Šķērsojot Eiropas Savienības robežu, jādeklarē skaidra nauda 10 000 eiro vai vairāk apmērā26.09.2016

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina: ja personai, šķērsojot Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu, tās rīcībā ir skaidras naudas līdzekļi, kas ir ekvivalenti vai pārsniedz 10 000 eiro, tie ir jādeklarē. Deklarēšanas pienākums attiecas arī uz nepilngadīgām personām, un tas īstenojams ar viņu vecāku vai likumīgo aizbildņu starpniecību. Ģimenei ceļojot kopā, 10 000 eiro ierobežojums attiecas uz katru personu atsevišķi.

Skaidra nauda ir ne vien banknotes un monētas, kas laistas apgrozībā un ir likumīgs maksāšanas līdzeklis, bet arī čeki, vekseļi, maksājuma uzdevumi, ceļojuma čeki, kā arī neaizpildīti čeki, vekseļi, maksājuma uzdevumi un citi finanšu instrumenti, kuri dod tiesības saņemt naudu, ja tie ir parakstīti.

printēt Lasīt visu ziņu

UNESCO nedēļā cildinās Latvijas dārgumus26.09.2016

Šogad UNESCO nedēļā no 10. līdz 16. oktobrim tiks atzīmēta 25. gadadiena kopš Latvija pievienojās Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijai (UNESCO).

1991. gada 14. oktobrī oficiālā valsts uzņemšanas ceremonijā UNESCO galvenajā mītnē Parīzē tika ienests Latvijas karogs. Latvijas pievienošanās šai organizācijai bija nozīmīgs solis valsts tēla veidošanā un visai pasaulei apliecināja stingru apņemšanos turpmāk darboties miera kultūras un starpkultūru dialoga sekmēšanā, nabadzības mazināšanā un ilgtspējīgas attīstības veicināšanā ar izglītības, zinātnes, kultūras un komunikācijas un informācijas palīdzību.

printēt Lasīt visu ziņu

Par lapsu un jenotsuņu vakcināciju pret trakumsērgu26.09.2016

Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka ar šī gada 5. septembri ir uzsākta savvaļas lapsu un jenotsuņu kārtējā vakcinācija pret trakumsērgu. Vakcinācijai tiek izmantota dzīva novājināta trakumsērgas vīrusa SAD BERN MSV Bio 10 celmu saturoša vakcīna „Lysvulpen por.a.u.v.”. Vakcīna šķidrā veidā ievietota folija kapsulā, kas iestrādāta barības apvalkā. Ēsma izskatās kā brūngans kubiks, nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti. Vakcīnas izvietotas vienmērīgi Latvijas austrumu daļā 25600 km2 platībā, uz 1km2 izsviežot 20 - 23 vakcīnas ēsmas ar 500 metru atstarpi starp lidojumu joslām.

printēt

Rudens Saulgrieži, Miķeļu laiks

22.09.2016

Kā Tu jūties, kad dabā iestājas līdzsvars? Kad diena un nakts kļūst vienādas. Rudens Saulgriežos vasara nodod vadīšanas grožus rudenim. Ražas ievākšanas un vasaras - rudens darbu nobeiguma svētki. Raksturīgākais Miķeļdienas rituāls bija Jumja ķeršana (Jumis - uz viena labības stiebra kopā saaugušas 2 vārpas), ar kura palīdzību zemkopji centās nodrošināt druvas auglību arī nākamajā gadā. Jumi mēdza glabāt istabā goda vietā, kā arī jaunu meitu pūra lādes dibenā. JUMIS – laime, auglība, svētība, bagātība. Noķer arī Tu savu šī gada Jumi! Vēl taču ir vācami rieksti, dažas ogas, daži dārzeņi... kastaņi, ozolzīles. Kas meklē, tas atrod! Radošajā mājā Rudens Saulgriežus svinējām tieši tajā dienā, kad diena un nakts bija vienādā garumā, 22.septembrī. Bija gan izstāde, gan lielais Jumja maizes klaips, danči, rotaļas un dziesmas. Kurinājām ugunskuru un ziedojām, pateicībā par labo vasaru un izdevušos ražu, lai arī nākamgad tā būtu tikpat laba un vēl labāka.

Inguna Žogota,

biedrības "Baltaine" priekšsēdētāja

Zemnieku saeima aicina uz lauku dienu „Vecsiljāņos”

21.09.2016

Biedrība „Zemnieku saeima” 21.septembrī Kokneses novada Bebru pagastā aicina apmeklēt Lauku dienu: „Efektīva organiskā mēslojuma apsaimniekošana” saimniecībā „Vecsiljāņi”. Lauku dienas atklāšana plkst. 10:30. Lauku dienas pirmajā daļā biedrības „Zemnieku saeima” pārstāvji informēs par projekta „GreenAgri” pētījumu, kurā Igauņu un Latvijas eksperti apkopojuši informāciju par dažādām mēslu izkliedes tehnoloģijām un to efektivitāti. Latvijas Lauku izglītības un konsultāciju centra speciālists Jānis Kažotnieks prezentēs kūtsmēslu izkliedes tehnoloģijas efektīvākai augu barības elementu izmantošanai. Par šķidrmēslu tehnoloģijām un to ekonomiskajiem rādītājiem informēs Armands Midegs no SIA Pakavs. Savukārt kukurūzas šķirņu salīdzinājuma rezultātus prezentēs SIA „Latvijas šķirnes sēklas” pārstāvji.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Drosme draudzēties

21.09.2016 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Vasara un saulainais laiks attālinās, bet tas nav šķērslis jaunas draudzības sākumam. 2016.gada 21.septembra pēcpusdienā Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā norisinājās pasākums jauniešiem “Drosme draudzēties”, projekta “Atbalsts jauniešiem Koknesē” ietvaros.

