Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/velobrauciens_par_godu_baltijas_cela_25_gadadienai
Drukas datums: 06:15:34 07.06.2020

Velobrauciens par godu Baltijas ceļa 25. gadadienai30.07.2014

Nacionālie bruņotie spēki, atzīmējot Baltijas ceļa jubileju 23.augustā, organizē atceres pasākumu, kura laikā būs iespēja ar velosipēdiem izbraukt vēsturisko Baltijas ceļa maršrutu Latvijas robežās. Velobraucienā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlas kopīgi atminēties Latvijai nozīmīgo vēsturisko notikumu.

Ir paredzēts, ka brauciens norisināsies vienlaicīgi no abām Latvijas robežām un noslēgsies pie Brīvības pieminekļa.

Posms no Lietuvas robežas līdz Brīvības piemineklim būs 84 kilometru garš un sadalīts deviņos starpposmos, bet posms no Igaunijas robežas līdz Brīvības piemineklim paredzēts 176 kilometru garumā, un tas ir sadalīts 17 starpposmos.

Katra posma vidējais attālums būs 10 km. Brauciena starpposmu garums aprēķināts ar nolūku, lai braucienā varētu piedalīties visplašākais iedzīvotāju daudzums, arī bez īpašas fiziskās sagatavotības. Paredzēts, ka vidējais ātrums ar velosipēdu būs 18 km/h.

Kopējais brauciena attālums būs 260 km, un tas norisināsies pa šādu maršrutu: Lietuvas robeža (Grenctāle - E67) – Bauska –Iecava – Ķekava – Rīga, Ziepniekkalna iela, Mūkusalas iela, Akmens tilts, Kaļķu iela, Brīvības iela (E77)– Vangaži – Sigulda – Līgatne – Drabeši – Cēsis (P20) – Lode – Valmiera (P17) – Jēči – Lizdēni – Rencēni – Oleri – Rūjiena – Ķoķi – Igaunijas robeža (Karksi – Nuiju).

Pasākumā kā brauciena dalībnieki iesaistīsies karavīri, zemessargi un jaunsargi, kā arī plānota policistu, robežsargu un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvju dalība. Visplašāk tiks iesaistīti pašvaldību iedzīvotāji, kuru teritorijas skars brauciena maršruts.

Velobraucienu organizē Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar Aizsardzības un Iekšlietu ministrijas padotības iestādēm - Valsts policiju, Valsts robežsardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kā arī Latvijas Pašvaldību savienību.

Lai piedalītos pasākumā, dalībniekiem obligāti būs nepieciešams lietot riteņbraucēju ķiveri. Iecerēts, ka daļai no brauciena dalībnieku tiks nodrošināti speciāli gatavoti krekliņi.

Velobrauciens iekļauts kopējā pasākumu kompleksā par godu Baltijas ceļa 25.gadadienai, kur kopumā tiks rīkoti 15 dažādi pasākumi.

Jau pagājušogad, godinot bruņoto spēku 1992.gadā organizēto lāpu stafetes 21.gadadienu, tika organizēts skrējiens „Apkārt Latvijai”, kas guva plašu iedzīvotāju atbalstu - septiņas dienās tika veikti 1500 kilometru gar Latvijas robežu.

VELOBRAUCIENA KARTE "BALTIJAS CEĻŠ - 25"

Informāciju sagatavojusi:

Dace Kundrāte

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente