faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Kokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Ģimenes diena Kokneses Dienas centrā

14.05.2011 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

Par spīti vēsajam un nemīlīgajam laikam (ne pa velti ir teiciens, ka nav sliktu laikapstākļu, bet ir nepiemērots apģērbs), kopsolī ar Kokneses „sama modināšanas” pasākumiem, Dienas centrs 14.maijā atzīmēja Starptautisko ģimenes dienu un aicināja koknesiešus uz „Ģimenes sporta spēlēm”, lai kopīgi saturīgi un interesanti ģimenes lokā pavadītu laiku.

Iepriekš visu nedēļu DC bērni zīmēja arī savus ģimenes portretus un ģimenes ciltskokus. Uz sporta spēlēm bija sanākuši bērni ar saviem vecākiem, kuri komandās skrēja stafetes, spēlēja mēmo šovu un pavadīja kopīgi lieliski laiku! Starplaikos starp aktivitātēm uzstājās Kokneses Hip-hop dejotāji.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

6. Zemgales novada speciālās izglītības skolotāju konference „Dzīves prasmes – iespējas un realitāte skolā” Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

11.05.2011 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā 2011. gada 11. maijā notika 6. Zemgales novada speciālās izglītības skolotāju konference „Dzīves prasmes – iespējas un realitāte skolā”. Konferences mērķis - pilnveidot pedagogu profesionālo kompetenci un popularizēt pieredzi sociālo prasmju veidošanā skolēniem ar speciālām vajadzībām.

Piedalīties konferencē tika aicināti speciālo skolu pedagogi un vispārizglītojošo skolu pedagogi, kuri strādā ar skolēniem ar speciālām vajadzībām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Paldies, ka tu man esi

11.05.2011 kur : Kokneses kultūras nams

11. maijā Kokneses kultūras namā notika  Kokneses novada izglītības iestāžu mākslinieciskās pašdarbības pulciņu dalībnieku koncerts "Paldies, ka tu man esi...", veltīts Mātes dienai. Koncertā, ar savu mācību gada laikā apgūto, dejot, muzicēt un dziedātprasmi vecākus un citus skatītājus iepriecināja Kokneses novada izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no diviem līdz deviņpadsmit gadiem.  Koncertā piedalījās sešpadsmit pašdarbības kolektīvi.

Savu dejotprieku rādīja paši jaunākie koncerta dalībnieki no pirmsskoIas izglītības iestādes „Gundega” grupas „Cālītis” (vadītāja Agrita Zālīte). Visu mācību gadu aktīvi darbojušies tautisko deju kolektīvi. Koncertā skatītājus priecēja llmāra Gaiša Kokneses 1. un 2. klašu deju kolektīvi (vadītāja Laima Antoneviča) , 3. - 4. klašu deju kolektīvs un jauniešu deju kolektīvs (vadītāja Kornēlija Reisnere). Bebru vispārizglītojošās internātpamatskolas deju kolektīvs „Mutulītis” (vadītāja Aija Rimša) un Vecbebru Profesionālās vidusskolas deju kolektīvs „Kāre” (vadītāja Sarmīte Plūme) koncertam bija iestudējuši gan kopīgas dejas māmiņām, gan dejoja atsevišķi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Izstāde Kokneses pagasta bibliotēkā

11.05.2011 - 11.07.2011 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

No 11.05.- 11.07. Kokneses pagasta bibliotēkā ir apskatāma Viļa Folkmaņa veidotā gleznu un fotogrāfiju izstāde "Mūsu ceļojumu iespaidi" - spilgtākie iespaidi no viesmīlīgās Portugāles un saulainās de Maljorka salas.

Centrālā vēlēšanu komisija izsludina parakstu vākšanu09.05.2011

No 2011. gada 11. maija līdz 9. jūnijam Centrālā vēlēšanu komisija izsludinājusi parakstu vākšanu likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” ierosināšanai.

Likumprojekts paredz grozīt Satversmes 112.pantu, papildinot to ar nosacījumu, ka „valsts nodrošina iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību valsts valodā”, kā arī ierosina pārejas noteikumu, nosakot, ka „ar 2012. gada 1. septembri visās valsts un pašvaldību izglītības iestādēs, sākot ar pirmo klasi, mācības notiek valsts valodā”.

