Mobilā diagnostika

13.10.2020 10:00 - 17:00 kur : Kokneses tirgus laukums

13.oktobrī no plkst. 10:00 līdz plkst. 17:00 Koknesē, Zaļā tirgus laukumā MFD Veselības grupa aicina uz mobilo diagnostiku.

printēt Lasīt visu ziņu

"ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti"04.09.2020

Šogad populārais mūzikas un mākslas festivāls "Bildes" svin 35 gadu jubileju. Koronavīrusa pandēmijas dēļ  svētku svinēšana ir ierobežota, bet festivāla direktore Tija Auziņa tomēr izdomāja kā vienam otru uzmundrināt un radīt prieku. Viņa aicināja piedalīties akcijā "ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti".

Pateicoties akcijas idejai, Latvijā ļoti daudzas pastkastītes ir kļuvušas acīm tīkamākas. Arī Iršu pagasta pārvaldes pastkastīte ir ieguvusi savādāku veidolu, ir kļuvusi pamanāmāka. Par pastkastītes pārvērtībām parūpējās Iršu pagasta bibliotēkas radošā grupa "Veiklie pirkstiņi". 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Skeitparka sacensības 17. septembrī03.09.2020

Tiekamies 17. septembrī skeitparka sacensībās visās disciplīnās – BMX, SCOOTER, INLINE, SKATEBOARD! Atgādinām sacensību laikā ievērot fizisko distancēšanos 2 metru attālumā vienam no otra, kā arī ievērot epidemioloģiskās drošības noteikumus!

Laipni aicināti visi interesenti dalībnieku, skatītāju un atbalstītāju pulkā!

Koknesē izbūvēts monolīts āra skeitparks projekta Nr.19-04-AL08-A019.2202-000016 "Kustību prieks" ietvaros, ko īstenojusi biedrība “Kokneses sporta veterānu klubs”. Skeitparkā uzstādītas 7 dažāda veida konstrukcijas ar vieglākām un sarežgītākām izpildes pakāpēm, lai apmeklētājiem tas būtu interesants un piemērots dažādiem prasmju un sagatavotības līmeņiem. Projekta rezultātā izbūvēts āra skeitparks 270 kvadrātmetru platībā un noorganizētas 2 sacensības.

printēt Lasīt visu ziņu

Veikta Iršu muižas klēts – magazīnas arhitektoniski mākslinieciskā izpēte02.09.2020

Veikta Iršu muižas klēts – magazīnas arhitektoniski mākslinieciskā izpēte, lai turpmāk varētu plānot tās saglabāšanu, atjaunošanu un pieejamības nodrošināšanu apmeklētājiem. Darbus veica SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa".

Iršu muižas klēts – magazīna ir tipoloģiski spilgts piemērs, kas raksturo Vidzemes muižu arhitektūru vēlīna klasicisma periodā 19.gadsimta pirmajā pusē. Ēkai ir tipiskas tā laika mūra klēts iezīmes ar vaļējo arkatūru lieveni.

Zinātņu doktors, arhitekts un būvpētnieks Ilmārs Dirveiks secinājis, ka Iršu muižas klēts – magazīnas arhitektūras kvalitātes ir pietiekoši augstas, lai attaisnotos klēts saglabāšana un atjaunošana. Kopējais autentisko elementu īpatsvars nav liels. Tādēļ atbildīgi jāattiecas pret nedaudziem oriģinālajiem artefaktiem, konstrukcijām.

printēt Lasīt visu ziņu

Lai veiksmīgs un zināšanām bagāts jaunais mācību gads!02.09.2020

Ar košām gladiolām un krāsainiem asteru pušķiem skolas bērnu rokās saulainajā 1. septembra rītā mūsu novada izglītības iestādēs sākās Zinību dienai veltītie pasākumi. Pirmklasnieki pirmo reizi vēra vaļā skolas durvis, bet pārējiem tā bija priekpilna atgriešanās skolā pēc attālinātā mācību procesa trīs mēnešu garumā un vasaras brīvdienām. Kokneses novada izglītības iestādēs pirmās skolas gaitas uzsākuši 48 pirmklasnieki, bet kopumā mūsu novadā jaunais mācību gads sācies  649 skolēniem un 252 pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem.

