faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Neesiet vienaldzīgi! Izsakiet savu viedokli publiskajā apspriešanā par Kokneses novada nākotni!Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Pārtikas un veterinārā dienesta informācija03.05.2013

Pārtikas un veterinārais dienests 22. aprīlī uzsāka savvaļas lapsu un jenotsuņu kārtējo vakcināciju pret trakumsērgu. Vakcinācijai izmanto dzīvu novājinātu trakumsērgas vīrusa SAD BERN MSV Bio 10 celmu saturošu vakcīnu „Lysvulpen por.a.u.v.”. Vakcīna šķidrā veidā ievietota folija kapsulā, kas iestrādāta barības apvalkā. Ēsma izskatās kā brūngans kubiks, nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti. Vakcīnas ar lidaparātu tiks izvietotas vienmērīgi visā Latvijas Republikas sauszemes teritorijā, ieskaitot piepilsētas un neapdzīvotas pilsētu teritorijas, uz 1km 2 izsviežot 20-23 vakcīnas ēsmas ar 500 metru atstarpi starp lidojumu joslām.

printēt

ESF PROJEKTA AKTIVITĀTE „DARBNĪCAS JAUNIEŠIEM”30.04.2013

Vecbebru Profesionālā vidusskola 2013.gada februārī piedalījās Labklājības ministrijas Nodarbinātības valsts aģentūras izsludinātajā Eiropas sociālā fonda projekta „Kompleksi atbalsta pasākumi” Nr.1DP/1.4.1.1.1./09/IPIA/NVA/001 aktivitātes „Darbnīcas jauniešiem” iepirkumā un uzvarēja.

Projekta mērķis ir dot iespēju jauniešiem izglītības iestādē iepazīt trīs profesionālās jomas un katrā jomā darboties trīs nedēļas, lai iepazītos ar to specifiku un gūtu pirmo pieredzi, kas jaunietim ļautu izvēlēties izglītības un profesionālās darbības jomu.

Projekta mērķa grupu veido jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem, kuri atbilst vismaz vienam no šādiem kritērijiem:

printēt Lasīt visu ziņu

Tīra Latvija sākas tavā galvā!

27.04.2013

Lielā talka notiks sestdien, 27. aprīlī, no plkst. 9:00 – 15:00 vienlaicīgi visā Latvijā. Lielās talkas koordinators Kokneses novadā - Juris Bārs, juris.bars@koknese.lv, T. 26411238.                                                                                                 

KUR TALKOT?

printēt Lasīt visu ziņu

Lielā Talka pārcelta uz 27.aprīli

27.04.2013

Ņemot vērā pavasarim netipiski vēsos laika apstākļus un biezo sniega kārtu, Lielās Talka pārcelta uz 27.aprīli. Tādējādi gatavošanos talkai pagarinot par nedēļu un dabai ilgāk ļaujot atmosties no ieilgušās ziemas.

Lēmums pārcelt Lielās Talkas norises laiku pieņemts ņemot vērā iedzīvotāju un Lielās Talkas pašvaldību koordinatoru pastiprinātās bažas par netipiski vēsajiem laika apstākļiem un pārdomām, vai aprīļa vidū esošā sniega kārta būs nokususi un būs iespējams realizēt plānotās aktivitātes. Arī Valsts prezidents un Lielās Talkas patrons Andris Bērziņš ir atbalsta šīs izmaiņas un 27.aprīlī piedalīsies Lielajā Talkā.

printēt Lasīt visu ziņu

Esi atsaucīgs un piedalies aptaujā!25.04.2013

Labdien, cien., Kokneses novada iedzīvotāj!                                                                         Esmu Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes Vides pārvaldības maģistrantūras studente un Kokneses novada iedzīvotāja Arta Ločmele. Šī anketa ir sastādīta topošā maģistra darba „Mārketings, kā instruments ilgtspējīga tūrisma attīstībai Kokneses novadā” ietvaros, lai izzinātu Kokneses iedzīvotāju viedokli par videi draudzīgu tūrismu novadā, tā attīstības iespējām un efektīvāko mārketinga komunikācijas veidu un kanālu izvēli šī mērķa sasniegšanai. Anketa ir anonīma un iegūtie rezultāti tiks izmantoti tikai apkopotā veidā zinātniskajam mērķim.

Uz anketas jautājumiem, lūdzu, atbildēt atklāti, jo nav pareizu vai nepareizu atbilžu. Katra aizpildītā anketa sniegs būtisku ieguldījumu mana maģistra darba pētījumā un rezultāta izstrādē.

printēt Lasīt visu ziņu

Valsts zemes dienests godina aktīvākos sadarbības partnerus Jēkabpils pusē17.04.2013

16. aprīlī Krustpils novada domē norisinājās Valsts zemes dienesta (VZD) 20 gadu jubilejai veltīts pasākums, kur VZD ģenerāldirektores vietniece kadastra jautājumos Maija Bērziņa un Zemgales reģionālās nodaļas vadība tikās ar sadarbības partneriem.

