faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Aicinājums Kokneses novada iedzīvotājiem!10.07.2012

Aicinām Kokneses novada iedzīvotājus izteikt atsauksmes par operatora Tele2 sniegto pakalpojumu kvalitāti Kokneses novada teritorijā. Savu viedokli līdz 24. jūlijam varat izteikt elektroniski, rakstot uz e-pastu: dzintra.krisane@koknese.lv vai nosūtot vēstules uz adresi: Kokneses novada dome, Melioratoru iela 1, Kokneses pagasts, Kokneses novads, LV-5113.

printēt

Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica” dziesmu ceļš ievijas Koknesē

08.07.2012 kur : Kokneses estrāde

No 5. jūlija līdz 9. jūlijam pa Latvijas vasaras ceļiem iet Dziesma – savu 25. gadskārtu svin Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica”.

„Latviešu tautas atmiņā „Baltica” vienmēr visdziļāk sakņosies tieši ar 1988. gadā Trešās atmodas laikā pirmoreiz publiski pacelto sarkanbaltsarkano karogu. Priecājamies, ka apaļās jubilejas reizē šie visā pasaulē pazīstamākie Baltijas valstu tradicionālie kultūras svētki notiek tieši Latvijā, un mums ir tas gods pulcēt ne tikai ap 2000 Latvijas dziedātāju, dejotāju, muzikantu, stāstnieku, amatnieku un meistaru, bet arī tautas tradīciju uzturētājus un kopējus no citām valstīm” - šo svētku nozīmību raksturo kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Aicina uz Lustēm Jēkabpilī un operas „Rigoleto” izrādi

06.07.2012 19:00

Šī gada 6.jūlijā pulksten 19:00 Jēkabpilī, Sēļu sētā, notiks VI Starptautiskais Tautas mūzikas festivāls „Lustes Jēkabpilī”.

Festivālā piedalīsies kapelas „Heino Tartes un draugi” (Igaunija), „Provincia”, „Lakštingele”, „Toncius” (Lietuva), „Sokolwiane” (Polija) un pašmāju tautas mūzikas izpildītājgrupas „Malta”, „Rakari”, „Feinie letiņi” un pasākuma rīkotāji „Kreicburgas ziķeri”. Visās kapelās darbojas talantīgi un profesionāli mūziķi, kas ar degsmi un aizrautību izpilda lustīgākās un jestrākās melodijas no tautas mūzikas klāsta. Festivālā piedalās arī folkloras un deju kopas, līdz ar to skatītājiem tiek piedāvāts atraktīvs un krāšņs uzvedums par satikšanos, samīlēšanos, pārskatīšanos un citiem pārpratumiem.

„Lustes Jēkabpilī” ir stabilākais un viens no nozīmīgākajiem Latvijā organizētajiem starptautiskajiem tautas mūzikas festivāliem.

printēt Lasīt visu ziņu

AS Pasažieru vilciens sniedz skaidrojumu par situāciju Koknesē06.07.2012

Ņemot vērā iedzīvotāju sūdzības par apgrūtinātu izkāpšanu un iekāpšanu vilcienos no pagaidu perona Koknesē, Kokneses novada dome š.g. 11. jūnijā nosūtīja vēstuli A/S "Pasažieru vilciens", lūdzot skaidrojumu par radušos situāciju.

Atbildes vēstules pilnu tekstu variet lasīt šeit.

printēt

Nedēļas nogalē Koknesē norisināsies folkloras festivāls Baltica 2012, kuru atbalsta arī Sixt auto noma05.07.2012

No 5. līdz 10. jūlijam Rīgā, Turaidā, Ikšķilē, Ķekavā, Koknesē un Madonas novadā notiks folkloras festivāls Baltica 2012, kas norisināsies jau 25. gadu. Vēsturiski festivāls demonstrē tautu tradicionālo kultūru - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas.

Festivālu atbalsta arī viens no Eiropas vadošajiem auto nomas pakalpojumu sniedzējiem Sixt, kas nodrošinās automašīnu nomu festivāla organizatoru vajadzībām.