No 2011. gada 18. maija līdz 16. jūnijam notiks parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem „Grozījumi likumā „Par valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam””, „Grozījums likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” un „Grozījumi likumā „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumā””.

printēt Lasīt visu ziņu

„Irši” aicina uz 20 gadu jubilejas randiņu „Vēl es varu priecāties un mīlēt...”

07.05.2011

Deju kolektīvs „Irši” aicina visus savus bijušos dejotājus, draugus un atbalstītājus uz 20 gadu jubilejas randiņu „Vēl es varu priecāties un mīlēt...” 7. maijā plkst. 19.00 Iršu pagasta kultūras namā.

Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” dibināts 1991. gadā. Šajos 20 darba gados nodejotas ap 100 dejas, bet pirmā bija latviešu tautas deja „Zemnieks darbā”.

„Irši” aktīvi piedalās visos valsts, novada, pagasta rīkotajos pasākumos. Dejots visur, kur vien vajag: koncertos, Dziesmu un deju svētkos, gadatirgos (kā EXPO 2000 Hanoverē Vācijā), pansionātos un labdarības pasākumos, brīvā dabā un telpās, lietū un saulē.

printēt Lasīt visu ziņu

Comenius projekta rosīgais pavasaris07.05.2011

Pašreiz Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā jūtama spraiga rosība: jau 12. aprīļa vakarā pie mums ieradās starptautiskā Comenius projekta „Art in motion” („Māksla kustībā”) dalībnieki no 4 dalībvalstīm – Itālijas, Nīderlandes, Ungārijas un Vācijas. Lai arī mūsu skolā ir samērā ilga starptautisko projektu pieredze, tomēr šis būs īpašs gadījums, jo nekad neesam uzņēmuši tik lielu delegāciju: atbrauks 28 skolēni un 7 skolotāji. Turklāt projekts paredz, ka skolēniem jādzīvo viesģimenēs. Tādēļ gribam sirsnīgi pateikties visām tām koknesiešu ģimenēm, kas ir gatavas savās mājās uzņemt ciemiņus. Ļoti ceram, ka 4 dienas viesuzņēmējiem sagādās ne tikai papildu rūpes, bet arī interesantus brīžus un gandarījumu!

printēt Lasīt visu ziņu

Zemgalē izveidots un darbojas Latvijā pirmais reģionālais ģeoportāls06.05.2011

Lai nodrošinātu reģiona iedzīvotājiem un uzņēmējiem ģeotelpiskās informācijas pieejamību, Zemgales Plānošanas reģions (ZPR), kā pirmais Latvijā, ir izveidojis reģionālo ģeoportālu un industriālo teritoriju datu bāzi.

Ģeoportālu http://gisdb.zpr.gov.lv veido 22 Zemgales pašvaldību ģeotelpiskie dati, nodrošinot pārskatāmu informāciju par teritorijas attīstību, dodot arī iespēju izmantot datus no citām informācijas sistēmām. Portālā interesenti var apskatīt Zemgales reģiona pašvaldību teritorijas plānojumu dokumentus, kas ietver informāciju par zemes atļauto un plānoto izmantošanu, industriālo teritoriju datu bāzi, kur ievadīta informācija par vairāk kā 70 teritorijām, Valsts zemes dienesta kadastra datus, reģiona topogrāfisko un ortofoto karti, kā arī datus par Eiropas zemes virsmas apaugumu.

printēt Lasīt visu ziņu

Talka Dienas centrā

06.05.2011 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

Pēdējā aprīļa nedēļa Ģimenes atbalsta dienas centrā (DC) pagāja, gatavojoties Lielajai talkai – minētas mīklas saistībā ar vides tīrību, zīmēti „cūkmeni” (darbi apskatāmi DC telpās) un lasīti visādi noteikumi, kas jādara, kā jāģērbjas, lai būtu droši „talkot”. Īsumā – kopā mūsu teritorijā talkā piedalījās no 25-30 cilvēku un 2 četrkājaini draugi – suņi. Tīrījām no vienas pārbrauktuves līdz otrai gar dzelzceļa sliedēm un nedaudz arī krautuvē – kopumā savācām vairāk kā 100 maisus pilnus ar atkritumiem.

