Lapas karte
AA+A++
A AAA

Aktualitātes

Februāris - Sveču mēnesis! 2.februāris - Sveču diena...

21.01.2021 - 07.02.2021

februaris__svecu_menesis_2_februaris__svecu_diena_2.jpgFolkloras kopa "Urgas", biedrība "Baltaine" un Kokneses tūrisma informācijas centrs aicina visus darināt sveces un stāstīt stāstus par svecēm!

Sveces agrāk lēja no aitu taukiem, mērcēja un atdzesēja, atkal mērcēja un atkal atdzesēja... Arī vasks ir labs materiāls, tādas sveces var pat sarullēt... Var sveces darināt arī no vecajiem parafīna sveču galiem. Un, ja pieliek klāt ledu, sveces iznāk skaistu skaistās, kā mežģīnes! Agrāk par sveču pamatni izmantoja rāceni, runkuli vai bieti.

Pamēģini arī tu! Izkausē vecos sveču taukus, izgreb rāceni, ieliec tajā dakti, kas ir linu vai kokvilnas diegs, uzlej karstus taukus, atdzesē... un svece gatava! Iededz, lai deg par prieku tev un citiem! Nofotografē un ieliec sociālajos tīklos, lai arī citi priecājas! Aicinām liet sveces, fotografēt tās, stāstīt stāstus par sveču liešanu vai Sveču dienas atzīmēšanu! Interesantākajiem ieraksta un stāstu autoriem būs iespējas tikt pie pārsteiguma balvām no Kokneses tūrisma informācijas centra! Lai pretendētu uz kādu no pārsteiguma balvām, savā ierakstā līdz 7. februārim piemini @KoknesesTIC un aicini iesaistīties arī citus vai sūti foto un savu stāstu uz turisms@koknese.lv 

Lasīt visu ziņu

NVA aicina darba devējus pieteikt algu subsīdiju darbavietas bezdarbniekiem

21.01.2021

thumbnail_image001.jpgNodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties algu subsīdiju atbalstam. Tā ir iespēja darba devējiem atrast vajadzīgos darbiniekus, nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot subsīdijas nodarbināto darba algām pirmajos sešos darba attiecību mēnešos. Atbalstam var pieteikties NVA no 2021.gada 22.janvāra līdz 2021.gada 31. decembrim.

 “Algu subsīdiju atbalsta pasākuma” ietvaros darba devējs sešu mēnešu laikā saņem dotāciju darba algai 50% apmērā no nodarbinātajam bezdarbniekam noteiktās mēneša darba algas. Viena nodarbinātā bezdarbnieka darba algas dotācijas apmērs ir līdz 500 eiro mēnesī. Lai Covid-19 pandēmijas apstākļos mazinātu inficēšanās riskus, NVA finansē arī individuālo aizsardzības līdzekļu iegādi - līdz 50 eiro vienam nodarbinātajam.

Lasīt visu ziņu

LTRK Zemgales Biznesa diena 28. janvārī “Finanšu un nodokļu labirintu prasmīga pārvaldība”

19.01.2021

image005.jpg28.01.2021. LTRK Zemgales Biznesa diena

“Finanšu un nodokļu labirintu prasmīga pārvaldība”

Zemgales Biznesa diena “Finanšu un nodokļu labirintu prasmīga pārvaldība”

  • 12:50 – 13:00   Pieslēgšanās Zoom platformai;
  • 13:00 – 13:10   Zemgales Biznesa dienas atklāšana. LTRK Zemgales padomes priekšsēdētājs Imants Kanaška;
  • 13:10 – 13:35   Atbalsts uzņēmējdarbībai gan Covid-19 krīzes seku mazināšanai, gan arī Atbalsts eksportējošiem uzņēmumiem. LTRK Valdes loceklis Jānis Lielpēteris;
  • 13:35 – 14:00   Altum atbalsts krīzes pārvarēšanai un attīstībai. Vai pieejams visiem? Finanšu institūcijas Altum valdes loceklis, Altum valdes loceklis Jēkabs Krieviņš;
  • 14:00 – 14:25   Nodokļu plānošana uzņēmumā - faktors, kas ietekmē uzņēmuma veiktspēju, SIA Numeri valdes locekle Lilita Beķere;
  • 14:25 – 14:50   Veselīgi personīgo finanšu stūrakmeņi, AS Swedbank Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons.

