Lapas karte
AA+A++
A AAA

Aktualitātes

Valsts asinsdonoru centrs pateicas donoru dienas apmeklētājiem

10.12.2020

donori4.jpg9. decembrī, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, Kokneses kultūras namā notika Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotā donoru diena, kuru apmeklēja 36 cilvēki, bet asinis ziedoja 23 donori. Zemais hemoglobīna līmenis liedza iespēju asinis nodot 13 cilvēkiem. Pirmo reizi asinis ziedoja divi jaunieši. Paldies visiem, kuri atsaucās donoru dienas aicinājumam!

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Izmaiņas maksā par atkritumu izvešanu

10.12.2020

Atkritumu apsaimniekotājs SIA "Ķilupe" informē, ka no 2021. gada 1. janvāra Kokneses novadā pieaug sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs.

Pamatojoties uz Dabas resursu nodokļa likumu (spēkā no 01.01.2006.), ar 2021. gada 1. janvāri dabas resursu nodokļa likme pieaug no 50,00 EUR uz 65,00 EUR par tonnu. Sakarā ar šīm izmaiņām sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs no 13,89/ m3  pieaug uz 15,39 m3 (bez PVN).

Lai iedzīvotājiem būtiski nepalielinātos maksa par atkritumu izvešanu, aicinām apzinīgi šķirot sadzīves atkritumus, jo šķirotos atkritumus izved bez maksas. 

Lasīt visu ziņu

Būtiskas izmaiņas šķiroto atkritumu pieņemšanas laukuma darba laikā ar 2021. gadu

10.12.2020

img_4552.jpgAtkritumu apsaimniekošanas uzņēmums "Ķilupe" informē savus klientus, ka ar 2021. gada 1. janvāri šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, kas atrodas PAUGU IELĀ 1D, KOKNESĒ, mainīsies darba laiks. Vēršam uzmanību, ka trešdienās laukums būs slēgts.

 Laukuma darba laiks ar 2021. gada 1. janvāri būs šāds:

 Pirmdiena - brīvs

Otrdiena - no plkst. 10:00 līdz 18:00

Trešdiena – brīvs

Ceturtdiena - no plkst. 11:00 līdz 19:00

Piektdiena, sestdiena - no plkst. 10:00 līdz 18.00

Svētdiena – brīvs

Lasīt visu ziņu

Ziemassvētku vecītis apciemo Koknesi

09.12.2020 17:00 - 18:00

auto7.jpgKlāt brīnumu laiks, kad Ziemassvētku vecītim ļoti gribas iepriecināt vismazākos svētku gaidītājus. 9. decembra vakarā viņš ar savu sapņu auto ieradās Koknesē, lai pārliecinātos, vai bērni gaida Ziemassvētkus, vai spoži mirdz lielā svētku egle, svētkiem rotātas mājas un sētas.

Lēnām braucot pa Kokneses ielām, Ziemassvētku vecītis sasveicinājās ar bērniem, viņu vecākiem un vecvecākiem, kuri vecītim māja pretī no māju logiem vai iznākot pagalmos. "Tas tik bija brauciens!" sacīja Ziemassvētku vecītis, sākot savu ceļojumu no Vērenes ielas un noslēdzot tirgus laukumā pie mūsu krāšņās svētku egles.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Eiduka nedēļas nogalē Davosā startēs pasaules kausa otrajā posmā

10.12.2020

eiduka_pc2019.jpgŠajā nedēļas nogalē pasaules kausa otrajā posmā distanču slēpošanā, kas norisināsies pazīstamajā Šveices kalnu kūrortā Davosā un kur paredzēts sprints brīvajā stilā un 10km (sievietēm)/15km (vīriešiem) distance ar intervāla startu brīvajā stilā, mūsu valsti pārstāvēs trīs distanču slēpotāji. Rukā novembra beigās pēdējā sacensību dienā trīsdesmitniekā tikušajai Patrīcijai Eidukai no Kokneses novada pievienosies divi mūsu pārstāvji vīriešu konkurencē – pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā pirmais no mūsu distanču slēpotājiem tikušais Indulis Bikše (Madonas novads) un šogad pasaules U23 čempionātā 9.vietu izcīnījušais madonietis Raimo Vīgants.

Lasīt visu ziņu

Atvadu vārdi mācītājam Valdim Baltrukam /30.01.1948. – 08.12.2020./

09.12.2020

v_baltruks.jpgUn pacels Dievs uz savām rokām mūs tad, kad mūsu diena nāks.

