BALTIJAS ČEMPIONĀTĀ PELDĒŠANĀ ATIS ĀRE IZPILDA SPORTA MEISTARA NORMATĪVU10.03.2020

Rīgā noslēdzies Baltijas čempionāts peldēšanā, kurā piedalījās gandrīz 300 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Čempionātā startēja koknesietis Atis Āre.

Atis šajās sacensībās izpildīja sporta meistara normatīvu 50 m un 100 m peldējumā uz muguras.(Normatīvs 100 m – 1:00,16 ; bet 50 m – 27,85 ).

Priekšpelējumā 100 m uz muguras Atis savā grupā uzrādīja sesto labāko rezultātu (1:00.15), izpildot sporta meistara normatīvu un kvalificējoties B finālam, kur grupā bija ceturtais labākais, bet kopvērtējumā šajā disciplīnā ierindojās 12. vietā Baltijā ar rezultātu 1:00.68 .

Priekšpeldējumā 50 m uz muguras Atim 9. ātrākais rezultāts (27,88), kas ļāva kvalificēties A finālam, kur ar 27,75 sekunžu rezultātu izdevās izpildīt sporta meistara normatīvu un izcīnīt 8.vietu starp vairāk kā 20 sportistiem.

“Šīs bija interesantas sacensības! Pirmajā dienā bija negaidītas tehniskas ķibeles sacensību finālos, kas ieilga aptuveni 1h 40 min un noteikti ietekmēja rezultātu, bet kopumā savu rezultātu vērtēju ļoti labi, jo izdevās īstenot visu iecerēto. Mans mērķis bija izpildīt sporta meistara normatīvu, ko arī izdarīju abās distancēs, protams, ir lietas pie kā vajag piestrādāt vairāk, lai sasniegtu arvien labākus rezultātus. Tagad tikai uz priekšu!” – Atis

KSC

printēt

Projekts noslēdzas, bet aizraujošais ceļojums piļu un muižu parkos turpinās10.03.2020

Uzsākoties jaunajai tūrisma sezonai doties aizraujošā ceļojumā piļu un muižu parkos mudina Kokneses novada dome kopā ar sadarbības partneriem projekta "Aizraujošais ceļojums muižu parkos četros gadalaikos" ietvaros.

Lai gan pats projekts noslēdzas, tomēr projekta partneri ir parūpējušies, lai aizraujošais ceļojums piļu un muižu parkos turpinātos šajā tūrisma sezonā un sniegtos pāri oficiālajam tūrisma sezonas noslēgumam. Ceļotājiem ir nebijusi iespēja visu 2020.gadu iesaistīties piļu un muižu parku apmeklēšanā, izpildot dažus vienkāršus uzdevumus un savā īpašumā iegūstot īpašo "Drauga karti", kas ļaus baudīt virkni priekšrocību, piemēram, ekskursiju gida pavadībā bez maksas! Ar "Drauga kartes" saņemšanas noteikumiem un maršrutu aprakstu katra ceļotāja gaumei var iepazīties visitkoknese.lv mājas lapā sadaļā "Idejas atpūtai".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Unikāls ekskursiju piedāvājums Kokneses viduslaiku pilsdrupu apmeklētājiem10.03.2020

"Kad pils ir redzēta, pa kreisi  trejdeviņus soļus sper. Tur karti radīsi, to vaļā ver"… tā sākas piedzīvojumi Kokneses viduslaiku pilsdrupās, kur šai sezonai izstrādāts īpašs ekskursiju piedāvājums pilsdrupu apmeklētājiem, tūristiem un vēstures interesentiem. 

Skolēni un pieaugušie varēs izvēlēties no plaša piedāvājuma ekskursiju programmām savai gaumei un piedzīvojumu garam vispiemērotāko.

Būs pieejamas trīs dažāda sarežģītības līmeņa orientēšanās spēles, piemērotas gan pirmklasniekiem, gan vēstures entuziastiem, divas dažāda veida ekskursiju programmas gida pavadībā par dzīvi viduslaikos – "Mūki Kokneses pilī" un "Tirgoņi Kokneses pilī", kā arī izlaušanās spēle (kvests) pagājušajā sezonā pilsdrupās atklātajā Moku kambarī. Ekskursiju vai spēļu dalībniekiem tiks izsniegta karte, uzdevumu lapa ar uzdevumiem un spēles veikšanai nepieciešamie atribūti.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Kokneses novada izglītības iestādēs turpinās projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai"09.03.2020

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā un Bebru pamatskolā turpinās aktivitātes, kas sniedz atbalstu skolēniem mācībās, ņemot vērā viņu intereses, spējas, talantus, arī grūtības un individuālu nodarbību nepieciešamību. Lielākā finansējuma daļa tiks atvēlēta mūsdienās augstu vērtētajai STEM jomai (matemātika, dabaszinātnes, tehnoloģijas), pievēršot īpašu uzmanību praktiskai pieejai un skolēnu intereses veicināšanai.

printēt Lasīt visu ziņu

Noslēdzies biznesa ideju konkurss iedzīvotājiem "ESI UZŅĒMĒJS KOKNESES NOVADĀ!"09.03.2020