Zemgales Biznesa diena norisināsies "Zoom" platformā. Dalība bezmaksas un tikai ar iepriekšēju reģistrāciju. 

Reģistrācija: https://ej.uz/ZemgalesBD_28012021

Lasīt visu ziņu

Ģimenes atbalsta centrā "Dzeguzīte" Covid-19 izraisītā krīzes situācija ir pārvarēta

19.01.2021

zem22.jpgKokneses novada pašvaldība jau tika informējusi, ka aizvadītā gada nogalē Iršu pagastā Ģimenes atbalsta centrā "Dzeguzīte" ar Covid-19 saslimšanu atklāja pieaugušo sociālās aprūpes nodaļas 15 klientiem un 4 darbiniekiem.

Vienīgā slimniece, kurai bija vidēji smags saslimšanas stāvoklis – 94 gadus veca sieviete šī gada sākumā aizgāja mūžībā. Četri saslimušie darbinieki ir atveseļojušies un atsākuši darbu.

15. janvārī iestādē tika veikta atkārtota Covid-19 testu pārbaude visiem pieaugušo sociālās aprūpes klientiem. Rezultāti liecina, ka krīzes situācija ir pārvarēta. Direktore Gaļina Kraukle informē: "Pozitīvas Covid-19 analīzes ir diviem senioriem. No 14 iepriekš saslimušajiem klientiem pozitīvs rezultāts ir vienam slimniekam, pārējie 13 ir veiksmīgi atveseļojušies. No jauna saslimis viens cilvēks. Iestādes darbinieki reizi nedēļā nodod Covid-19 analīzes. Iepriekš saslimušie četri darbinieki ir veseli un atsākuši darba gaitas, bet no jauna saslimšana konstatēta citiem četriem darbiniekiem, kuri nav bijuši kontaktā ar mūsu senioriem. Viens no viņiem šobrīd ir atvaļinājumā. Darām visu iespējamo, lai pēc iespējas ātrāk visi atveseļotos un dzīve atgrieztos ierastā ritējumā. Paldies pašaizliedzīgajiem iestādes darbiniekiem un visiem labajiem cilvēkiem, kuri šajā laikā mūs ir atbalstījuši."

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Paldies, ka nosargājāt Latvijas valsts neatkarību!

20.01.2021

barikadem_30_koknesee.jpgPirms 30 gadiem janvāra spelgonī, ar savu elpu pie barikāžu ugunskuriem, Latvijas ļaudis sildīja brīvības puķi. Viņi to sildīja un tā nenosala. Tā ir dzīva. Un tā dzīvos tik ilgi, kamēr tauta būs gatava par to iestāties. Barikādes – tie bija tūkstošiem cilvēku pie ugunskuriem Rīgā un vēl tūkstoši, kuri atbalstīja barikāžu dalībniekus no mājām. Ar gara spēku pret karaspēku drosmīgo barikāžu aizstāvju vidū bija arī Kokneses novada iedzīvotāji.

Iršu pagasta bibliotēkā no barikāžu dalībnieku atmiņām ir izveidots vēsturisks materiāls par 1991. gada janvāra barikādēm. Bibliotēkas vadītāja Dace Grele vienmēr ir iesaistījusies atceres pasākumu rīkošanā, lai pateiktu paldies varonīgajiem pagasta iedzīvotājiem – barikāžu aizstāvjiem.

Nomodā par valsti un savām ģimenēm

Mazs fragments no Daces Greles apkopotajām barikāžu dalībnieku atmiņām: "Iršu vīriem Zaķusalā bija jāapsargā Latvijas televīzija. Galvenais uzdevums bija vērot, lai torni neapdraudētu omonieši no Daugavas puses. Uz barikādēm brauca visi organizēti – ar padomju saimniecības "Līdums" autobusiem. Vēl šodien spilgtā atmiņā iršēniešiem palikusi neskaitāmā tehnika, kas bija novietota uz tiltiem. Daži pat aizdomājās, vai tilti spēs izturēt tehnikas smagumu… Vēl Iršu vīriem atmiņā palikusi 13_gads.jpgkopības sajūta, karstie tējas termosi un cilvēku masas. Barikāžu dalībnieku ieroči bija mērķa skaidrība, stingra apņēmība un gara spēks. Barikāžu laiks bija pārbaudījums ne tikai tiem, kas devās uz Rīgu, bet arī mājās palicējiem. Mūsu vīrus uz galvaspilsētu pavadīja vēstures skolotāja Valda Kalniņa. Pie atmiņu ugunskura 

