Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/vecbebros_viesojas_valsts_prezidents_egils_levits
Drukas datums: 02:39:11 09.08.2020

Vecbebros viesojas Valsts prezidents Egils Levits28.07.2019

Ar saukli "Atceries savējos" no 22. jūlija līdz 28. jūlijam Kokneses novada Bebru pagastā notika Valsts aizsardzības un patriotisma fonda "Namejs" un biedrības "Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija" rīkotā nometne starptautisko militāro misiju veterānu bērniem "Mazais Namejs 2019". Nedēļas garumā nometnes mājvieta bija Vecbebru tehnikuma kompleksa dienesta viesnīcas mājīgajās telpās.

27. jūlijā, kad bērni un jaunieši sagaidīja ciemos savus vecākus – Latvijas armijas ārvalstīs dienējošos karavīrus un veterānus, pie nometnes dalībniekiem viesojās arī Valsts prezidents Egils Levits. Svinīgais tikšanās brīdis, kurā piedalījās nometnes atbalstītāji, Kokneses novada domes pārstāvji un pagasta iedzīvotāji, iesākās ar "Mazā Nameja" vārda nesēju iesoļošanu un sasveicināšanos. Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot klātesošos un apliecinot cieņu nometnes dalībnieku vecākiem, uzsvēra: "Mēs visi varam justies drošāk tieši tādēļ, ka šie cilvēki ir piedalījušies starptautiskās misijās. Zinu, ka šajā nometnē ir arī bērni, kuru vecāki ir krituši. Tas ir sabiedrības uzdevums rūpēties par šiem bērniem ne tikai valsts, kā organizācijas, bet arī sabiedrībai, kura izsaka pateicību cilvēkiem, kuri gādā par drošību. Paldies par paveikto fondam "Namejs", skautu un gaidu organizācijai, ikvienam, kas dod savu ieguldījumu, atbalstot karavīru ģimenes."

Jau otro gadu nometnes idejas autors ir bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube, fonda "Namejs" valdes priekšsēdētājs. Tikšanās brīdī viņš atzina: "Kaujas operācijā caur savu iekšējo pārdzīvojumu nedodas tikai karavīrs, līdz ar viņu dodas visa ģimene. Par to, ko karavīri darījuši valsts labā, skaists paldies ir šāda nometne viņu jaunajai paaudzei."

Lai nometni varētu noorganizēt, savu atbalstu sniedza: uzņēmums "Latvijas finieris", ASV vēstniecība Latvijā, Latvijas Virsnieku apvienība, Pasaules Brīvo latviešu apvienība, Aizsardzības ministrija, Zemessardze, NBS, privāti ziedotāji un arī Kokneses novada pašvaldība.

Pēc svinīgā brīža Valsts prezidents draudzīgā gaisotnē aprunājās ar bērniem un viņu vecākiem, kā arī notika kopīga fotografēšanās.  

Notikumiem bagātajā nedēļā 97 nometnes dalībnieki apguva skautu un gaidu gudrības, devās pārgājienos, apmeklēja Lielvārdes militārās aviācijas bāzi, viesojās aizsardzības ministra Arta Pabrika dzimtas īpašumā Iršu pagastā, tikās arī ar eksprezidentu Raimondu Vējoni. "Paldies par viesmīlīgo uzņemšanu! Mājup "mazie Nameji" dosies garīgi bagātāki un iemācījušies jaunas prasmes," sacīja nometnes vadītāja, Latvijas skautu un gaidu centrālās organizācijas valdes priekšsēdētāja Agnija Jansone.  Lai ikvienam no šīs nometnes paliek jaukā atmiņā arī ciemošanās tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā, Kokneses viduslaiku pilsdrupās un Likteņdārzā, bet sirsnīgā tikšanās ar Valsts prezidentu dod apņemšanos savā dzīvē sasniegt lielus mērķus!

Kokneses novada domes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas informācija un foto