faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Ekskursija Kokneses novada represētajiem02.07.2019

Kokneses novada politiski represēto nodaļa 22. augustā organizē ekskursiju Kokneses novada represētajiem. Iecerēts apmeklēt Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeju "Kalna Ziedi", ģimenes uzņēmumu SIA "Rozīne", kurā gatavo "Skrīveru mājas saldējumu" un citas Skrīveros ievērojamas vietas, kā arī ceļš vedīs uz Andreja Pumpura Lielvārdes muzeju. Pusdienas plānotas Skrīveros "Klidziņā". Sīkāka informācija, zvanot L.Zukulei (tālr. 26423431) vai M. Dzenei (26191982).

printēt

Biedrībām un nodibinājumiem NVA piedāvā iespēju saņemt palīdzīgas rokas sabiedriskā labuma darbu veikšanai01.07.2019

Biedrības un nodibinājumi līdz šī gada 12.jūlijam Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs Balvos, Bauskā, Cēsīs, Dobelē, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Limbažos, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Siguldā, Talsos, Tukumā un Valmierā var pieteikties pasākuma ”Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” īstenošanai un iesaistīt jauniešus vecumā no 18 līdz 29 gadiem darbā sabiedrības labā, ja pasākuma īstenošanas vieta tiek izveidota kādā no minēto filiāļu apkalpošanas teritorijām.

printēt Lasīt visu ziņu

Līdz 2019.gada 9.jūlijam darba devēji var pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai01.07.2019

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs līdz šī gada 9.jūlijam pieņem darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku praktiskai apmācībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Tā ir iespēja darba devējam saņemt dotāciju, lai  sagatavotu sev vajadzīgo speciālistus, izvēloties un apmācot NVA reģistrētus bezdarbniekus uzņēmuma vidē.

 Praktisko apmācību iespējams organizēt  profesionālās kompetences apgūšanai, kas atbilst pirmā, otrā vai trešā profesionālās kvalifikācijas līmeņa profesionālajai kompetencei. Praktisko apmācību neorganizē nekvalificētos un mazkvalificētos darbos.

Praktisko apmācību īstenošanai var pieteikties komersanti, pašnodarbinātās personas, kā arī biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas, ārstniecības iestādes un izglītības iestādes.

printēt Lasīt visu ziņu

Uz talku Likteņdārzā20.06.2019

3. jūlijā Kokneses senioru klubiņš "Pīlādzītis" un Kokneses novada represēto nodaļa organizē talku Likteņdārzā. Uz talkošanu tiek aicināti Kokneses pagasta seniori un represēto nodaļas biedri. Izbraukšana uz Likteņdārzu pulksten 8:20 no Stacijas laukuma, pulksten 8:30 no laukuma pie veikala "Elvi".

printēt Lasīt visu ziņu

Tēlnieka Voldemāra Jākobsona 120 gadu svinības "Galdiņos"01.07.2019

29. jūnijā, Pēterdienā, Bebru pagasta "Galdiņos" svinēja tēlnieka un skolotāja Voldemāra Jākobsona 120. dzimšanas dienu. Mākslinieka domu un darbu paradīzē sirsnīgi gaidīti bija viņa bijušie skolnieki, kuri visai dzīvei paņēmuši līdzi sava skolotāja dzīves dotās atziņas, kā arī daudzi citi pagasta iedzīvotāji, kuriem ir svarīgi atcerēties mūsu dižā novadnieka vārdu. Lai arī tēlnieks dzimis ziemas vidū – 27. janvārī, šis gads  aizrit viņa jubilejas zīmē, un vasaras vidus bija īstais brīdis, lai "Galdiņu" pakalnā pieminētu skarbo patiesības kalēju un akmens modinātāju.

Atceres pasākums iesākās ar piemiņas brīdi Voldemāra Jākobsona mūža atdusas vietā Zutēnu kapsētā, kur viņam – vīram, kurš reiz uzkāpa augstākajās kalnu virsotnēs, pieder savs kalns, no kura noraudzīties uz savu skanošo kalvi. Visskaistākie vasaras ziedu pušķīši bija kā gaišs sveiciens sirmajam meistaram, kurš jau 45 vasaras zvaigžņu akmeņus kaļ debesīs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Pļaviņu novada ģimnāzijas izsludinātās vakances01.07.2019

Pļaviņu novada ģimnāzija aicina darbā uz nenoteiktu laiku:

  • MATEMĀTIKAS SKOLOTĀJU;
  • SĀKUMSKOLAS SKOLOTĀJU;
  • PROGRAMMĒŠANAS PAMATU SKOLOTĀJU VIDUSSKOLĀ.

