Lapas karte
AA+A++
A AAA

Aktualitātes

Ziemassvētku pārsteigums Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas kolektīvam

17.12.2020

davana3.jpg"Decembris ir kā dzīve, kur viss jau bijis. Nu ko tad vēl piedāvāt var decembris, kad viss bijis? Viņš izmēģina, bet viscaur pārtrumpots. Viņš glezno marta ainavas, izliekas par aprīli. Slidinās uz novembra kailledus, stieg februāra sniegos un uzrīko oktobra vētras,"- tā reiz rakstīja Regīna Ezera.

Taču ir vēl viena lieta, ko decembris var piedāvāt, - tie ir Ziemassvētku pārsteigumi. Šis decembris ir sagādājis jauku un veselīgu pārsteigumu Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas pedagogu kolektīvam, iepriecinot visus ar jauku dāvaniņu no biedrības "Kokneses jauniešu biedrība", Ievas Ūtēnas un LSK Viduslatvijas komitejas Kokneses novada nodaļas.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Patrīcija Eiduka ļoti gandarīta par startu pasaules kausā Davosā un pateicīga atbalstītājiem

17.12.2020

eiduka_pc2019.jpgVēsturiskos panākumus guvusī Patrīcija Eiduka no Kokneses novada Vecbebriem ir ļoti gandarīta par sasniegto pagājušā nedēļas nogalē Davosā notikušajā Pasaules kausa otrajā posmā, kur pirmajā dienā bija sprints, bet otrajā dienā 10km distance brīvajā stilā ar intervāla startu, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Bijusī Aizkraukles novada sporta skolas audzēkne ir arī pateicīga saviem atbalstītājiem, kas palīdzējuši sasniegt šādus Latvijai vēl nepieredzētus rezultātus jau sezonas sākumā.

 Patrīcija Eiduka vēsturiskus panākumus pagājušajā nedēļas nogalē Šveices tradicionālajā pasaules kausa posmu norises vietā sasniedza abas dienas, sestdien sprintā izdarot pat divus īpašus ierakstus, proti, kā pirmā no Latvijas šajā slēpošanas disciplīnā pārvarēja kvalifikāciju (ar 14.laiku) un iekļuva labāko trīsdesmit vidū jeb ceturtdaļfinālā, bet pēc tam ar 18.vietu izslēgšanas braucienos kā pirmā no mūsu distanču slēpotājiem pasaules kausa posmos sasniedza labāko divdesmitnieku. Svētdien 10km brīvajā stilā ar izcīnīto 8.vietu viņa kā pirmā no Latvijas šāda līmeņa sacensībās slēpošanā sasniedza desmitnieku.

Lasīt visu ziņu

Pērses upes projekta sakopšanas darbi noslēgušies

16.12.2020

img_2942.jpg2020. gada rudenī AS "Latvenergo" noslēdz trīs gadu vides projektu Pērses upē, iztīrot visu upi 41 kilometra garumā no sagāztiem kokiem un bebru izveidotiem dambjiem.

AS "Latvenergo" sakopšanas darbu mērķis Daugavas baseina upēs ir palīdzēt tām dabiski atjaunoties un padarīt pieejamas zivīm, attīrot tās no koku sagāzumiem un bebru aizsprostiem, kā arī uzlabojot vides apstākļus un veicot pētījumu vairāku gadu garumā, lai labāk izprastu šo darbu ietekmi uz bioloģisko daudzveidību.

Pērses upes tīrīšanu Latvenergo sāka 2018. gada septembrī ar talku, kurā piedalījās uzņēmuma darbinieki ar ģimenēm, Kokneses pašvaldības pārstāvji un biedrība "Mēs zivīm". Šajā gadā upi iztīrīja 12 kilometru garumā. Tajā bija daudz sakritušas koksnes, un Latvenergo iniciatīvā veiktie apsaimniekošanas pasākumi sekmējās ar pirmajiem rezultātiem, jo jau pirmajā gadā iztīrītajā upes posmā atjaunojās straujtece, kas ir būtiski, lai visas sugas, kas raksturīgas šādām vietām, spētu dzīvot.

