Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/valsts_asinsdonoru_centrs_pateicas_kokneses_novada_donoriem1
Drukas datums: 10:19:10 06.06.2020

Valsts asinsdonoru centrs pateicas Kokneses novada donoriem!15.05.2014

14. maijā Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas telpās Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā donoru dienā asinis ziedoja 45 Kokneses novada iedzīvotāji. VADC informē, ka asinis ziedot bija ieradušies 60 iedzīvotāji, bet 15 cilvēkiem šī iespēja tika atteikta zemā hemoglobīna līmeņa dēļ. Donors nedrīkst ziedot asinis, ja ir zems hemoglobīna līmenis, jo pretējā gadījumā tas samazinātos vēl vairāk, kā arī sagatavotā eritrocītu masa cilvēka organismā nespētu pildīt savas funkcijas. Lai paaugstinātu hemoglobīna līmeni, uzturā jālieto produkti ar augstu dzelzs saturu: dzīvnieku izcelsmes produkti, pākšaugi, rieksti, riekstu sviests, saulespuķu, ķirbju sēklas, sojas un pilngraudu produkti, zaļie lapu dārzeņi, žāvēti un kaltēti augļi.

VADC ir tradīcija sumināt donorus, kuriem donoru dienā ir dzimšanas diena. Tā šajā dienā skaistā jubilejā VADC darbinieki apsveica donori Vitu Kažociņu no Iršu pagasta, dāvanā pasniedzot pulksteni ar VADC logo. Pirmo reizi asinis ziedoja bebrēniete Mārīte Mainiece.

Valsts asinsdonoru centrs pateicas par atsaucību Kokneses novada donoriem un par viesmīlīgo uzņemšanu Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas kolektīvam.

VADC informē, ka nākamā donoru diena Kokneses novadā notiks 8. jūlijā Kokneses kultūras namā.

Kokneses Novada Vēstis