2012. gadā dalībnieki atcerējās, ka V. Prohorova, E. Bundule un I. Siliņa bija sarūpējušas ceļam maizītes, bet cigaretes ( tās tajā laikā varēja iegādāties tikai uz taloniem ) ceļa maizes vietā deva V. Meiere. Tās vīriem ļoti noderēja. Tikai Iršu vīri paši zina, kas viņus mudināja doties uz galvaspilsētu. Iespējams, ka tā bija stipra apņemšanās sargāt savu valsti un redzēt to brīvu, varbūt tā bija vēlme būt nomodā par savām ģimenēm."

Lasīt visu ziņu

Sākusies labdarības akcija par represijās cietušajiem veltītā pieminekļa apkārtnes labiekārtošanu

20.01.2021

akmens.jpgKokneses novada politiski represēto nodaļa sadarbībā ar Kokneses novada senioriem un LSK Viduslatvijas komitejas Kokneses novada nodaļu no 15. janvāra līdz 24. martam organizē labdarības akciju “Atbalstīsim Kokneses pagasta represijās cietušajiem iedzīvotājiem veltītā piemiņas akmens apkārtnes labiekārtošanu”. Ziedojumu kastīte atrodas Koknesē veikalā “Ataudze”. 

Lasīt visu ziņu

Sagatavoti izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošību ziemā

19.01.2021

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika liecina, ka  ik gadu ziemā vairāki desmiti cilvēku ielūzt ūdenstilpju ledū un noslīkst. Nereti palīdzība nepieciešama arī bērniem un jauniešiem, tāpēc VUGD ir sagatavojis informatīvo materiālu kopumu par drošību ziemā un bīstamību atrasties uz ūdenstilpju ledus.

Šajā ziemā no Latvijas ūdenstilpēm izcelti jau 10 bojāgājuši cilvēki, kuri bija ielūzuši ledū, bet vēl vairāki cilvēki tika izglābti. Situāciju pasliktina tas, ka, redzot pieaugušos uz nedrošā ledus, bērni un jaunieši seko viņu piemēram un dodas uz aizsalušām ūdenstilpēm slidot un pastaigāties.

Lasīt visu ziņu

Skutelniekos... meteņbērnos... aidā!

19.01.2021

maskas_viesite_2011_254.jpgKoknesē un Bebros maskotos ļaudis, kas Meteņos gājuši no mājas uz māju, pārģērbušies un visādi maskojušies, svētību nesdami, sauca par skutelniekiem. Pamēģiniet izlasīt seno druku! Tur viss sīki un smalki par skutelnieku izdarībām aprakstīts! Kurš to var, tas jau varēs arī masku izdomāt, labu labo! Lai izdodas! 

Lasīt visu ziņu

Patrīcijai Eidukai kāpums pasaules rangā un rekordvietas distancē un sprintā

18.01.2021

eiduka_tds2021_alpe_cermis_.jpgLatvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka pēc lieliskajiem panākumiem "Tour de ski" pasaules rangā ir pakāpusies dažas vietas gan distancē, gan sprintā, ceturtdien iznākušajā jaunajā Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) listē distancē ieņemot 62.vietu, bet sprintā 75.vietu no vairāk nekā 2500 slēpotājām, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis.

Lasīt visu ziņu

Patrīcijas Eidukas sasniegumi "Tour de ski" un pašas komentārs

18.01.2021

eiduka_davos_10km_f.jpgPagājušās nedēļas nogalē Latvijas sporta līdzjutējiem uz ļoti iepriecinošas nots noslēdzās piecpadsmitais vairāku posmu slēpošanas seriāls "Tour de ski", kur mūsu valsti pārstāvēja un vēsturiskos panākumus guva Patrīcija Eiduka no Kokneses novada.

 Tas bija viņas trešais "Tour de ski", un pirmais pilnībā veiktais. Patrīcija sasniedza jaunus un vēl nebijušus panākumus gan Latvijas, gan Baltijas valstu distanču slēpošanas mērogā:

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top