Pasākuma laikā Dienesta vadība pateicās saviem esošajiem un bijušajiem Jēkabpils biroja darbiniekiem, pašvaldībām un citiem sadarbības partneriem, kas devuši ieguldījumu Dienesta darba kvalitātes veicināšanā. Īpaši tika godināti un VZD Pateicības rakstus un piemiņas veltes Zemgales reģionālās nodaļas vadītāja Tālivaldis Zvaigznons pasniedza:

  • Jēkabpils novada Domei –par veiksmīgu sadarbību zemes reformas īstenošanā;
  • Jēkabpils pilsētas Domei – par sadarbību aktuālu kadastra datu uzturēšanā;
  • Kokneses novada Domei – par sadarbību kvalitatīvu adrešu datu nodrošināšanā.
printēt Lasīt visu ziņu

Labdarības izsoles izstāde Likteņdārza atbalstam15.04.2013

2013. gada 22. aprīlī pulksten 18 Lielajā ģildē tiks atklāta Likteņdārza labdarības izsoles izstāde. Tajā tiks izstādīti 70 darbi – rokraksti, fotogrāfijas, grafikas, gleznas, plakāti, porcelāns, tēlniecība un dizaina darbi. Labdarības izsole notiks 28. aprīlī Lielajā ģildē. Pirms tam – Likteņdārzam veltītu koncertu sniegs pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers un kamerorķestris „Kremerata Baltica”.

Viens no „Kokneses fonda” dibinātājiem – Rundāles pils direktors, gleznotājs Imants Lancmanis - izsolei dāvina gleznu „Rundāles augusta pušķis”. Izcilā fotogrāfe Inta Ruka ziedo savu fotogrāfiju "Nataša", un arhitekts Gunārs Birkerts – "Gaismas pils" skici. Savu rokrakstu ziedojusi Fonda padomes locekle Māra Zālīte.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

PAVASARIM ATNĀKOT...15.04.2013

Latvijas Lauku konsultāciju centra Aizkraukles nodaļa sadarbībā ar biedrību „Aizkraukles reģionālā Tautskola” rīko praktisko BEZMAKSAS semināru visiem interesentiem „Stādījumu ierīkošanas, kopšanas pamati” 2013.gada 18.-19.aprīlī Aizkrauklē; satikšanās pilsētas bibliotēkā plkst.10.00. Pasniedzēja Aija Kaškure. Lūdzu, pieteikties pie Anitas Ostrovskas, tālr.65120496, 29497587, ostrovskaanita@inbox.lv

printēt

Lielais Pavasara tirgus IGA centrā15.04.2013

Aizkrauklē, IGA centrā, 20.aprīlī no plkst. 8.00-15.00 Pavasara „Lielais stādu dārzs”. Latvijā audzētu augļukoku, puķu, dārzeņu, stādu tirgus; amatnieku, pārtikas ražotāju gadatirgus, dārza preču tirdzniecība.

printēt

Kokneses ziņģe tuvojas

13.04.2013 17:00 kur : Kokneses kultūras nams

13.aprīlī plkst.17.00 Kokneses kultūras namā notiks ziņģētāju un stāstnieku vakars, kurš šogad piesaistījis vēl lielāku uzmanību no visiem Latvijas novadiem. Būs gan latgalieši - Saime (Zvirgzdene) un Sābri (Zvirgzdene), gan vidzemnieki - Madonas Vērtumnieki, Labākie gadi (Mārciena), zemgalietes no Seces, rīdzinieki Budēļi un Hāgenskalna muzikanti, pat kurzemnieki - Ventspils blūmīzeristi, mūsu pašu Ausma Markava, Urgas, Skutelnieki, Bitītes... Gan jau būs vēl kāds!

Aicināti arī amatnieki! Pēc koncerta 1.daļas, kurā katrs pasākuma dalībnieks dziedās 2-3 ziņģes, pasākuma otrajā daļā ziņģēsim visi kopā un arī dejosim!

Skatītāji vienmēr mīļi gaidīti!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (50)

Ar viesmīlību uzņemsim draugus no Vitingenas!12.04.2013

No 5. – 9. jūlijam Koknesē viesosies sadarbības pilsētas Vitingenas (Vācija) pārstāvji. Vizītes laikā partnerpilsētas pārstāvji apmeklēs Vispārējos Dziesmu un Deju svētkus Rīgā, iepazīs Kokneses novadu un tuvāko apkārtni.

Par tradīciju kļuvuši pieredzes apmaiņas braucieni, kuru laikā gan koknesieši Vācijā, gan Vitingenas viesi Koknesē nakšņo viesģimenēs. Šī ir lieliska iespēja gūt jaunu pieredzi, kontaktus un iegūt draugus sadraudzības pilsētā.

