Mazais ceļojums uz Koknesi07.08.2020

Skrīveru dienas aprūpes centra “Pavasaros” šai laikā īpaši čakli, ar lielu aizrautību ir notikušas gleznošanas nodarbības projekta “Zemgales pērles Skrīveros”. Dienas centra kamīnzālē arvien vairāk krājas skaisti darbiņi, kurus, protams, vēlāk varēs aplūkot visi interesenti. Bet sen zināms fakts, ka pēc labi padarīta darba, pienākas arī neliela atpūta, lai atkal varētu atsākt visas nodarbības ar jaunu degsmi un aizrautību. Lai arī nelielās ekskursijas diena iesākās drūma un lietaina, likās viss pasākums var neizdoties lietus dēļ, tomēr Koknesē mūs sagaidīja saulīte, koši ziedu paklāji parka centrā, pie dīķiem, pie ūdenskrituma. Atmiņās par seno Koknesi pastaigas laikā dalījās brauciena dalībnieces, jo izrādās - gana daudz bijušo koknesiešu tagad dzīvo Skrīveros! Un katrai bija savs stāsts, savas atmiņas - kur uz zaļumballēm iets, kur bijis pirmais randiņš, kad zudušajā Pērses ūdenskritumā lēkts…..

Kāds tika pie veselīgām meža veltēm, kāds aizveda uz Skrīveru dārziem krāšņās un smaržīgās lilijas no koknesietes Skaidrītes dārza.

printēt Lasīt visu ziņu

Izstāde par pasta vēsturi un attīstību!

06.08.2020 - 06.10.2020 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

No 6.augustā Kokneses pagasta bibliotēkas telpas uz diviem mēnešiem greznos jauna izstāde “Tikai no tevis nav vēstules”.

 Izstāde ir par Latvijas Pasta vēsturi un attīstību, kuras pamatā ir Daudzeses novadpētnieka Edvarda Lavrinoviča privātkolekcija. E. Lavrinoviča kungs gan uzsver, ka nav vēsturnieks un kolekcionārs, bet pēc profesijas ir ķīmiķis, kurš markas sācis krāt jau puikas gados, bet izstādes izveidei pievērsies pensijas gados, kad tam atlika vairāk laika.  Izstādē atzīmēti dažādi notikumi Latvijas Pasta vēsturē, kas saistās ar pārmaiņām Latvijas valsts dzīvē, kuras ieviesa kari, krīzēs un neatkarīgas Latvijas uzplaukums. Skatāmas arī  pasta kļūdas, viltojumi un unikāli sūtījumi.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Aizkraukles Vēstures un Mākslas muzeju “Kalna ziediem” .

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Skrīveriešu sirsnīgs "Paldies!" ceļo uz Koknesi07.08.2020

Skrīveru dienas aprūpes centra “Pavasaros” katru darba dienu apmeklē, darbojas radošajās nodarbībās, vingro, apgūst dažādas prāta spēles, apmeklē logopēda nodarbības un kanisterapiju vairāki Skrīveru novada jaunieši ar garīga rakstura traucējumiem. Šo nelielo, bet svarīgo jauniešu rehabilitāciju nodrošina Skrīveru novada dome. Ikdienā jaunieši tiek atvesti no rīta, uz mājām brauc pēcpusdienā. Šeit uzturoties, tējas pauzes un pusdienas jauniešiem gatavo centra darbinieki. Saviem īpašajiem apmeklētājiem vēlamies sagādāt to labāko un garšīgāko, lai viņiem te pavadītās stundas paliktu patīkamā atmiņā, vēlētos atkal atgriezties.

Lai arī Skrīveru pašvaldība nodrošina centra darbību ar visu nepieciešamo, mēs priecājamies par katru ziedojumu gan svētku reizēs, gan ikdienā! Šoreiz vēlamies sirsnīgi godināt Kokneses novada uzņēmēju, zemnieku saimniecības “Sietiņi” īpašnieku Jāni Kirovānu. Nejauši satikts un uzrunāts, šis atsaucīgais un saprotošais cilvēks, acumirklī piekrita materiāli atbalstīt mūsu centru. Novēlam Kirovānam kungam personīgi veiksmi un labu veselību, uzņēmumam attīstību un izaugsmi!

Es kā koknesiete esmu ļoti lepna par sava novada uzņēmējiem, kuri ir atsaucīgi un sniedz mums atbalstu. Paldies ikvienam atbalstītājam!

Skrīveru DAC klientu ar garīga rakstura traucējumiem,

darbinieku vārdā 

vadītāja Marita Vilcāne

printēt

Jaunā Aizkraukles novada pašvaldību vadītāji pieprasa autoceļa P79 “Koknese-Ērgļi” atjaunošanu 05.08.2020

Aizkraukles novada apvienojamās pašvaldības  - Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru - vienojušās par atbalstu  Kokneses novada domes iniciatīvai par Valsts reģionālā autoceļa P79 “Koknese – Ērgļi” atjaunošanu un kopīgā vēstule aicina to darīt steidzami. Minēto pašvaldību pārstāvji deleģējuši Kokneses novada domes priekšsēdētājam parakstīt vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Satiksmes ministrijai, Latvijas Pašvaldību savienībai un Zemgales Plānošana reģionam, ar aicinājumu steidzami noteikt šo ceļa posmu kā prioritāri atjaunojamo Aizkraukles novadā.