Lai atbalstītu un motivētu novada iedzīvotājus jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanai un sekmētu saimnieciskās darbības attīstību novadā, arī 2019./2020.gadā norisinājās Kokneses novada domes izsludinātais Biznesa ideju konkurss iedzīvotājiem "Esi uzņēmējs Kokneses novadā!" 2020.gadam. Šogad konkursā tika iesniegti pieci pieteikumi. Konkursa pieteikumus izvērtēja vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija Kokneses novada domes pārstāvji, uzņēmēji un uzņēmējdarbības konsultanti. Biznesa ideju konkursu iedzīvotājiem Kokneses novada dome organizē kopš 2014.gada.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses mūzikas skolai būs jauns akordeons09.03.2020

Valsts Kultūrkapitāla fonds apstiprinājis Kokneses novada domes iesniegto projektu Nr.2020-1-MDM-M02023-P "Kokneses mūzikas skolas materiāli tehniskās bāzes uzlabošana".

Projekta rezultātā tiks iegādāts viens akordeons. Jauns akordeons būs būtisks papildinājums gan Kokneses mūzikas skolas akordeona klasei, gan mācību orķestrim, kas skolā darbojas jau 16 gadus. Orķestri sākotnēji dibināja un vadīja Iveta Bērziņa, bet, kopš 2016.gada orķestra vadība ir Karolines Vancānes rokās. Orķestra repertuārā ir populāri klasiskās, tautas mūzikas, rokmūzikas un popmūzikas skaņdarbi. Šobrīd mācību orķestra sastāvā muzicē 13 audzēkņi no 9 līdz 15 gadu vecumam.

Projekta ietvaros iegādātais mūzikas instruments veicinās mūzikas izglītības izcilību un ilgtermiņā tiks uzlabota profesionālās ievirzes izglītības kvalitāte, kā arī tiks veicināta  un paplašināta audzēkņu un pedagogu koncertdarbība.

printēt Lasīt visu ziņu

“Iršu kausā – 2020” uzvar mājinieki09.03.2020

29. februārī Iršu pagasta sporta hallē "IRŠI" norisinājās tradicionālais veterānu turnīrs volejbolā "Iršu kauss – 2020", kas pulcināja komandas no visiem Latvijas reģioniem. Šajā turnīrā gan vīriešu, gan sieviešu komandas visas spēles izspēlēja vienuviet hallē "Irši", katrs ar katru. 

Vīriešu komandas šajās sacensībās izspēlēja divus setus līdz 21 punktam, un tikai sīvās cīņās tika noskaidroti uzvarētāji. Tik līdzīgas cīņas netika redzētas, katrs izcīnītais punkts varēja mainīt gala iznākumu. Noslēgumā, lai noskaidrotu pašu labāko, bija jāizspēlē superfināls. Rezultātā vīriešu konkurencē par uzvarētājiem kļuva mājinieki – komanda "Irši", 2. vietu ieguva  komanda "Saulkrasti", bet 3. vietu izcīnīja komanda "Lubāna".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Latvijas Republikas tiesībsargs aicina iedzīvotājus piedalīties aptaujā09.03.2020

Tiesībsargs aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties aptaujā par  juridiskās palīdzības pieejamību administratīvajā procesā iestādē un tiesā.

Cilvēki savās ikdienas gaitās nereti ir administratīvā procesa dalībnieki, piemēram, pieprasot pensiju, slimības naudu, nodokļu pārmaksas atgūšanu vai lūdzot izsniegt ID karti, būvatļauju vai uzņemt bērnu skolā. Šie ir tikai daži administratīvā procesa piemēri.

 Laika posmā no 9.līdz 23. martam tiesībsargs veic aptauju, lai noskaidrotu, vai un ko iedzīvotāji zina par iespēju sarežģītu administratīvu lietu gadījumā, ievērojot cilvēka mantisko stāvokli, valsts vai pašvaldības iestādei lūgt segt izdevumus  par jurista vai advokāta pakalpojumiem.

printēt Lasīt visu ziņu

"Noskrien ziemu" finālposmā Koknesē vairāk kā 800 dalībnieku09.03.2020

Ziemas skriešanas seriāls "Noskrien ziemu" norisinās jau piekto sezonu. Un piektās sezonas noslēdzošo posmu šogad 8.martā uzņēma Koknese. Pirmie četri posmi tika aizvadīti Priekuļos, Salacgrīvā, Limbažos un Kuldīgā. Koknesei šāda sporta pasākuma uzņemšana ar tik lielu dalībnieku skaitu bija liels izaicinājums, bet viss noritēja ļoti veiksmīgi, jauki un forši. Un veselīgi sportiski.

printēt Lasīt visu ziņu

Pasaules nieru diena09.03.2020

Katru gadu marta otrajā ceturtdienā tiek atzīmēta Pasaules nieru diena, kuras mērķis ir veicināt izpratni par nieru būtisko lomu cilvēka organismā, samazināt nieru slimības un ar to saistīto problēmu ietekmi visā pasaulē. Šā gada tēma ir "Nieru veselība ikvienam un visur – no profilakses līdz slimību atklāšanai un vienlīdzīgai veselības aprūpes piekļuvei", īpaši akcentējot profilaksi kā būtisku faktoru nieru slimību novēršanai un aizkavēšanai.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top