VID izmaksās dīkstāves pabalstus arī pašnodarbinātajiem, kas turpina saņemt nelielus ienākumus kā nepilnas slodzes darbinieki24.04.2020

Lai Valsts ieņēmumu dienests (VID) varētu nodrošināt dīkstāves pabalstu vēl plašākam pašnodarbināto personu lokam, ir papildināti 2020. gada 31. marta Ministru kabineta noteikumi Nr. 179 „Noteikumi par dīkstāves pabalstu pašnodarbinātām personām, kuras skārusi Covid-19 izplatība. Tajos veiktie  grozījumi nosaka, ka uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt arī pašnodarbinātas personas, kuras vienlaikus ir nepilnas slodzes darbinieki, bet šajā darbā vidēji mēnesī saņem mazāk par 430 eiro mēnesī. Tāpat pabalstu varēs saņemt pašnodarbinātie, kas vienlaikus veic pedagoģisko vai radošo darbu valsts vai pašvaldības budžeta iestādē vai to kontrolētā uzņēmumā un saņem atalgojumu, kas vidēji mēnesī ir mazāks par minimālo algu. Pabalstu varēs saņemt arī, ja cilvēks saņem vecuma vai izdienas pensiju, kā arī pašnodarbinātās personas, kuras nodarbina darbiniekus.

printēt Lasīt visu ziņu

Visi Covid-19 analīžu rezultāti tagad vienuviet - DATAMED24.04.2020

Pacientu un ārstu ērtībām DATAMED medicīniskās diagnostikas sistēma ir papildināta ar jaunas iestādes - Latvijas Infektoloģijas centra – veikto, šobrīd ļoti aktuālo, analīžu rezultātiem. DATAMED ir valstī vienīgā medicīnas informācijas sistēma, kurā tiek apkopoti vairuma Latvijas medicīnisko laboratoriju veikto izmeklējumu rezultāti, tostarp visu laboratoriju veiktie Covid-19 testu pārskati.

Papildus koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 analīžu datiem, ko DATAMED sistēmā līdz šim sniedza jau zināmie pakalpojumu sniedzēji E.Gulbja Laboratorija un Centrālā Laboratorija, tagad ārstiem un pacientiem ir pieejami arī Latvijas Infektoloģijas centrā veikto analīžu rezultāti, un tādējādi sistēmā pieejams visu Covid-19 diagnostikas rezultātu apkopojums vienuviet, turklāt uzreiz pēc laboratorijās iegūto analīžu apstiprināšanas.

printēt Lasīt visu ziņu

Projekta e-MOPOLI partneriem top reģionālie rīcības plāni24.04.2020

Pērnā gada beigās "Elektromobilitāte kā svarīgs atbalsts ilgtspējīgas mobilitātes un satiksmes vadības politikas instrumentiem"(e-MOPOLI) projektā tika sasniegts nozīmīgs pagrieziena punkts, jo viss konsorcijs sekmīgi nodeva deviņus provizoriskos reģionālos rīcības plānus projekta uzdevumu vadītājam Attikas reģionam (Grieķija). Koncentrējoties uz alternatīvo degvielu mobilitāti un jo īpaši uz e-mobilitāti, šie stratēģiskie dokumenti veido pamatu projekta galējiem rezultātiem, pie kuru sasniegšanas šobrīd cītīgi strādā visi partneri un iesaistītās puses.

printēt Lasīt visu ziņu

Brīvprātīgo kustība "Paliec mājās" piedāvā brīvprātīgo palīdzību 22.04.2020

Nedēļas laikā brīvprātīgo palīdzības tīklā "Paliec mājās" jau reģistrējušies gandrīz 600 brīvprātīgie visā Latvijā. Facebook grupas #paliecmājās pieaugums ir vēl straujāks - no 300 uz vairāk nekā 3500 biedriem.

