējas atturoties no publisku vietu, tai skaitā, dievnama, apmeklējumiem, tā vietā reliģiskās darbības veikšanai izmantojot attālinātus dalības veidus – izmantojot internetu, TV un radio starpniecību. 

printēt Lasīt visu ziņu

Veselības ministrija atgādina: ciemošanās ir aizliegta, svētkus svini savās mājās ģimenē09.04.2020

Tuvojas brīvdienas un cilvēki interesējas, vai var satikt radus un draugus, tāpēc Veselības ministrija atgādina: vīrusam nav brīvdienu - šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu bērnu pieskatīšana vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti.

Nav pieļaujama arī situācija, ka, piemēram, cilvēks darba dienās dzīvo vienā vietā (ar draugiem, kolēģiem vai tml.), bet nedēļas nogalē dodas apciemot ģimeni vai draugus, kuri dzīvo citur. Šādās situācijās cilvēkam ir jāpieņem lēmums, kurā no mājsaimniecībām viņš pavadīs laiku līdz brīdim, kad šie ierobežojumi tiks atcelti. Izņēmums ir tad, ja nepilngadīga bērna vecāki dzīvo šķirti. Bērns drīkst tikties ar otru vecāku. Vienlaikus pašiem vecākiem kopā ir jāizvērtē situācija, vai tas šobrīd ir nepieciešams. Tā vietā var izmantot citas iespējas, piemēram, sazināties ar video zvanu. 

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top