Biedrības un nodibinājumi astoņpadsmit NVA filiālēs var pieteikties jauniešu iesaistei darbā sabiedrības labā27.04.2020

Covid-19 infekcijas izplatības riska novēršanai, aicinām sadarbības partnerus un klientus ievērot piesardzības pasākumus! 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina biedrības un nodibinājumus pieteikties pasākuma “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” īstenošanai un iesaistīt jauniešus vecumā no 18 līdz 29 gadiem darbā sabiedrības labā. Pieteikumus līdz šī gada 7.maijam pieņem NVA filiāles Aizkrauklē, Bauskā, Cēsīs, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Krāslavā, Liepājā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Siguldā, Valmierā un Ventspilī. 

printēt Lasīt visu ziņu

Maija brīvdienās izmaiņas gandrīz 500 reģionālo autobusu maršrutu27.04.2020

Sakarā ar valsts svētku brīvdienām no 2020. gada 30. aprīļa līdz 5. maijam gaidāmas izmaiņas gandrīz 500 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā. Ņemot vērā vērienīgās izmaiņas, Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo autobusu kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti. Daļā maršrutu tiks atklāti jauni reisi, savukārt citos maršrutos to skaits tiks samazināts.

printēt Lasīt visu ziņu

Solo talkas ģenerālmēģinājums27.04.2020

Neatkarīgi no ārkārtas stāvokļa turpināšanās, pavasaris ir klāt! 25. aprīlis sākotnēji tika pasludināts par Lielās Talkas dienu, bet tagad tā pārcelta uz 16. maiju. Taču seniora klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieki jau 25. aprīlī čakli talkoja savā ierastajā talkas vietā Kokneses parkā, sakopjot II Pasaules kara Brāļu kapus. Klubiņa aktīvajiem biedriem jau par tradīciju ir kļuvis divas reizes gadā sakopt šo piemiņas vietu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Iršu pagasta centrā priecē krāsaini taureņi24.04.2020

Ilgi gaidītais pavasaris beidzot ir atnācis, un kopā ar to atlidojuši taureņi. Tieši pavasarī mēs tiem pievēršam lielāko uzmanību. Ir latviešu tautas ticējumi, kuros skaidrota ieraudzītā taureņa nozīme. Viens no tiem vēsta: "Kādas krāsas taureni redz pirmo – tāda būs vasara". Pateicoties Iršu pagasta iedzīvotāju Aivara Svilpes un Gata Bergmaņa radošumam un vēlmei ar savu darbu iepriecināt citus, pagasta centrā "salaidušies" daudz un dažādi neparasti taureņi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Par meža ugunsnedrošo laikaposmu24.04.2020

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2016.gada 19.aprīļa noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 412. punktu un hidrometeoroloģisko prognozi, Valsts meža dienests meža ugunsnedrošā laika posma sākumu visā valsts teritorijā noteicis sākot  ar 2020. gada 24. aprīli.

Šajā laika periodā iedzīvotājiem un meža īpašniekiem ir jānodrošina ugunsdrošības prasības meža zemēs. Uzturoties mežos un purvos, aizliegts nomest degošus sērkociņus, izsmēķus vai citus gruzdošus priekšmetus. Aizliegts bez saskaņošanas ar Valsts meža dienesta attiecīgo teritoriālo struktūrvienību veikt jebkāda veida dedzināšanu. Mežā aizliegts dedzināt atkritumus, ciršanas atliekas un kurināt ugunskurus, braukt ar mehāniskiem transportlīdzekļiem pa mežu ārpus ceļa, kā arī veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

printēt

Arī Kokneses novadā reģistrēts saslimšanas gadījums ar COVID-1924.04.2020

23. aprīlī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izveidotajā kartē, kurā tiek atainoti dati par reģistrēto saslimšanas gadījumu skaitu novados, saslimšanas gadījums ar Covid-19 atainots arī Kokneses novadā – liecina SPKC izveidotā karte.

Saskaņā ar kartes datiem, Kokneses novadā reģistrēto saslimšanas gadījumu skaits ir robežās no 1 līdz 5 personām.

