Labas pārvaldības saukļi sabiedrības informēšanai01.12.2016

4. sauklis: Esi pretimnākošs! Labas pārvaldības princips paredz no valsts pārvaldes arī tādu rīcību, kas likumos nav tieši noteikta. Iestādei jānodrošina pretimnākoša attieksme, lai veicinātu personas tiesību ievērošanu. Tāpēc – valsts un pašvaldības iestādei tās rīcība vai pieņemtais lēmums cilvēkam jāizskaidro ne tikai ar “likuma burtu”, bet arī atbilstoši katras personas uztverei un izpratnei.

Savukārt cilvēkam ir tiesības prasīt, lai iestāde saprotami izskaidro pieņemto lēmumu.

Evita Berķe,

Informācijas centra vadītāja

Latvijas Republikas Tiesībsarga birojs

printēt

Par LLKC Aizkraukles konsultāciju biroja adreses maiņu01.12.2016

Informējam, ka sakarā ar izmaiņām, kas ir vērstas darba procesa organizācijas uzlabojumam, sākot ar 2017. gada 1. janvāri SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” Aizkraukles konsultāciju birojs (turpmāk arī Birojs) atradīsies citās telpās. Biroja jaunā faktiskā un pasta adrese: Bērzu iela 7, Aizkraukle, LV-5101.

Lūdzam no 2017. gada 2. janvāra dokumentus, līgumus un citu korespondenci piegādāt Bērzu ielā 7, Aizkrauklē, otrā stāva telpās.

Gaidīsim mūsu jaunā biroja telpās!

Kristīne Bloka,

Biroja vadītāja

printēt

LIAA uzsāk projektu pieņemšanu 15 biznesa inkubatoros visā Latvijā01.12.2016

Š.g. 1.decembrī sākas projektu pieņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) 14 reģionālajos biznesa inkubatoros visā Latvijā, kā arī Rīgas Radošo industriju biznesa inkubatorā. Plānots, ka septembrī darbu uzsākušie inkubatori veicinās auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, tādējādi gan attīstot Latvijas ekonomiku, gan veicinot reģionālo izaugsmi.

„Uzņēmējdarbības vides uzlabošana ir viens no valsts ekonomiskās izaugsmes sekmēšanas posmiem. Lai atbalstītu komersantus tieši uzņēmējdarbības uzsākšanas fāzē, biznesa inkubatoru programmas ietvaros radīta augsti kvalitatīva, visos Latvijas reģionos vienlīdzīga inkubācijas vide. Šī atbalsta programma ir efektīvs veids uzņēmējdarbības uzsākšanas aktivizācijai, īpaši reģionos. Biznesā parasti visgrūtākais ir sākums, kad ne reti pietrūkst zināšanu, pieredzes un finanšu. Biznesa inkubatoru atbalsts ļaus jaunajiem uzņēmumiem ātri un sekmīgi iziet cauri šim starta posmam, lai tālāk jau paši spētu veiksmīgi attīstīties, augt un dot pienesumu Latvijas tautsaimniecībai,” norāda ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

printēt Lasīt visu ziņu

Talantīgajai slēpotājai Eidukai divas 2.vietas U18 grupā FIS sacensībās Zviedrijā29.11.2016

Lieliski Zviedrijas ciematiņā Idrē notikušajās FIS sacensībās distanču slēpošanā startējusi 16 gadus vecā Patrīcija Eiduka, kura gan pusotra kilometra sprintā brīvajā stilā, gan 5 km distancē ar intervāla startu šajā pašā slēpošanas stilā starp U18 grupas slēpotājām bija otra labākā.

Tikmēr junioru konkurencē kopā ar U20 grupas pārstāvēm viņa no vairāk nekā 50 dalībniecēm no astoņām valstīm iekļuva labāko desmitniekā. P.Eidukas distancē nopelnītie 121,95 FIS punkti ir viņas karjeras rekords. Savu labāko rezultātu – 136 FIS punkti – pieaugušo grupā sprintā uzrādīja Inga Paškovska, informē Latvijas Slēpošanas federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

printēt Lasīt visu ziņu

Par pašu galveno - veselību29.11.2016

24.novembra rītā bibliotēkā pulcējās tie, kurus interesēja saruna ar bioloģi, nutricioloģi-suplementoloģi, biorezonanses veselības pārbaudes kabineta vadītāju Ritu Ašmani. Ritas kundze dalījās savā pieredzē, izskaidroja daudzas aktuālas ar veselību vai slimību saistītas tēmas. Vēlreiz pārliecinājāmies, cik svarīgi ir daudz dzert ūdeni un arī zināt to, kādu ūdeni mēs ikdienā lietojam? Tas nāk no krāna, akas, ir pildīts pudelēs vai Vendenes traukos? (bija iespēja arī testēt līdzpaņemto ūdeni).