DC vadītāja Līva Skābarniece

Nūjošana Koknesē maijā un jūnijā05.05.2011

Nūjošanas nodarbības katru sestdienu:

7. maijā pl. 8.00 – instruktore Zigrīda (nodarbība - 2.00 Ls, nūju noma- 0.50 Ls, pensionāriem: nodarbība - 1Ls, nūjas – bezmaksas), pulcēšanās pie Kokneses sporta centra (peldbaseina);

14. maijā – Kokneses novada tūrisma sezonas atklāšanas svētkos (pilna pasākuma programma-www.koknese.lv) nūjošana (1,5h) sertificētu instruktoru vadībā. Nūjot gribētāji varēs izvēlēties kādu no piedāvātajiem starta laikiem: 8.00; 10.00; 11.00. Sākums no zaļā tirgus laukuma. Nodarbības un nūju noma bezmaksas (uzrādot personu apliecinošu dokumentu);

21. maijā pl. 8.00 – instruktore Zigrīda (nodarbība - 2.00 Ls, nūju noma- 0.50 Ls, pensionāriem: nodarbība - 1Ls, nūjas – bezmaksas), pulcēšanās pie Kokneses sporta centra (peldbaseina);

printēt Lasīt visu ziņu

Mikroautobusa grafiks uz Atradzes kapsētu05.05.2011

Ņemot vērā iedzīvotāju pieprasījumu, ar š.g. 18. maiju katra mēneša pirmajā un trešajā trešdienā iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja bez samaksas aizbraukt uz Atradzes kapiem. Mikroautobusa maršruts un atiešanas laiks:

DatumiAtiešanas laiks no Stacijas laukumaAtiešanas laiks no vidusskolas vārtiemIzbraukšana no Atradzes kapsētas
18. maijs, 1. jūnijs, 15. jūnijs, 6. jūlijs, 20. jūlijs, 3. augusts, 17. augusts, 7. septembris, 21. septembris, 5. oktobris.15.0015.0516.00
printēt

Speciālistu piesaiste kapacitātes stiprināšanai03.05.2011

Veiksmīgi norit Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta Nr.1/DP/1.5.3.1.0/10/IPIA/VRAA/069 „Projekta koordinatora un sociālā darbinieka piesaiste Kokneses novada pašvaldības administratīvās kapacitātes stiprināšanai” realizācija.

2010.gada 1.oktobrī Kokneses novada domes Attīstības nodaļā darbu uz pilnu slodzi uzsāka projekta koordinatore Anda Mikāla. Darba līgums noslēgts uz noteiktu laiku – līdz 2013.gada 31.janvārim. Atlīdzība projekta koordinatorei pirmos 22 mēnešus tiks finansēta no Eiropas Sociālā fonda un pēdējos 6 mēnešus no Kokneses novada domes budžeta līdzekļiem.

Galvenie amata pienākumi:

printēt Lasīt visu ziņu

Suminot Gundegas vārdu

28.04.2011 kur : Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāde Gundega

28. aprīlī svētki Gundegai un svētki bērnu priekam. Zaķis ar Lapsu aicināja uz diskotēku, veiklības pārbaudi „Meža kaķī”, braukšanu ar mašīnām pēc ceļu satiksmes noteikumiem, rotaļām un spēlēm, zīmēšanu ar krāsu pistolēm. Katra grupa gatavoja dāvanu – rotāja vienu Gundegas burtu.

Meklē Lieldienu Zaķa pārsteigumu

28.04.2011 kur : "Dzeguzīte", ģimenes atbalsta centrs

Iršu pagasta pirmsskolas vecuma bērni 28. aprīlī ĢKC „Dzeguzīte” laukumā ar dziesmām un rotaļām, veicot dažādus uzdevumus, devās meklēt Lieldienu Zaķa pārsteigumu. Pasākums bērniem tapa ar biedrības „Palīdzi man izaugt” iegūto finansējumu, piedaloties Hipotēku bankas klientu kluba „Mēs paši” projektu konkursā. Atrast Lieldienu Zaķa paslēptās olas, pa ceļam, lasot Zaķa atstātās vēstules, bērniem palīdzēja viņu draugi lācis Krācis, lapsa Capsa, kaķis Strīpiņš un zaķene Minnija. Ik apstāšanās vietā, bērni, izpildot Zaķa norādītos darbiņus, atrada nevis olas, bet dzijas kamoliņus. Izrādījās, ka Lieldienu Zaķa olas pavisam nejauši bija nokļuvušas lapsas Capsas mugursomā. Viltniece apsolījās laboties un bērni tika pie ilgi meklētā pārsteiguma. Vislielākais prieks viņiem bija par Zaķu mammas ierašanos ar gardu cienastu. Pasākumā bērni iemācījās jaunas dziesmas un rotaļas, un saulainajā pļaviņā atvadījās no saviem draugiem līdz nākamajai tikšanās reizei.