23. aprīlī sniegtajā informācijā vēstīts, ka pēdējās 24h veikti 1705 COVID-19 izmeklējumi, tests pozitīvs 17 cilvēkiem. Latvijā kopā veikti 41041 izmeklējumi, saslimušas 778 personas un 133 izveseļojušās, 11 mirušas. Stacionēts 1 pacients (kopā stacionāros ārstējas 40 pacienti: 34 pacienti ar vidēji smagu, 6 pacienti ar smagu slimības gaitu). Kopā no stacionāra izrakstīti 73 pacienti (Nacionālā veselības dienesta dati).

printēt Lasīt visu ziņu

VID izmaksās dīkstāves pabalstus arī pašnodarbinātajiem, kas turpina saņemt nelielus ienākumus kā nepilnas slodzes darbinieki24.04.2020

Lai Valsts ieņēmumu dienests (VID) varētu nodrošināt dīkstāves pabalstu vēl plašākam pašnodarbināto personu lokam, ir papildināti 2020. gada 31. marta Ministru kabineta noteikumi Nr. 179 „Noteikumi par dīkstāves pabalstu pašnodarbinātām personām, kuras skārusi Covid-19 izplatība. Tajos veiktie  grozījumi nosaka, ka uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt arī pašnodarbinātas personas, kuras vienlaikus ir nepilnas slodzes darbinieki, bet šajā darbā vidēji mēnesī saņem mazāk par 430 eiro mēnesī. Tāpat pabalstu varēs saņemt pašnodarbinātie, kas vienlaikus veic pedagoģisko vai radošo darbu valsts vai pašvaldības budžeta iestādē vai to kontrolētā uzņēmumā un saņem atalgojumu, kas vidēji mēnesī ir mazāks par minimālo algu. Pabalstu varēs saņemt arī, ja cilvēks saņem vecuma vai izdienas pensiju, kā arī pašnodarbinātās personas, kuras nodarbina darbiniekus.

printēt Lasīt visu ziņu

Visi Covid-19 analīžu rezultāti tagad vienuviet - DATAMED24.04.2020

Pacientu un ārstu ērtībām DATAMED medicīniskās diagnostikas sistēma ir papildināta ar jaunas iestādes - Latvijas Infektoloģijas centra – veikto, šobrīd ļoti aktuālo, analīžu rezultātiem. DATAMED ir valstī vienīgā medicīnas informācijas sistēma, kurā tiek apkopoti vairuma Latvijas medicīnisko laboratoriju veikto izmeklējumu rezultāti, tostarp visu laboratoriju veiktie Covid-19 testu pārskati.

Papildus koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 analīžu datiem, ko DATAMED sistēmā līdz šim sniedza jau zināmie pakalpojumu sniedzēji E.Gulbja Laboratorija un Centrālā Laboratorija, tagad ārstiem un pacientiem ir pieejami arī Latvijas Infektoloģijas centrā veikto analīžu rezultāti, un tādējādi sistēmā pieejams visu Covid-19 diagnostikas rezultātu apkopojums vienuviet, turklāt uzreiz pēc laboratorijās iegūto analīžu apstiprināšanas.

printēt Lasīt visu ziņu

Projekta e-MOPOLI partneriem top reģionālie rīcības plāni24.04.2020

Pērnā gada beigās "Elektromobilitāte kā svarīgs atbalsts ilgtspējīgas mobilitātes un satiksmes vadības politikas instrumentiem"(e-MOPOLI) projektā tika sasniegts nozīmīgs pagrieziena punkts, jo viss konsorcijs sekmīgi nodeva deviņus provizoriskos reģionālos rīcības plānus projekta uzdevumu vadītājam Attikas reģionam (Grieķija). Koncentrējoties uz alternatīvo degvielu mobilitāti un jo īpaši uz e-mobilitāti, šie stratēģiskie dokumenti veido pamatu projekta galējiem rezultātiem, pie kuru sasniegšanas šobrīd cītīgi strādā visi partneri un iesaistītās puses.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top