Atkārtoti sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim” 202013.08.2020

13. augustā biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” un Jelgavas novada pašvaldību atkārtoti izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”. Apbalvojums jau ceturto gadu tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, par dzīvi mākslā. Lai arī ierasts, ka Zemgales novadnieki tiek cildināti maija beigās, šogad ceremonija noritēs septembra nogalē. Pieteikšanās no 13. augusta līdz 1. septembrim, taču laureātu paziņošana notiks apbalvošanas ceremonijā Jēkabnieku  kultūras namā 25. septembrī.

“Šajā neziņas pilnajā laikā ir ļoti svarīgi atcerēties par apkārtējiem cilvēkiem un viņu darbiem, tāpēc, neskatoties uz to, ka nācās ceremoniju pārcelt uz rudeni, vēlamies cildināt Zemgales novadniekus arī šogad,” stāsta biedrības “Zemgales Laiks Ziedonim” konkursa organizatoru komanda.

printēt Lasīt visu ziņu

15. augustā aicina uz Pērses upes sakopšanas talku10.08.2020

Biedrība "Mēs - Zivīm" 15. augustā rīko Pērses upes sakopšanas talku. Tikšanās Bormaņos pie veikala "Lats" pulksten 10:00.

Talka tiek organizēta Latvenergo īstenotā "Pērses upes sakopšana" projekta ietvaros, kas norisinās no 2018.-2020. gadam. Organizatori teic: "Laiks solās būt labs un ticam, ka kopā spēsim izdarīt daudz! Ūdens nav auksts, tomēr tie, kas vēlas, var ņemt līdzi gumijniekus vai vederus. Kam ir, tas var ņemt līdzi motorzāģi, noderēs. Būsim pateicīgi, ja dosiet ziņu par savu dalību telefoniski. 

Jautājumu gadījumā zvaniet pa tālruni: 26513010. Tiekamies!"

printēt

Iedzīvotājus aicina pieteikties biznesa ideju konkursam “Ideju kauss”11.08.2020

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izsludina pieteikšanos inovatīvo biznesa ideju konkursam “Ideju kauss” un aicina piedalīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un ir gatavs uzsākt uzņēmējdarbību, realizējot savu biznesa ideju.

 “Veicot pētījumu par uzņēmējdarbības uzsākšanu, secinājām, ka aptuveni trešdaļai Latvijas sabiedrības savs bizness ir sapnis, bet nerealizēta biznesa ideja kopumā – 42% iedzīvotāju. Par sarežģītāko posmu biznesa uzsākšanā vairums uzskata finansējuma un kapitāla piesaisti. Tāpēc vēlos uzsvērt, ka ikviens “Ideju kausa” dalībnieks no A4 lapas ar idejas pieteikumu var soli pa solim nonākt līdz pilnvērtīgai biznesa prezentācijai un iegūt pirmo starta kapitālu biznesa idejas īstenošanai,” norāda LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

 Pieteikšanās konkursam “Ideju kauss” ir atvērta līdz 6. septembrim. Pretendenti savas biznesa idejas var iesniegt elektroniski nosūtot uz e-pastu idejukauss@liaa.gov.lv. Pieteikuma veidlapa un konkursa nolikums pieejami mājaslapā www.idejukauss.lv. Biznesa idejas izvērtēs profesionāla vērtēšanas komisija, virzot spēcīgākos kandidātus dalībai konkursa “Ideju kauss” otrajā kārtā.

printēt Lasīt visu ziņu

Pasākuma “Atvērtās dienas laukos” karte pieejama tūrisma informācijas centros 10.08.2020

“Atvērtās dienas laukos” ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums, kas šīs vasaras izskaņā, 22. un 23. augustā, noritēs jau septīto gadu. Šajās divās dienās ar īpaši sagatavotām programmām, degustācijām, atlaidēm ražojumu iegādei un citiem piedāvājumiem ārpus ierastā ciemos gaida mājražotāji, amatnieki, pārtikas ražotāji, naktsmītnes, pirtnieki, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi.

Tiem, kas par šo pasākumu iepriekš nav dzirdējuši, ieteicams sākt ar ielūkošanos pasākuma  mājas lapā www.celotajs.lv/atvertasdienas. Te atradīsiet visu informāciju – kas ir “Atvērtās dienas laukos”, kādas saimniecības piedalās, ko varēs darīt, redzēt un nogaršot saimniecībās, un kā tur nokļūt.

printēt Lasīt visu ziņu

Zemgalē notiks mācības – Kultūras tūrisms un radošās industrijas10.08.2020

Augustā un septembrī tiešsaistē Zemgalē notiks mācības “Kultūras tūrisms un radošās industrijas”. Mācības organizē Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) un tajās aicina piedalīties reģiona kultūras un tūrisma nozares speciālistus, uzņēmējus un pakalpojumu sniedzējus.

Minētās mācības notiks, ieviešot Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību instrumenta 2014.- 2020. gadam atbalstīto projektu ENI-LLB-1-108 “Nemateriālā kultūras un vietējās vēstures mantojuma saglabāšanas, pieejamības un attīstības veicināšana, uzlabojot kultūras tūrisma konkurētspēju Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā” (Rediscover the roots of regions). Projekta vadošais partneris ir Zemgales Plānošanas reģions, bet partneri – Neretas novada un Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Baltkrieviju pārstāv Polockas rajona izpildkomitejas Sporta un tūrisma departaments, bet Lietuvu – Viļņas rajona pašvaldības administrācija un Rokišķu Reģionālais muzejs.

printēt Lasīt visu ziņu

Fotoalbuma “Hirschenhof-Irši. Pagātnes pēdas” atvēršana

07.08.2020 18:00 kur : Kokneses tūrisma informācijas centrs

7. augustā Tūrisma informācijas centrā Koknesē tika svinēti svētki biedrības “Hiršenhofas mantojums” izdotās Undīnes Pabriks – Bollow fotostāstam par Iršu vācu kolonijas (1766-1939) atstātajām pēdām. Pēc Dr. Arta Pabrika, politologa un Latvijas Republikas Aizsardzības ministra, “Hiršenhofas stāsta” šis ir biedrības otrais pētnieciskais darbs, kas turpina izzināt Iršu pagasta un vācbaltu kolonijas vēsturi.