Pretendentiem pieteikties līdz 2019. gada 2. augustam, nosūtot pieteikuma vēstuli,  Curriculum Vitae (CV) un augstāko izglītību un citu pretendenta kvalifikāciju apliecinošu dokumentu kopijas pa pastu vai iesniedzot Pļaviņu novada ģimnāzijas kancelejā (Daugavas ielā 101, Pļaviņās, LV-5120), vai nosūtot uz e-pastu skola@png.edu.lv. Ar prasībām var iepazīties www.png.edu.lv; tālrunis uzziņām 29396188.

printēt Lasīt visu ziņu

Uzlaboti tūrisma pakalpojumi Latvijas un Lietuvas partnerpilsētās. Noslēdzas projekts "AttractiveFORyou"28.06.2019

Pašā tūrisma sezonas plaukumā noslēdzas projekts "AttractiveFORyou" jeb „Ilgtspējīgu tūrisma pakalpojumu attīstība un tūrisma infrastruktūras pieejamības uzlabošana” Nr.LLI-211, ko Kokneses novada pašvaldība īstenoja sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību, Rokišķu tūrisma un tradicionālās amatniecības informācijas un koordinācijas centru un Pluņģes rajona pašvaldību laika posmā no 2017. gada 1.aprīļa līdz 2019. gada 30. jūnijam.

Projekts tika īstenots ar mērķiattīstīt Latvijas un Lietuvas pilsētu pievilcību un konkurētspēju, uzlabojot esošo tūrisma pakalpojumu un infrastruktūras pieejamību, palielinot interesi potenciālo tūristu vidū un reklamējot vienotus tematisko pārrobežu tūrisma maršrutus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Latvijas veselības nedēļa Iršos30.06.2019

Iršu pagasta iedzīvotāji vēlas dzīvot veselīgi un aktīvi piedalījās projektā no  27. maija līdz 2. jūnijam  - Latvijas Veselības nedēļā 2019 jeb MOVE Week. Latvijā veselības nedēļa notika jau 8. reizi – starptautiskā projekta "NowWeMOVE" ietvaros. Galvenie  pasākuma mērķi – popularizēt veselīgu dzīves veidu, iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs, veicināt starpinstitūciju sadarbību, atbalstīt amatieru sporta aktivitātes un lietderīgi pavadīt laiku.

Iršos Starptautiskā Veselības nedēļa tika organizēta sadarbībā ar Iršu pagasta pārvaldi, Pērses sākumskolu, ĢAC "Dzeguzīte", Iršu pagasta bibliotēku, sporta halli "Irši" un NBS Gaisa spēkiem. Sporta aktivitāšu organizēšanā piedalījās 29 brīvprātīgie.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Projekta ietvaros veikta Kokneses novada kapsētu digitalizācija, iedzīvotāji aicināti iepazīties ar digitālajā kartē pieejamajiem datiem28.06.2019

Lai sakārtotu kapsētu dokumentāciju,  apglabāto personu uzskaiti un padarītu iedzīvotājiem informāciju viegli pieejamu, Kokneses novada kapsētās pēdējā gada laikā ir veikta kapu digitalizācija. Kapsētu digitalizācijas mērķis ir sakārtot kapu uzskaites sistēmu, atvieglojot iedzīvotājiem informācijas ieguvi un informācijas nodošanu nākamajām paaudzēm. 