2019. gadā Pērses upi iztīrīja 12,5 kilometru garumā, un zinātniskā institūta "BIOR" pētījuma secinājumi liecināja, ka zivju faunas daudzveidība lielā mērā saglabājas nemainīga, ja no upes tiek izvākta tikai sagāzuma centrālā daļa, bet krastu tuvumā daļa sagāzuma tiek atstāta upē, un zem šī sagāzuma paliekām ūdens ir izskalojis lokālus padziļinājumus.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Par dievkalpojumiem Kokneses Romas - katoļu draudzes baznīcā

09.12.2020

008_2_katolu_baznica_ainars_007_ziema.jpgKokneses Romas – katoļu draudze informē, ka sakarā ar ārkārtējo situāciju valstī ir stingri jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi, apmeklējot dievkalpojumus.

Priesteris Elvis Rudovičs skaidro, ka šobrīd katoļu baznīcā dievkalpojumus drīkst apmeklēt ne vairāk kā 12 cilvēki. Par piedalīšanos dievkalpojumā ir iepriekš jāpiesakās, piezvanot priesterim pa tālruni: 29559299.

Katru svētdienu pulksten 9 notiek Sv. Mise. Lai pēc iespējas vairāk cilvēku ārkārtējās situācijas laikā varētu apmeklēt dievkalpojumus, Sv. Mises dievkalpojums notiks arī sestdienas vakaros pulksten 18. Uz visiem dievkalpojumiem jāievēro iepriekš pieteikšanās.

Lasīt visu ziņu

Pārtikas pakas 5. - 9. klašu skolēniem

15.12.2020

Attālināto mācību laikā Kokneses novada pašvaldība ir radusi iespēju 5.- 9. klašu skolēniem pašvaldības piešķirto brīvpusdienu naudu novirzīt kā atbalstu ģimenēm - pārtikas paku nodrošināšanai skolēniem attālinātā mācību procesa laikā līdz 18. decembrim. Ar pārtikas pakām 5.- 9. klašu skolēni saņems arī Kokneses novada domes sarūpētās Ziemassvētku saldumu paciņas.

Lasīt visu ziņu

Labs darbiņš padarīts

14.12.2020

 madaras1.jpg4.decembrī Iršu pagastā neformālā gaisotnē atklāja Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Viduslatvijas komitejas Kokneses nodaļas darbam piešķirtās telpas ''Madarās''. Pateicoties Iršu pagasta pārvaldes atbalstam, arī šajā pagastā būs vieta, kur cilvēki bez maksas varēs saņemt apavus, apģērbus un citas lietas. Kokneses novadā ir gana daudz brīvprātīgā darba veicēju, tāpēc ir milzīgs prieks, ka LSK telpas ir gan Koknesē, gan Bebros, gan Iršos. 

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Patrīcija Eiduka pasaules kausa posmā sasniedz neticamu panākumu

14.12.2020

eiduka_2020dec_davosa.jpgLatvijas labākā slēpotāja Patrīcija Eiduka Šveices pilsētā Davosā notiekošajā pasaules kausa posmā distanču slēpošanā otrajā dienā nostartēja fantastiski, 50 dalībnieču konkurencē 10km brīvā stila distancē ar intervāla startu izcīnot 8.vietu (+58.7 sekundes; 31,52 FIS punkti) un sasniedzot neticamu panākumu Latvijai distanču slēpošanā.