Kopš Latvijā ticis izsludināts ārkārtas stāvoklis, pašizolācijā un karantīnā atrodas tūkstošiem iedzīvotāju. Īpaši svarīga pašizolācija ir vecāka gada gājuma cilvēkiem, kā arī tiem, kam ir hroniskas saslimšanas. Šiem cilvēkiem pat vienkāršs gājiens uz veikalu var izrādīties īpaši bīstams. Tikpat kritiskā situācijā ir arī cilvēki, kam pēc atgriešanās no ārzemēm obligāti nepieciešams uzturēties 14 dienu karantīnā, bet nav pieejams tuvinieku atbalsts.

Lai palīdzētu šiem cilvēkiem un reizē arī pasargātu citus iedzīvotājus no iespējamās inficēšanās ar Covid-19, #paliecmājās piedāvā brīvprātīgo palīdzību - pārtikas produktu un higiēnas preču sagādē, suņa izvešanā pastaigā vai vienkārši - parunājot pa tālruni un atbalstot noskumušos. Šobrīd #paliecmājās strādā ar korporatīvajiem atbalstītājiem, veidojot īpašus piedāvājumus cilvēkiem ar ierobežotiem resursiem un mediķiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Kokneses novada pašvaldība piešķirs pabalstus krīzes skartajām ģimenēm16.04.2020

15. aprīlī Kokneses novada domē notika Sociālo jautājumu un veselības aprūpes pastāvīgās komitejas un novada domes ārkārtas sēde. Domes deputāti lēma par Kokneses novada pašvaldības pabalstiem sakarā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju COVID-19 ierobežošanai. Vērtējot situāciju, Kokneses novada domes priekšsēdētājs pauž pārliecību, ka šajā brīdī pašvaldībai ir jārod atbalsta instrumenti dažādām novada iedzīvotāju grupām. “Pirmkārt, mums palīdzība jāsniedz sociāli mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām. Tāpat šajā sarežģītajā situācijā pašvaldības atbalsts ir nepieciešams ģimenēm ar bērniem, kuri līdz pat maija beigām mācīsies attālināti. Vecākiem tās ir papildu rūpes spraigajā ikdienā, apvienojot darbu ar bērnu pieskatīšanu un izglītošanu. Tieši tādēļ sēdes darba kārtībā tika iekļauts jautājums par atbalstu bērnu ēdināšanas nodrošināšanai visiem Kokneses novadā deklarētajiem pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem un 1.-9. klašu skolēniem, kuri apmeklē mūsu novada izglītības iestādes. Ja mācības noritētu klātienē, tad brīvpusdienas saņemtu tikai 1.-9.klašu audzēkņi; pirmsskolas izglītības iestāžu 5-6gadīgo bērnu obligātās apmācības grupu izglītojamie un bērni no daudzbērnu ģimenēm. Tomēr šajā situācijā domes deputāti vienbalsīgi nolēma atbalstīt visas ģimenes, kurām atbalsts par bērna ēdināšanu ir nepieciešams, ” informē Dainis Vingris.

Aicinām iepazīties ar 15.04.2020 ārkārtas novada domes sēdē pieņemto lēmumu skaidrojumu.

printēt Lasīt visu ziņu

AS “Sadales tīkls” strādā pastiprinātā režīmā, lai novērstu vēja izraisītos elektrotīkla bojājumus16.04.2020

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm šodien, 16. aprīlī, Latviju šķērso spēcīgs vējš. Valsts teritorijas lielākajā daļā vēja brāzmas sasniedz spēku 20-22m/s, bet valsts austrumos tas pastiprināsies līdz 25 m/s. Ap plkst. 14 lielākos elektrotīkla bojājumus vējš izraisījis Latgalē un Vidzemē, un atbilstoši vēja pārvietošanās virzienam situācija var būt mainīga. Kopumā elektroapgādes traucējumi ir aptuveni 14 000 klientu visā Latvijā un AS „Sadales tīkls” strādā pastiprinātā režīmā, lai operatīvi atjaunotu klientiem elektroenerģijas piegādi. Mobilizētas 214 brigādes ar 552 elektromontieriem, specializētā tehnika un par iespējamajiem elektrotīkla bojājumiem informētas pašvaldības. Klienti par elektroapgādes traucējumiem tiek informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību un informācija par reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem ir redzama mājas lapā sadalestikls.lv esošajā Digitālajā kartē. AS “Sadales tīkls” aicina elektrolīniju tuvumā ievērot elektrodrošības pasākumus un par bīstamām situācijām informēt, zvanot uz bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