No 8. līdz 10. jūlijam Sixt piedalīsies arī festivāla sētā Vērmanes parkā, kurā notiks vairākas meistardarbīcas, gadatirgus, kā arī uzstāsies vairākas ārvalstu un Latvijas folkloras grupas. Pasākuma laikā Sixt sniegs iespēju laimēt automašīnu MINI Cooper uz nedēļas nogali. Vairāk informācijas par konkursu http://www.facebook.com/sixt.latvija

printēt

PVN likmes maiņa elektroenerģijai05.07.2012

Š.g. 1.jūlijā, samazinoties PVN likmei, kas tiek piemērota elektroenerģijas patēriņa maksājumiem, tiek mainīts arī tarifa T1 maksājums. Norēķini pēc jaunās likmes par jūlijā patērēto elektroenerģiju, jāveic, sākot ar 1.augustu. AS „Latvenergo” informēs iedzīvotājus par tarifa izmaiņām.

Š.g. 1.jūlijā elektroenerģijai piemērojamā PVN likme samazināsies no 22% uz 21%. PVN likmes izmaiņas stājas spēkā visām tarifu grupām. Skaitliski vislielākā Latvenergo klientu grupa – mājsaimniecības – pārsvarā norēķinās pēc diferencētā tarifa T1 (Starta un Pamata tarifs). Piemērojot jauno PVN likmi, Starta tarifs samazinās līdz 0.0818202 Ls/kWh, Pamata tarifs - 0.1065163 Ls/kWh.

Informācijas pilnu tekstu skatīt šeit.

printēt

Aizkraukles reģionālā Tautskola piedāvā konsultācijas05.07.2012

Biedrība „Zemgales NVO Centrs” šobrīd īsteno projektu Kompleksi pasākumi pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai Zemgales plānošanas reģionā.

Projekts paredz turpināt sniegt konsultatīvu, informatīvu un īpašu pasākumu atbalstu, lai nodrošinātu Zemgales plānošanas reģiona biedrībām un nodibinājumiem nepieciešamos pakalpojumus, kā arī palīdzētu jaunām NVO uzsākt darbību.

Mērķa grupas: Zemgales plānošanas reģiona biedrības un nodibinājumi, aktīvi indivīdi (jaunieši, pieaugušie un seniori).

printēt Lasīt visu ziņu

Portālā www.Latvija.lv/studijas varēs sākt reģistrēties pamatstudijām05.07.2012

No šī gada 2. jūlija līdz 17. jūlijam visiem studēt gribētājiem būs iespēja ātri un ērti pieteikties studijām 11 Latvijas augstskolās, izmantojot vienotā valsts un pašvaldību portāla www.Latvija.lv/studijas sniegto e - pakalpojumu. Topošie studenti varēs pieteikties studijām Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Liepājas Universitātē, Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā, Banku augstskolā, Ventspils Augstskolā, Daugavpils Universitātē, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, Rēzeknes Augstskolā, un Vidzemes Augstskolā. E-pakalpojumā reflektanti varēs sekot līdzi pieteikšanās gaitai un uzzināt konkursa rezultātus.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicina uz Skrīveru novada svētkiem - Skrīveriem 130

30.06.2012 13:00

2012. gadā Skrīveru novads atzīmē Skrīveru centra (kopš dzelzceļa stacijas apkārtnē sāka veidoties pašreizējais centrs) 130. jubileju, un gada garumā notiek daudzveidīgi kultūras un sporta pasākumi. Š.g.30.jūnijā plkst.13:00 Skrīveru novada svētkos A.Upīša muzeja dārzā aicinām gan Skrīveru novada amatniekus, gan plašāku Latvijas Amatnieku loku no tuvākiem un tālākiem novadiem iekļauties kopējā svētku noskaņā, attīstot tautiskās tradīcijas.

Ar prieku vēlamies kuplināt mūsu svētkos māksliniecisko darinājumu un našķu meistarus, tāpēc pulcējam meistarus Amatnieku tirdziņā, jo īpaši rosinām meistarus radīt un atraisīt radošo darbnīcu daudzveidīgās aktivitātēs skrīveriešus un viesus.

Mīļie amatnieki, atsaucamies un esam kopā! Sīkāka informācija Skrīveru Kultūras centrā, sazinoties - tālrunis 65197244 vai 29475005.

Plašāka svētku pasākuma informācija: www.skriveri.lv

No saldenās pudeles

23.06.2012 kur : Kokneses estrāde

Līgo vakarā Kokneses estrādē uz izrādi "No saldenās pudeles" aicināja Kokneses amatieru teātris. Izrādē lustīgi līdzi spēlēja Kokneses pūtēju orķestris. Fotogalerija no izrādes.

Par pašvaldības autotransporta nodrošināšanu uz Atradzes kapsētu18.06.2012

2012. gada 18. jūnijā Kokneses novada domes priekšsēdētājs izdevis rīkojumu Nr.48 "Par pašvaldības autotransporta nodrošināšanu uz Atradzes kapsētu".