/L. Breikšs/

Laikā, kad esam ceļā uz Ziemassvētku gaismu, Mūžīgās Gaismas ceļā 8. decembra rītā 72 gadu vecumā devies Kokneses luterāņu draudzes mācītājs Valdis Baltruks. Te, Koknesē, paliks nezūdošas gaismas pēdas, bet dižie ozoli, kas ilgus gadus viņu sveicināja Daugavas krastā, turēs stalti savu zaru vainagu, veroties augstu debesīs.

Kokneses luterāņu draudzei mācītājs veltīja vairāk nekā 30 kalpošanas gadus. Mācītāja amatā viņš tika ordinēts pārmaiņu laikā – 1990. gada 6. janvārī. Daudzu mācītāju vārdi ierakstīti baznīcas ilgajā mūža rakstā, bet Valda Baltruka gaismas ceļš Koknesē vienmēr atgādinās par Atmodas laiku, kad draudze atkal atguva savu dievnamu. Par pašaizliedzīgo devumu sabiedrības labā 2010. gadā viņam tika piešķirts Kokneses novada Goda pilsoņa nosaukums.

Lasīt visu ziņu

PII "Gundega" ciemojas rūķi

09.12.2020

img_20201207_wa0015.jpgKokneses pirmsskolas izglītības iestādē "Gundega" ik uz soļa jūtama svētku noskaņa. Gluži kā Ziemassvētku dāvana mazajiem svētku gaidītājiem ir bērnudārza pagalmā uzstādītā āra skatuve un uzceltā rotaļu nojume. Par jauno skatuvi, kas kļūs par jauku pasākuma vietu, priecājas arī izgreznotās svētku eglītes. Pavisam nesen "dārziņa" pagalmā notika rūķu gājiens, jo arī līksmie svētku vēstneši vēlējās apskatīt krāšņās eglītes un novēlēt bērniem brīnumainu svētku gaidīšanas laiku.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Svētku prieks "Bitītē"

09.12.2020

bitite15.jpgZiemassvētku gaidīšanas laiks kļūst priecīgāks, ja pamanām, ka mums pretī pamāj smaidošs rūķis, kurš apstaigā māju pagalmus, lai paraudzītos, kā mazi un lieli gatavojas svētkiem. Bērnudārza "Bitīte" bērni viņu jau ir redzējuši, veroties pa izrotātajiem "dārziņa" logiem.

"Bitītē" svētku rosība jūtama katrā grupā. Rūķu darbnīcās bērni darina apsveikumus vecākiem un Ģimenes atbalsta centra "Dzeguzīte" pieaugušo sociālās aprūpes nodaļas ļaudīm. Šajā laikā notiek arī telpu rotājumu darināšana un estētiskas vides radīšana, kurā iesaistās gan bērni, gan  darbinieki.

Lasīt visu ziņu galerija (29)

Projekts "Atver sirdi Zemgalē"

08.12.2020

logo_projekta.jpgProjekta Nr. 9.2.2.1./15/I/001 "Atver sirdi Zemgalē!" mērķis ir Zemgales reģionā palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar invaliditāti un bērniem.

Mērķa sasniegšanai tiks īstenota virkne darbību: izvērtētas personu ar invaliditāti un ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu individuālās vajadzības un izstrādāti atbalsta plāni; izstrādāts detalizēts reģiona DI plāns, kurā izvērtēti esošie pakalpojumi un noteikti nepieciešamie uzlabojumi to optimālai attīstībai; izstrādāti bērnu aprūpes iestāžu un VSAC filiāles reorganizācijas plāni; sniegti sabiedrībā balstīti pakalpojumi personām ar invaliditāti; apmācīti speciālisti; izglītota un informēta sabiedrība.

Lasīt visu ziņu

Mūsu pieredze pedagogu izaugsmei

04.12.2020

bilde_vaditaji_ineta_inese_elina.jpgMūsdienu dzīves temps kļūst straujāks, pedagogiem jābūt labi izglītotiem un radošiem profesionāļiem, kas pārdomā savu pedagoģisko darbību un pielāgo to bērnu vajadzībām, tādēļ arvien svarīgāka kļūst nepieciešamība pēc zināšanu papildināšanas un pilnveidošanas, jo pedagogam ir jāpiemērojas pilnīgi jaunām situācijām skolu ikdienā. Latvijas izglītības sistēma ir ceļā uz iekļaujošu izglītību, tomēr daudziem vispārizglītojošo skolu pedagogiem nepietiek pieredzes un vajadzīgo zināšanu par bērniem ar speciālām vajadzībām, par izglītības procesa organizēšanu un uzvedības problēmu risināšanas iespējām.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top