Kā liecina bagātīgais un kvalitatīvais fotostāsts, pēc vairāk nekā 80 gadiem 116 vācbaltu ģimeņu  atstātās pēdas Vidzemē ir visdažādākās: gruntīgas mūra mājas un iespaidīgas koka guļbūves  Latvijas dabas ainavā, laika zoba, kara šāviņu un kolektivizācijas skartas ēkas, grausti, māju drupas, no vācu zemnieku (amatnieku) sētas pāri palikušas akmeņu kaudzes, skursteņi un  pagrabi, kas visi šodien ir unikāla vērtība, jo aizvien turpina sev piesaistīt kolonistu mājas numuru, apsaimniekotās zemes platību un pēdējā vācbaltu īpašnieka vārdu un uzvārdu. Kā svētku brīdī teica grāmatas recenzents Dr. A. Pabriks, grāmata dokumentē to, ko reiz paņems un nebūtībā aiznesīs laiks, jo viss plūst un mainās, tik daudz no bijušā jau pazaudēts, bet tas, kas iekļuvis grāmatā, nezudīs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Koknesē izbūvēts jauns āra skeitparks06.08.2020

Koknesē ir izbūvēts monolīts āra skeitparks 270 m2 platībā, kas š.g. 15. augustā tiks atklāts ar skeitparka sacensībām! Laipni aicināti visi interesenti dalībnieku, skatītāju un atbalstītāju pulkā!

Koknesē ir izbūvēts moderns, monolīts āra skeitparks 270 m2 platībā blakus Kokneses sporta centram projekta Nr.19-04-AL08-A019.2202-000016 "Kustību prieks" ietvaros, ko īstenojusi biedrība “Kokneses sporta veterānu klubs”. Skeitparkā uzstādītas 7 dažāda veida konstrukcijas ar vieglākām un sarežgītākām izpildes pakāpēm, lai apmeklētājiem tas būtu interesants un piemērots dažādiem prasmju un sagatavotības līmeņiem. Skeitparka pārklājums ir ar paaugstinātu nodilumizturību un pretslīdamību, lai uzlabotu konstrukciju noturību pret mitrumu, mehāniskiem bojājumiem un triecieniem. Būvdarbus veica SIA “City Playgrounds”.

Š.g. 15. augustā notiks skeitparka atklāšanas sacensības Scooter un BMX disciplīnās, kā arī minisacensības (minigames) dažādās kategorijās. Atgādinām sacensību laikā ievērot fizisko distancēšanos 2 metru attālumā vienam no otra, kā arī ievērot epidemioloģiskās drošības noteikumus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Mazais ceļojums uz Koknesi07.08.2020

Skrīveru dienas aprūpes centra “Pavasaros” šai laikā īpaši čakli, ar lielu aizrautību ir notikušas gleznošanas nodarbības projekta “Zemgales pērles Skrīveros”. Dienas centra kamīnzālē arvien vairāk krājas skaisti darbiņi, kurus, protams, vēlāk varēs aplūkot visi interesenti. Bet sen zināms fakts, ka pēc labi padarīta darba, pienākas arī neliela atpūta, lai atkal varētu atsākt visas nodarbības ar jaunu degsmi un aizrautību. Lai arī nelielās ekskursijas diena iesākās drūma un lietaina, likās viss pasākums var neizdoties lietus dēļ, tomēr Koknesē mūs sagaidīja saulīte, koši ziedu paklāji parka centrā, pie dīķiem, pie ūdenskrituma. Atmiņās par seno Koknesi pastaigas laikā dalījās brauciena dalībnieces, jo izrādās - gana daudz bijušo koknesiešu tagad dzīvo Skrīveros! Un katrai bija savs stāsts, savas atmiņas - kur uz zaļumballēm iets, kur bijis pirmais randiņš, kad zudušajā Pērses ūdenskritumā lēkts…..

Kāds tika pie veselīgām meža veltēm, kāds aizveda uz Skrīveru dārziem krāšņās un smaržīgās lilijas no koknesietes Skaidrītes dārza.

printēt Lasīt visu ziņu

Izstāde par pasta vēsturi un attīstību!

06.08.2020 - 06.10.2020 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

No 6.augustā Kokneses pagasta bibliotēkas telpas uz diviem mēnešiem greznos jauna izstāde “Tikai no tevis nav vēstules”.

 Izstāde ir par Latvijas Pasta vēsturi un attīstību, kuras pamatā ir Daudzeses novadpētnieka Edvarda Lavrinoviča privātkolekcija. E. Lavrinoviča kungs gan uzsver, ka nav vēsturnieks un kolekcionārs, bet pēc profesijas ir ķīmiķis, kurš markas sācis krāt jau puikas gados, bet izstādes izveidei pievērsies pensijas gados, kad tam atlika vairāk laika.  Izstādē atzīmēti dažādi notikumi Latvijas Pasta vēsturē, kas saistās ar pārmaiņām Latvijas valsts dzīvē, kuras ieviesa kari, krīzēs un neatkarīgas Latvijas uzplaukums. Skatāmas arī  pasta kļūdas, viltojumi un unikāli sūtījumi.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Aizkraukles Vēstures un Mākslas muzeju “Kalna ziediem” .

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top