Kapsētu digitalizāciju veica uzņēmums SIA "Cemety", kas Atradzes kapos, Baznīcas kapos, Zutēnu kapos un Iršu kapos veica digitālos uzmērījumus, kapu kopiņu uzskaiti, reģistrēšanu un apbedījuma foto fiksāciju, izveidojot publisku datu bāzi interneta vietnē www.cemety.lv , kur ir pieejama kapsētu karte ar informāciju par apbedītajām personām (par kurām informācija bija pieejama) un apbedījumu atrašanās vietu.

printēt Lasīt visu ziņu

Koknesieši Starptautiskajās Hanzas dienās Pleskavā28.06.2019

No 27. līdz 30. jūnijam 39. Starptautiskajās Hanzas dienās Pleskavā, Krievijas Federācijā, starp citām pilsētām, svētku dalībniecēm, plīvo arī Senās Hanzas pilsētas Kokneses karogs. Koknesiešu delegācijas 42 cilvēku sastāvā ir Kokneses novada domes pārstāvji, deputāti, vidējās paaudzes deju kolektīvs "Rats", folkloras kopa "Urgas" un Kokneses tūrisma un informācijas centra darbinieces ar plašu informatīvo materiālu klāstu.

Delegācijas vadītāja Anita Šmite, sūtot sveicienus no Pleskavas, stāsta, ka šodien, 28. jūnijā, notiks pirmie divi koncerti, kuros latviskos deju rakstus izdejos deju kolektīva "Rats" puiši un meitas, bet latviešu tautas dziesmu virtenes vīs folkloras grupas "Urgas" dalībnieki. Plašajā Hanzas tirgū Kokneses tūrisma un informācijas centrs prezentēs Kokneses novada daudzpusīgo tūrisma piedāvājumu. Šodien notiks Latvijas Hanzas pilsētu delegātu tikšanās, kur piedalīsies arī mūsu pašvaldības deputāti, lai kopīgi pārrunātu Latvijas Hanzas pilsētu darbošanos nākotnē un apspriestu ideju par nacionālās komitejas izveidošanu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)

Vasaras saulgrieži Iršos27.06.2019

22. jūnijā, Iršos norisinājās ielīgošanas pasākums "Īsa pamācība mīlēšanā". Neskatoties uz darba pilnajām rokām, Iršu pašdarbnieki vienojās kopējā uzvedumā, kurā piedalījās pašdarbnieku teātris, Iršu vokālais ansamblis, VPDK "Irši" un brīvmākslinieces dejotājas. Vietējie aktieri izspēlēja 1982. gadā uzņemto latviešu spēlfilmu -muzikālo komēdiju "Īsa pamācība mīlēšanā". 

Filmas sižets: Viļņu Jānim pienācis laiks ņemt sievu, bet kā lai atrod vislabāko? Jānis izliekas, ka palicis kurls, klausīdamies zvanu baznīcas tornī, un apbraukā apkārtnes mājas, dzirdēdams arī to, kas viņam nemaz nebūtu jādzird. Tikai kalēja māsa Ilze uztraucas, kā nabaga slimnieku varētu izārstēt.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (43)

Kokneses pilsdrupās pabeigti apjomīgi konservācijas darbi un ieviests jauns pakalpojums21.06.2019

Kokneses pilsdrupas ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un atrodas Valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa Kokneses viduslaiku pils un senpilsēta teritorijā. Kultūras pieminekļa saglabājamās vērtības ir tā telpiskais veidojums ainavā, pils korpusu un telpu plānojums, fasādes un būvformas.

Vērienīgie konservācijas darbi norisinājās pilsdrupu mūra sienām Pērses upes pusē. Ziemeļu korpusa austrumu stūra telpā izbūvēta ekspozīcijas telpa – moku kambaris, kas ir aprīkots ar moku rīkiem. (Moku kambaris dod iespēju ielūkoties Viduslaiku spīdzināšanas metodēs). Telpa atrodas pagraba līmenī. Uz to ved akmens kāpnes. Kā telpas pārsegums izbūvēta skatu platforma. Pagalma centrā atbilstoši izpētes rezultātiem un vēsturiskajiem aprakstiem atsegta vēsturiskā akas vieta.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Kokneses ciemam tiks piešķirts pilsētas statuss26.06.2019

Kokneses novada pašvaldība, pamatojoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas 2019. gada 17. jūnijā saņemto apstiprinājuma vēstuli, dara zināmu iedzīvotājiem, ka Kokneses ciemam pilsētas statuss tiks piešķirts vienlaicīgi ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu jaunā redakcijā, kurš Saeimā tiks iesniegts līdz 2019.gada 1.decembrim.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top