Pašvaldību vadītāji vēstulē uzsver, ka pieejamā finansējuma izvērtēšanā un sadalīšanā jāņem vērā ceļa noslodze, ekonomiskā aktivitāte, ekonomiskais potenciāls un sabiedrības viedoklis.

Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris norāda, ka šis brīdis, kad vairākas, savā starpā par finansējumu konkurējošas pašvaldības, ir spējīgas vienoties, vērtējams kā vēsturisks. D.Vingris: “Esmu pateicīgs kolēģiem, kuri saklausīja mūsu argumentus par to, ka šajā situācijā ar šī ceļa posma remontdarbiem kavēties nedrīkst. Pēdējo piecpadsmit gadu laikā ceļam pieguļošajās teritorijās ir attīstījušies virkne spēcīgu uzņēmumu, kuri ir piesaistījuši apjomīgus struktūrfondu līdzekļus un investējuši attīstībā, kā rezultātā strauji palielinājusies satiksmes intensitāte un smago transportlīdzekļu īpatsvars. Diemžēl prasībām neatbilstošais autoceļa stāvoklis apvienojumā ar aizvien pieaugošu satiksmes intensitāti, novedis pie situācijas, ka autoceļš strauji sabrūk.”

printēt Lasīt visu ziņu

Covid-19 inficētais arī Kokneses novadā03.08.2020

Aizvadītajā diennaktī Covid-19 saslimušie no jauna konstatēti Tukuma un Kokneses novados, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija. 

Saskaņā ar SPKC apkopoto informāciju Latvijā reģistrēti pieci jauni Covid-19 gadījumi. Tostarp četri saslimušie kontaktējušies ar cilvēkiem, kas atgriezušies no ārvalstīm, bet vēl ar vienu saslimušo uzsākta saziņa papildus informācijas iegūšanai un epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

printēt Lasīt visu ziņu

Annas - Saimnieču diena “Galdiņos”

24.07.2020 12:00 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

24.jūlijā tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā “Galdiņos” katru gadu tiekamies Annas - Saimnieču dienā. Šogad pasākumu atklājām ar izstādes “Vasaras smarža” darbu autorēm Ritu Ginaiti un Moniku Bērziņu, kuras bija ieradušās, lai pastāstītu par savu hobiju -  gleznu veidošanu no kristāliņiem.

Kā vēsta tautas ticējums - Annas dienā pirmoreiz ēda jaunos kartupeļus un burkānus, bet Jēkaba dienā no jaunās ražas cepa pirmo maizes kukulīti, un, kāds būs maizes kukulītis, tāda būs arī iztika nākamajā gadā. Mūsu vidū bija Bebru pagasta pensionāru padomes ”Mārtiņroze” saimnieces un Kokneses senioru klubiņa “Pīlādzītis” saimnieces, kuras bija sagatavojušas gardos cienastus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Par Eiropas prokuroru apstiprināts koknesietis Gatis Doniks28.07.2020

27. jūlijā Eiropas Savienības Padome Eiropas Prokuratūras Eiropas prokurora amatā apstiprinājusi Latvijas pārstāvi Gati Doniku. Viņa pilnvaru termiņš Eiropas prokurora amatā būs seši gadi, ko Eiropas Savienības Padome var papildus pagarināt par trīs gadiem.

 G.Doniks prokurora pienākumus pašlaik veic Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta Metodikas nodaļā.  Viņš Latvijas Republikas Prokuratūrā strādā kopš 2001.gada.  Prokurora karjeru sācis Rīgas tiesas apgabala prokuratūras Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūrā, vēlākajos gados prokurora darbu turpinot Zemgales tiesas apgabala prokuratūras Aizkraukles rajona prokuratūrā.

printēt Lasīt visu ziņu

28. jūlijs – Pasaules Hepatīta diena28.07.2020

28.jūlijā tiek atzīmēta Pasaules Hepatīta diena. Tās laikā sabiedrība tiek informēta par vīrushepatītiem, pastiprināti tiek pievērsta uzmanība vīrushepatītu profilaksei, kā arī kontroles pasākumiem un veselības pārbaužu veikšanai.

Hepatīts ir aknu iekaisums, ko nereti mēdz dēvēt arī par “dzelteno kaiti”, jo ādas un gļotādu dzelte var būt viena no aknu iekaisuma izpausmēm. Aknas ir ļoti svarīgs orgāns cilvēka organismā, kas piedalās gremošanas procesā, attīra asinis un cīnās ar infekcijām. Aknu iekaisumu var izraisīt pārmērīga alkohola lietošana, toksīni, atsevišķi medikamenti vai arī dažas slimības (ģenētiskas, vielmaiņas vai autoimūnās saslimšanas, aptaukošanās). Tomēr visbiežāk hepatītu izraisa vīrusi. Vīrusu izraisītu hepatītu dēvē par vīrushepatītu. Izplatītākie ir vīrushepatīts A (VHA), vīrushepatīts  B (VHB) un vīrushepatīts  C (VHB), taču sastopami arī D, E, G un TT vīrushepatīti.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati liecina, ka saslimšana ar vīrushepatītu vērtējama kā globāla problēma – 325 miljoni pasaules iedzīvotāju ir inficējušies ar B un/vai C hepatītu, savukārt ik gadu aptuveni 900 tūkstoši nāves gadījumus pasaulē ir izraisījusi B hepatīta infekcija.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top