Kokneses Novada Vēstis

Palīdz tapt "Likteņdārzam", dāvinot mākslas darbus27.04.2011

Pēc šā gada martā notikušā labdarības pasākuma - pianista Vestarda Šimkus koncerta un pirmās "Likteņdārzam" veltītās Latvijas mākslinieku darbu izsoles - "Likteņdārzs" - turpina dāvinājumā saņemt mākslas darbus nākamajai izsolei, kas paredzēta pēc gada.

Mākslinieks Valdis Opmanis kopā ar mākslinieka Alfeja Bromulta (1913 - 1991) sievu Tirzīti Bromulti "Likteņdārza" tapšanai veltījuši sešus Alfeja Bromulta darbus, kuros attēlota Kokneses puse - Staburags, Kokneses pilsdrupas, kā arī divus darbus ar tēlnieces Aleksandras Briedes skulptūru "Daina". Darbi tapuši 1962. un 1963 gadā – laikā, kad Alfejs Bromults strādāja Kokneses pusē. Alfejs Bromults bijis viens no populārākajiem savas paaudzes gleznotājiem. Gleznojis ainavas, ziedus un portretus reālistiskā manierē. Lielu nozīmi pievērsis kolorītam.

Trīs sava vīra - Riharda Skrubja (1928 - 1995) darbus "Likteņdārzam" uzdāvinājusi viņa sieva Dzidra Skrube. Starp tiem arī mākslinieka Riharda Skrubja gadā veidotais plakāts (linogriezums) kinofilmai "Purva bridējs" ar Vijas Artmanes atveidoto Kristīni līgavas tērpā. Zīmīgi, ka, rakstot "Purva bridēju", Rūdolfs Blaumanis dzīvoja un strādāja Koknesē par skrīveri. Ceturtais Dzidras Skrubes dāvinājums ir Jāņa Riekstiņa oforts „Ķīšezers”, kas tapis 1967. gadā.

Jau kopš pašiem "Likteņdārza" tapšanas pirmsākumiem tā tapšanā ar sirdi, darbiem un līdzekļiem iesaistījušies Latvijas politiski represēto apvienības biedri. Latvijas Politiski represēto apvienības valdes sekretāre, Ogres Politiski represēto kluba valdes locekle Dagnija Liepiņa Fondam uzdāvinājusi divas gleznas no privātās kolekcijas - K. Sniedzes 1980. gadā tapušo gleznu un Margaritas Peilānes (1915 – 1996) „Pavasaris”. Ceļā uz Fondu ir arī Strenču politiski represēto biedrības priekšsēdētājas Dzintras Lezdiņas dāvātās gleznas.

Fotogrāfs Leons Balodis, kurš izsoles rīkotājiem sagādāja pārsteigumu, izsoles dienā piedāvājot izsolei 1966. gadā tapušo Kokneses pilsdrupu fotogrāfiju, vienu no Kokneses fotogrāfijām apsolījis arī nākamā gada izsolei.

Lai palīdzētu tapt „Likteņdārzam” kā mūsu dāvanai Latvijai 100 gadu dzimšanas dienā, katrs ir aicināts līdzdarboties - iegādājoties ziedojumu zīmes, piezvanot uz pastāvīgo ziedojumu tālruni 9000 6787, iestādot koku, atvedot pelēko akmeni „Likteņdārza” amfiteātrim vai ziedojot līdzekļus uz „Likteņdārza” norēķinu kontu un tagad arī – dāvinot mākslas darbus.

Tuvāka informācija par projektu – www.liktendarzs.lv.

printēt
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top