Šajā projekta aktivitātē Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra un Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centra jauniešiem bija iespēja apgūt un redzēt uzvedības modeļus sabiedrībā, uzlabot komunikācijas un saskarsmes prasmes, apgūt praktiskas iemaņas viesu uzņemšanā, kā arī pilnveidot prasmi būt godīgiem un pieņemt pareizos lēmumus dažādās situācijās, nevalstiskās organizācijas „Jauniešu biedrības – Centrs” organizētajās aktivitātēs un nodarbībās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Clean R: darba rokas vides pakalpojumu nozarē viemēr būs nepieciešamas20.09.2016

Vides pakalpojumi ir stabila nozare, kurā darbu var atrast gan tie, kuri vēlas strādāt pilnu darba dienu, gan tie, kuriem nepieciešams darbs uz nepilnu slodzi. Tā, nenoliedzami, ir arī perspektīva nozare tiem jauniešiem, kuri vēlas spert pirmos praktiska darba soļus vēl studiju laikā, lai ilgtermiņā veidotu veiksmīgu karjeru.

Vides pakalpojumu nozares līderis Latvijā – uzņēmums "Clean R" – turpina izaugsmi, un tāpēc aicina darbā tos, kas vēlas atrast stabilu darbavietu ar izaugsmes perspektīvu nākotnē. Vides pakalpojumu nozare ietver atkritumu apsaimniekošanu, telpu uzkopšanu, teritoriju un ceļu uzturēšanu, kā arī citus sabiedrībai noderīgus un vajadzīgus pakalpojumus.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses parka labiekārtošanas darbi20.09.2016

Pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda apstiprinātajam projektam „Dabas pieminekļa aizsargājamā dendroloģiskā stādījuma „Kokneses parks” dabas aizsardzības plāna ieviešana”, jau otro nedēļu Kokneses parka teritorijā noris labiekārtošanas darbi.

Valsts budžeta finansējums 13 597 eiro apmērā piešķirts Kokneses parka gājēju celiņu grants seguma atjaunošanai 1694 km2 platībā, 40 koku kopšanai un nokaltušo zaru apzāģēšanai, koka skulptūras „Mūžībai” atjaunošanai un konstruktīvo bojājumu novēršanai, 4 solu atjaunošanai un 2 atkritumu urnu uzstādīšanai.

printēt Lasīt visu ziņu

Latvijas Slimnīcu biedrība aicina nepieņemt neatgriezeniskas kļūdas slimnīcu reformā19.09.2016

Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB) atklātā vēstulē aicina Valsts prezidentu, Saeimas priekšsēdētāju, Ministru prezidentu un veselības ministri kritiski izvērtēt Pasaules Bankas veiktā pētījuma rezultātus par veselības aprūpes kvalitāti Latvijā un nebalstīt reformas plānu uz viena ziņojuma secinājumiem.

Slimnīcu reformām jābalstās tikai un vienīgi pacientu interesēs, domājot par iedzīvotāju pieejamību veselības aprūpes pakalpojumiem. Vienlaikus jāstiprina neatliekamā medicīniskā palīdzība, lai tā būtu pieejama tuvu pacientu dzīvesvietai, uzsver LSB.

printēt Lasīt visu ziņu

Velobrauciens

10.09.2016 10:00 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

10. septembrī Kokneses viduslaiku pilsdrupās svinīgi atklāja Eiropas kultūras mantojuma dienas, kas šogad Latvijā un visā Eiropā tika svinētas no 9. līdz 11. septembrim. Dalībai Eiropas kultūras mantojuma dienām šogad Latvijas Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai tika izvirzītas kultūrvēsturiskās ainavas, to vidū arī Daugavas ieleja no Kokneses līdz Pļaviņām, kas ir Latvijas kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma kopuma nozīmīga daļa.

Tieši šajā dienā jau trešo rudeni Kokneses Tūrisma centrs aicināja aktīvās atpūtas cienītājus doties velobraucienā - izzinošā ekskursijā “Daugavas ieleja no Kokneses līdz Pļaviņām”. Pirms svētku atklāšanas pilsdrupās pulcējās velobraucēji ne tikai no Kokneses, Iršiem, Bebriem, bet arī no Rīgas, Rēzeknes, Jelgavas, Madlienas, Trikātas. Tik daudzi vēlējās doties ceļā pa kādreizējo Daugavas ieleju, par kuras kādreizējo skaistumu un varenību varēja pārliecināties fotogrāfiju izstādē „Atmiņu Daugava”, kura tapusi sadarbībā ar vienu no grāmatas „Atmiņu Daugava” autoriem - novadpētnieku Jāni Ivaru Padedzi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (40)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top