printēt Lasīt visu ziņu

Ogres tehnikums uzsāk elektronisko pieteikšanos mācībām 2020./2021.mācību gadam15.04.2020

Ogres tehnikums ir uzsācis elektronisku pieteikšanos mācībām 2020./2021.m.g. pēc 9. un 12. klases. Pieaugušo izglītības programmas tiek īstenotas Ogrē, Vecbebros un Rankā.

Aizpildot veidlapu, pieteikšanās mācībām Ogres tehnikuma mājas lapā: http://www.ovt.lv/

printēt

Atnākot pavasarim, bērniem jaunas grupu telpas15.04.2020

14.aprīļa rītā, ievērojot valstī izsludinātās ārkārtas situācijas piesardzības pasākumus, durvis pirmo reizi vēra atjaunotās Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas telpas, kuras izvietotas skolas 2.stāvā.

Uz dežūrgrupu atnākušos bērnus sagaidīja smaidīgas audzinātājas un tehniskais personāls. Kāpnes uz grupiņu rotāja pavasarīgi ziedi un krāsaini, prieka piepūsti baloni. Bērnus gaidīja arī vēderam tīkams, salds pārsteigums.

Visi grupas bērni saka sirsnīgu paldies tiem, kas ieguldīja savu darbu, laiku un rūpes mūsu skaistās un mājīgās grupiņas tapšanā!  Vislielāko paldies jāsaka Kokneses novada domei, kas šo ieceri atbalstīja finansiāli. Savus labvēļus un draugus Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas bērni mīļi ciemos aicinās septembrī.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Ieinteresēti sadarbībā ar Pleskavas apgabalu Krievijā15.04.2020

Zemgales Uzņēmējdarbības atbalsta centrs identificējis mazliet vairāk nekā divus desmitus vidējā un mazā biznesa uzņēmējus, kuri ieinteresēti sadarboties ar Pleskavas apgabala komersantiem kaimiņzemē Krievijā. Šādu iespēju paver Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) ieviest sāktais Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību instrumenta 2014.-2020. gadam atbalstītais projekts LV-RU-020 “Pleskavas un Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un veicināšana caur pārrobežu sadarbību”(SMEPRO).

Viena no projekta aktivitātēm paredz Zemgalē un Krievijas Pleskavas apgabalā no komersantu vidus izveidot sadarbības tīklu, kura dalībnieki pārsvarā strādā pārtikas produktu ražošanas un pārstrādes, kokapstrādes, tūrisma un amatniecības jomā. Tādējādi aptuveni 20 komersanti no ZPR un tikpat daudz no Pleskavas apgabala Uzņēmējdarbības atbalsta un garantiju fonda ar projekta atbalstu aicināti papildināt zināšanas par abu valstu likumdošanas un nodokļu bāzi, par pieejamajiem atbalsta mehānismiem, kas vērsti uz eksportspējas palielināšanu, mārketinga aktivitāšu īstenošanu. Tāpat projekts paredz ieinteresēto komersantu dalību vairākās starptautiskās izstādēs – gadatirgos, kā Latvijas tā Krievijas pusē. Martā bija plānots Zemgales uzņēmēju pieredzes apmaiņas brauciens uz Pleskavu, bet aprīlī – Pleskavas uzņēmēju dalība Zemgales Uzņēmēju dienās Jelgavā. Diemžēl globālās pandēmijas raisītās krīzes un tās mazināšanas pasākumu dēļ minētās aktivitātes uz ilgāku laiku nācās atcelt.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top