Interesanti bija vērot, kā praktiski notiek biorezonanses veselības stāvokļa izmeklējums, ko veica mūsu viešņa Rita Ašmane.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Kokneses komandai 2.vietā Latvijas čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā29.11.2016

26.novembrī Siguldā norisinājās Latvijas čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā jeb pauerliftingā. Ar lieliskiem panākumiem tajā startēja Kokneses Sporta Centra vienība, kas, debitējot šāda līmeņa sacensībās, spēja izcīnīt 2. vietu komandu ieskaitē.

Spēka trīscīņa ir sporta veids ar strauji augošu popularitāti gan pasaulē, gan Latvijā un ar ambīcijām tuvāko divu desmitgažu laikā pievienoties olimpisko sporta veidu saimei. Spēka trīscīņa ietver trīs pamata kustības – pietupiens ar stieni uz pleciem, stieņa spiešana guļus un vilkme no zemes. Jau otro gadu nozīmīgākās sezonas sacensības sadarbībā ar Latvijas Pauerliftinga federāciju rīkoja Siguldas Pauerliftinga biedrība, un arī šogad, pateicoties organizatoru darbam, tās izvērtās par īstiem sporta svētkiem, atkārtoti pulcējot plašu dalībnieku loku.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Koknese neatstāj cerības Neretai, uzvara ar 3528.11.2016

22.novembrī, Aizkraukles sporta centrā norisinājās Aizkraukles novada atklātais čempionāts basketbolā. Šoreiz koknesieši brauca uz spēli pret Neretas komandu. Kokneses komanda līdz šim rādījusi mainīgu sniegumu, bet uzvaras guvusi visās spēlēs, kas liek cerēt, ka būs iespēja izlaist 1/4 finālu un uzreiz sākt cīņu par medaļām no pusfināla kārtas.

Koknesieši bija ieradusies 11 spēlētāju sastāvā, ierindā trūka Emīla Višķera un Didža Bērziņa, bet bija arī papildinājums Jāņa Andrejeva personā. Arī Nereta bija atvedusi diezgan lielu pulciņu dalībnieku, divi izskatījās tā ap 25-30, bet pārējie no skolas vecuma, kā arī visi diezgan līdzvērtīga auguma.

printēt Lasīt visu ziņu

Nākotne Ziemeļos28.11.2016

Novembra otrajā nedēļa jau vairākus gadus atzīmējamZiemeļvalstu Bibliotēku nedēļu. Šis ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija, bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.

Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 20. reizi, Latvijā - 19. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums bija Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notika lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes un citi pasākumi. Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa bija viena no 2158 Ziemeļvalstu bibliotēkām , kas piedalījās projektā. Šajā nedēļā tika iedegtas sveces un lasītas kopīgi izvēlētas grāmatas kādā noteiktā tēmā - šogad tā bija Nākotne Ziemeļos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)

IGKV vidusskolas komandas pārākas ANSS basketbola sacensībās28.11.2016

24.novembrī Aizkraukles sporta centrā norisinājās Aizkraukles novada sporta skolas (ANSS) reģionālās skolu sacensības basketbolā jauniešiem un jaunietēm, kurās sacentās vidusskolas vecuma jaunieši un jaunietes. Kopvērtējumā I.Gaiša Kokneses vidusskolas komandas gan jauniešiem, gan jaunietēm izcīnīja pelnītas uzvaras.

Puišu konkurencē piedalījās piecas komandas. Kokneses komanda izcīnīja 4 uzvaras četrās spēlēs, pārspējot Neretu, Pļaviņas, Skrīverus un Aizkraukles profesionālo vidusskolu, kas kopvērtējumā deva 1.vietu. Kokneses komandas sastāvā spēlēja Andrejs Grustāns, Otto Asmuss, Emīls Višķers, Armands Korekovs, Niklāvs Vingris, Ingars Kļaviņš, Ralfs Eihentāls un Jānis Andrejevs. Komandu sacensībām gatavoja sporta skolotājs Viktors Ņuhtiļins.

printēt Lasīt visu ziņu

Izstāde Kokneses novada domē “Hanzas savienība mūsdienās”25.11.2016

Kokneses novada domes 1.stāva vestibilā apskatāma izstāde „Hanzas savienība mūsdienās”, kura tapusi projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” ietvaros, iesaistoties projekta partneriem.

Izstādes mērķis ir iepazīstināt vietējos iedzīvotājus un citus interesentus ar visām mazajām Hanzas pilsētām, kuras apvienojušās kopīgā projektā, un sniegt ieskatu katras pilsētas unikālajā piedāvājumā, apliecinot, ka Hanzas savienība pilnvērtīgi pastāv arī mūsdienās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top