 Sieviešu konkurencē, kur sacentās 50 slēpotājas no 18 valstīm, Patrīcija ar novembra beigās Rukā iedzīšanā uzrādīto 24.laiku un 7 punktu iegūšanu pasaules kausa kopvērtējumā, kur distancē šobrīd ieņem 30.vietu, starta sarakstā bija nopelnījusi vietu tā saucamajā sarkanajā grupā, atrodoties 15 izsēto vidū. Tādējādi slēpotāja no Kokneses novada Vecbebriem kļuva par pirmo Latvijas slēpotāju, kurai ir izdevies iekļūt izsēto sportistu grupā pasaules kausos. Lai arī pēc FIS punktu reitinga 20 gadus vecā latviete nebija starp labākajām divdesmit piecām, tomēr mērķis viņai bija iekļūšana Top15. Ja ņem vērā, ka pirms divām nedēļām Somijā 10km iedzīšanā brīvajā stilā, neskaitot Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas pārstāves, kuras Davosā nepiedalās, tika uzrādīts 10.laiks, tad šāda mērķa sasniegšana bija reāla.

Lasīt visu ziņu

Eiduka pirmo reizi pasaules kausa posmā sprintā iekļūst ceturtdaļfinālā

14.12.2020

eiduka.jpgŠveices pilsētā Davosā notiekošo otro pasaules kausa posmu distanču slēpošanā lieliski iesākusi Latvijas labākā slēpotāja Patrīcija Eiduka, kura 51 dalībnieces konkurencē 1,5km brīvā stila sprinta kvalifikācijā uzrādīja 14.laiku (+6.79 sekundes; 50,92 FIS punkti), pirmo reizi iekļūstot ceturtdaļfinālā, informē slēpotāju pārstāvis Ivars Bācis. Finālbraucienos slēpotāja no Kokneses novada izcīnīja 18. vietu, pirmo reizi karjerā tiekot labāko divdesmitniekā un otro reizi šosezon nopelnot punktus pasaules kausa kopvērtējumā. Tikmēr vīriešiem, kur uz starta izgāja 80 dalībnieku, abi vadošie mūsu slēpotāji Raimo Vīgants un Indulis Bikše ierindojās attiecīgi 52. (+8,89.sekundes, 77,05 FIS punkti) un 69. vietā (+ 14,97 sekundes, 129,75 FIS punkti).

Lasīt visu ziņu

Iegūtais tituls nozīmīgs pašvaldībai un iedzīvotājiem

11.12.2020

teterovskis.jpgŠogad atzinīgi novērtēts Kokneses novada pašvaldības atbalsts brīvprātīgā darba veicējiem.  5. decembrī, Starptautiskajā brīvprātīgo dienā, jau septīto gadu tika godināti gada čaklākie brīvprātīgā darba veicēji, organizētāji un brīvprātībai draudzīgākās pašvaldības. Goda zīme kā brīvprātībai draudzīgākajai pašvaldībai piešķirta Kokneses novadam. Godināšanas ceremonija noritēja attālināti, bet saņemtais tituls jau ir atceļojis uz Koknesi.

Brīvprātīgo projekta vadītājs un Latvijā pazīstamais diriģents Ints Teterovskis 9. decembrī ieradās Koknesē un pie lielās svētku egles pasniedza Goda zīmi "Gada brīvprātīgais 2020" Kokneses novada domes priekšsēdētājam Dainis Vingrim. 

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Zemgalē nosauc gada krietnākos uzņēmējus, bet cildināšanu atliek līdz pavasarim

11.12.2020

capture.jpgZemgalē, kas ir izteikts lauksaimnieku un pārtikas ražotāju reģions, tradicionāli rudenī, kad lauki nokopti un augsne sagatavota nākamajai ražai, Plānošanas reģions un Uzņēmējdarbības atbalsta centrs organizē krietnāko uzņēmēju godināšanu. Izņēmums nav arī aizvadāmais gads, kas iezīmējies ar daudz un dažādiem globālās Covid 19 vīrusa pandēmijas izraisītiem pārbaudījumiem un ierobežojumiem saimnieciskajā darbībā. Tāpēc par katrā no 22 reģionā ietilpstošajām pašvaldībām izraudzīto vienu krietnāko uzņēmēju - titula "Gada uzņēmējs Zemgalē 2020" pretendentu ir vēl jo lielāks prieks un lepnums.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top