Ņemot vērā iedzīvotāju pieprasījumu, ar š.g. 27. jūniju katra mēneša otrajā un ceturtajā trešdienā iedzīvotājiem nodrošināt iespēju bez samaksas aizbraukt uz Atradzes kapiem.

Mikroautobusa maršruts un atiešanas laiks:

Datums

Atiešanas laiks no  

Stacijas laukuma

Atiešanas laiks no  

vidusskolas vārtiem

Izbraukšana no

Atradzes kapiem

 27. jūnijs  15.00 15.05 16.00
 11. jūlijs  15.00 15.05 16.00
 25 jūlijs  15.00 15.05 16.00
 8. augusts  15.00 15.05 16.00
 22. augusts  15.00 15.05 16.00
 12. septembris  15.00 15.05 16.00
 26. septembris  15.00 15.05 16.00
printēt

Būsiet gaidīti Jāņu ielīgošanas pasākumos!

16.06.2012 17:00

Sestdien, 16. jūnijā plkst.17.00, Kokneses pilsdrupās kopā ar folkloras kopu "Urgas" (līdzi jāņem jāņuzāles, siers, alus...) pīsim vainagus un siesim sieru!

Pirmdien, 18. jūnijā plkst.17.00, Kokneses "Urgās", "Grotānu" mājās pie saimniekiem Līvijas un Imanta kopā ar folkloras kopu "Urgas" līgosim, aplīgosim un mācīsimies Jāņu rotaļas.

Jāņu ielīgošana Kokneses pilsdrupās

16.06.2012 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

Sestdien, 16. jūnijā pirms Jāņu mācībām kopā ar "Urgām" Kokneses pilsdrupās darbojās Pils bufete. Lieli un mazi piedalījās pīrāgu cepšanā un izzināja īpašās Jāņu "Ugunszupas" recepti. Kopīgi apguvām vainagu un citu Jāņu rotu darināšanu. Veidojām Jāņu gobelēnu, iepinot Vasaras saulgriežu labās domas.

Visi baudījām Trejzāļu zupu, vizinājāmies ar laivām, dziedājām un rotaļājāmies ar "Urgām" un priecājāmies par lielisko pirmsjāņu sajūtu Kokneses pilsdrupās.

Paldies par atsaucību visiem pilsdrupu apmeklētājiem!

Aicinām uz Pils bufeti arī Jāņu brīvdienās!

Brīvdienu piestātne "Pērsejas"

Septiņas Zemgales pašvaldības pretendē uz Eiropas Gada pašvaldības titulu15.06.2012

Konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” pirmajai, reģionālā līmeņa kārtai, Zemgales Plānošanas reģionā saņemti pieteikumi no Aknīstes, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Pļaviņu un Rundāles novada, kā arī Jelgavas pilsētas pašvaldības.

Eiropas Gada pašvaldība Latvijā tiks nominēta pirmo reizi, un šogad konkursa tēma ir aktīva novecošana un paaudžu sadarbība. Kā atzīst organizatori – Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) – konkursa mērķis ir veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju aktīvai, veselīgai novecošanai un paaudžu solidaritātei, aktīvam dzīvesveidam, kā arī Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai un sabiedrības iesaistei starptautiskā sadarbībā.

printēt Lasīt visu ziņu

Zemgalē noslēdzies Kultūras programmas projektu konkurss11.06.2012

Valsts Kultūrkapitāla fonda valde apstiprinājusi 2012. gada Zemgales Kultūras programmas projektu konkursa rezultātus. No konkursā iesniegtajiem 70 projektu pieteikumiem programmas atbalsts piešķirts 24 projektiem, tostarp Kokneses novada domes iesniegtajam projektam - Teika par Kokneses pili.

Reģionā izstrādātās programmas mērķis ir sekmēt Zemgales specifisko kultūras vērtību saglabāšanu, popularizēšanu, attīstību un pieejamību. Mērķa sasniegšanai konkursa kārtībā tiek finansēti projekti, kas paredz apzināt specifisko Zemgales materiālo un nemateriālo kultūrvēsturisko mantojumu, veicināt Zemgales kultūras daudzveidības saglabāšanu un izmantošanu vienota Zemgales tēla veidošanā, sekmēt Zemgales kultūrvides tālāku attīstību un popularizēšanu, atbalstīt mākslas jaunrades un pētniecības procesus kultūras jomā, sekmēt reģiona līdzsvarotu attīstību kultūras nozarē.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top