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā mācības uzsākuši 392 skolēni, pirmajā klasē zināšanas apgūs 25 skolēni. Kokneses pamatskolā – attīstības centrā mācās 116 skolēni, tai skaitā no 1. līdz 9. klasei -  84 skolēni, 1. klasē mācās 9 skolēni, pirmsskolas grupu apmeklē 16 bērni, bet arodgrupā amatu apgūs 16 audzēkņi. Bebru pamatskolā mācības uzsākuši 96 skolēni, tai skaitā 10 pirmklasnieki. Pērses sākumskolā mācās 45 skolēni: no 1. līdz 6. klasei 28 skolēni, 1. klasē ir 4 skolēni, pirmsskolas grupu apmeklē 17 bērni. Kokneses Mūzikas skolā audzēkņu uzņemšana turpinās arī septembrī, bet pašlaik ir uzņemti 64 skolēni. Pirmsskolas izglītības iestādi "Gundega" apmeklē 183 audzēkņi, bet pirmsskolas izglītības iestādi "Bitīte"  -  69 audzēkņi.

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā Zinību dienas pasākums skolas pagalmā iesākās ar skaistu tradīciju: pirmklasniekus skolas saimē ieveda 12. klašu audzēkņi un audzinātājas Ilze Ozoliņa, Ingūna Ozoliņa. Šoreiz tas bija īpaši saviļņojošs brīdis, jo kopā ar vismazākajiem un vislielākajiem skolas bērniem tika sagaidīts ilggadējais skolas direktors Māris Reinbergs un jaunā skolas direktore Inese Saulīte.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Atcelts Ditas Lūriņas koncerts 31.08.2020

Kokneses kultūras nams informē, ka tiek ATCELTS Ditas Lūriņas koncerts "Vējš meklēja melodiju", kas no 16. aprīļa, sakarā ar Covid-19 ierobežošanas pasākumiem, tika pārcelts uz rudeni.

Iegādātās biļetes var nodot Kokneses kultūras namā līdz 2020.gada 16.oktobrim, kases darba laikos.

printēt Lasīt visu ziņu

Pašvaldības sveiciens mazajiem novadniekiem01.09.2020

Par tradīciju Kokneses novadā ir kļuvusi mazo novadnieku un viņu vecāku sumināšana vasaras vidū novada svētku ieskaņā. Šogad, ievērojot Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus, novada svētki nenotika, bet 28. augustā Kokneses novada domes zālē tika sirsnīgi gaidīti vecāki ar bērniņiem, kuri dzimuši laika posmā no 2019. gada 1. jūnija līdz 2020. gada 28. augustam. Šoreiz izpalika kopīgs svētku pasākums, bet no pulksten 13 līdz pulksten 18 vecāki ar savām atvasītēm varēja ierasties saņemt pašvaldības sarūpētās dāvaniņas un svētku mirkli izbaudīt nofotografējoties krāšņā foto stūrītī. Mazos novadniekus sveica Kokneses novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anita Ozola un domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Autoceļa P79 "Koknese - Ērgļi" atjaunošana ir svarīga Iršu pagasta nākotnei01.09.2020

Ar kādām problēmām saskaras Iršu pagasta iedzīvotāji slikto ceļu dēļ un ko vajadzētu darīt, lai tas mainītos?
Stāsta Iršu pagasta pārvaldes vadītāja Lāsma Ruža-Riekstiņa.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicina uz talku Likteņdārzā27.08.2020

Senioru klubiņš "Pīlādzītis" un Kokneses novada politiski represēto nodaļas biedri 3. septembrī organizē talku Likteņdārzā un aicina piebiedroties citus novada iedzīvotājus. 3. septembrī pulksten 9 no Stacijas laukuma un pulksten 9:10 no veikala "Elvi" laukuma kursēs autobuss uz Likteņdārzu.

printēt Lasīt visu ziņu

Daudz baltu dieniņu Elzai Lerhai 102. dzimšanas dienā!31.08.2020

30. augustā dižus dzīves svētkus – 102. dzimšanas dienu sagaidīja koknesiete Elza Lerha.  Šodien, 31. augustā, jubilāri sveica pašvaldības pārstāvji. Daudz baltu dieniņu bagāto gadu gaviļniecei vēlēja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris. Sirsnīgus apsveikuma vārdus mūsu novada vecākajai iedzīvotājai veltīja Sociālā dienesta vadītāja Baiba Tālmane, pasniedzot naudas balvu 200 eiro.

Elza Lerha ir dzimusi vienā gadā ar Latvijas valsti un pieder paaudzei, kam stipra griba un darba tikums ir ielikts šūpulī. Tukumā pagājis jubilāres bērnības un jaunības laiks, bet ilgi gadi aizritējuši dzīvojot un strādājot par grāmatvedi Mērsragā. No 2002. gada Elzas kundze ir koknesiete un dzīvo meitas Aijas Limanānes ģimenē. Viņa ir vecmāmiņa divām mazmeitām un vecvecmāmiņa diviem brašiem mazmazdēliem.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top