Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/vecbebros_atjaunots_skeitparks
Drukas datums: 03:50:37 08.08.2020

Vecbebros atjaunots skeitparks29.05.2020

Skeitparks Bebru pagasta centrā atkal kļuvis par bērnu un jauniešu iecienītu aktīvās atpūtas vietu, kur vienkopus pulcējas skrituļslidotāji, skrituļdēļu entuziasti un BMX braucēji. Pagājušajā gadā demontēja iepriekšējā skeitparka iekārtas, jo tās savu laiku bija nokalpojušas. Domājot par jaunās paaudzes pilnvērtīgu brīvā laika pavadīšanu, maija sākumā tika uzstādītas divas jaunas pusrampas un triku kalniņš, kurus jau atzinīgi novērtējuši skeitparka apmeklētāji.

"Aprīkojuma iegādei un uzstādīšanai izlietoti 15 869.85 eiro pašvaldības finansējuma, ieskaitot būvuzraudzību. Skeitparka iekārtošanu veica SIA "City Playgrounds". Papildus drošībai zem rampām ieklāta hidroizolācija. Darbadienu pēcpusdienās un brīvdienās skeitparks ir lielākā pulcēšanās vieta Bebru pamatskolas skolēniem. Tiem, kas uz skeitparku dodas ar velosipēdiem, lieti noder pie laukuma ierīkotā velosipēdu novietne. Turpat arī novietoti skeitparka izmantošanas un drošības noteikumi," informē Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza.

2011. gada rudenī, īstenojot biedrības "Bites" projektu, Bebru pagasta stadiona teritorijā atklāja skeitparku.  Ar parastām skrituļslidām vai inline, skeitdēli, skrejriteni vai BMX velosipēdu bebrēnieši šeit apguvuši jaunas iemaņas un sasnieguši savus personiskos rekordus. Vairākkārt Bebru pagasta pārvalde ir rīkojusi sacensības, kurās piedalījušies ne tikai Bebru pamatskolas zēni, bet savu prasmi atklājuši pieredzējuši BMX braucēji un skrituļotāji no Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas.

28. maija rītā, kad atjaunoto skeitparku apskatīt bija ieradies domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, aktīvajiem skeitparka apmeklētājiem vēl noritēja attālinātais mācību darbs, tāpēc laukumā valdīja klusums.  Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza teic, ka, noslēdzoties mācību gadam, sāksies arī īstā skeitparka sezona.

"Mūsu pagastā iedzīvotājiem ir iespējams kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, rūpējoties par veselīgu dzīvesveidu, jo ir pieejams mūsdienīgi atjaunots stadions, kā arī kopīgi sporta pasākumi tiek piedāvāti Mežaparkā. Priecē, ka ik vakaru stadionā redzami gan jaunieši, gan aktīvās Bebru pagasta dāmas, kas aizraujas ar nūjošanu un citām sportiskām aktivitātēm," atzīst Ilze Pabērza.

Bebru pagasta bērni un vecāki 1. jūnijā tiks gaidīti Mežaparkā uz Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītu pasākumu.

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

Daiņa Vingra foto