Aicinām pieteikties interesentus, kuri vēlētos šajā laikā savās ģimenēs uzņemt delegācijas pārstāvjus.

Pieteikšanās un sīkāka informācija pie novada domes sabiedrisko attiecību speciālistes Anitas Šmites pa tālr. 26164508 vai e-pastu: anita.smite@koknese.lv

printēt

Paldies, ka esat uzņēmēji Kokneses novadā!09.04.2013

Darbīgi ļaudis prot gan darbā sevi apliecināt, gan svētkus svinēt. Kokneses novada domes organizētajā novada uzņēmēju atpūtas vakarā 5. aprīlī Kokneses kultūras namā pavasarīgā noskaņā izskanēja pateicības vārdi par kopīgi paveikto, un, iespējams, draudzīgās sarunās dzima kāda jauna ideja, ko nākotnē piepildīt.

Svētkos bija ieradusies arī kāda apsviedīga Alaines muižas saimniece ar savu „Zaļo” grozu, piepildītu ar pašas sarūpētiem lauku labumiem. Viņa cerēja atrast gan gruntīgu saimniekdēlu, gan tikt skaidrībā, kādas saimniekošanas nozares ieviest savā muižā. Cerams, ka viņai tas izdevās, jo Kokneses novada domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs bija sagatavojis prezentāciju par novada uzņēmējdarbības attīstību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (43)

Aizkraukles rajona partnerība izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu09.04.2013

Biedrība “Aizkraukles rajona partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Lauku attīstības programmas 2007. – 2013.gadam LEADER pieejas īstenošana pasākumam 411 “Konkurētspējas veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” un 413 “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” īstenošanas 5. kārtai.

Pasākums tiek finansēts no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai. MK noteikumi Nr.764 "Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu lauku attīstībai pasākumā "Konkurētspējas veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā" un pasākumā "Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā""

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses Ziņģe ir klāt!!!05.04.2013

Kokneses Ziņģei tikai viens gadiņš, bet šogad tā jau sapulcējusi rekordlielu dalībnieku skaitu! Ziņģēs 18 dziedošas un muzicējošas kopas, kā arī individuālie izpildītāji!!! Atnāc sestdien, 13.aprīlī plkst.17.00 uz Kokneses kultūras namu un tur TU sastapsi latgaliešus - "Saimi" no Zvirgzdenes, "Sābrus" no Salnavas, "Viļōnīšus" no Viļāniem, Dekšāres dziedošo vīru kopu "Kūzuls", Isnaudas folkloras kopu,Sakstagala "Kolnasātu", zemgaliešus - "Leimaņus" no Dobeles, kurzemniekus - Ventspils "Blūmīzeristus", rīdziniekus - "Budēļus" un "Hāgenskalna Muzikantus", vidzemniekus no tuvākas un tālākas apkaimes - Aiviekstes "Ābeļziedus", Ogres "Artavu", Pļaviņu "Āri", Jumpravas "Liepu Laipu" un mājiniekus - Bebru "Bitītes", Kokneses "Urgas" un spēlmaņu kopu "Skutelnieki", kā arī individuālos izpildītājus - Ausmu Markavu un Ināru Mačuļsku.

Ziņģe ir klāt! Dziedāsim kopā!

Inguna Žogota, folkloras kopas "Urgas" vadītāja

printēt

Lattelecom atver 2000 bezmaksas Wi-Fi punktus visā Latvijā04.04.2013

Ņemot vērā milzīgo iedzīvotāju atsaucību balsojumā par bezmaksas Wi-Fi punktu atvēršanu visā Latvijā, Lattelecom pieņēmis lēmumu no 3.aprīļa atvērt 2000 Wi-Fi punktus, atceļot interneta lietošanas maksu publiskās Wi-Fi piekļuves vietās. Par šādu iespēju saņemtas vairāk nekā 260 000 balsis, kas 25 reizes pārsniedza sākotnējās prognozes par balsotāju aktivitāti. Par bezmaksas Wi-Fi punktu atvēršanu līdz 2.aprīlim varēja balsot ikviens interneta lietotājs vietnē www.atverWi-Fi.lv.

„Paldies visiem balsotājiem par aktivitāti – rezultāti ir pārsteidzoši! Bijām rēķinājušies ar 100-120 Wi-Fi punktiem, pēc kuriem būs pietiekami liels lietotāju pieprasījums. Taču lavīnveida aktivitāte liek mums būt elastīgiem, tāpēc Lattelecom pieņēmis lēmumu atvērt vairāk punktu, nekā gaidīts. No trešdienas bezmaksas Wi-Fi ir pieejams 2000 vietās visā Latvijā. Un izskatās, ka laika gaitā brīva piekļuve bezvadu internetam varētu paplašināties vēl vairāk,” norāda Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top