Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Uz priekšu ar jaunu zināšanu bagāžu - noslēdzies projekts jauniešiem "ES savai NĀKOTNEI"

14.01.2022

dsc0080.jpglogo-jspa.jpgAizvadītā gada decembrī Kokneses jauniešu biedrība organizēja pēdējās aktivitātes projektā "ES savai NĀKOTNEI". 16.decembrī attālināti notika praktiskas mācības digitālo rīku izmantošanā "Izlaušanās istaba", kurās piedalījās 14 dalībnieki - 6 Aizkraukles  novada izglītības iestāžu pedagogi un 8 jaunieši, kuri izgājuši projekta darbnīcu ciklu. Šādā veidā veicinājām pedagogu sadarbību ar jauniešiem neformālā gaisotnē, brīvā komunikācijā.

Ievas Ūtēnas vadīti visi dalībnieki tika sadalīti grupās un sāka "izlauzties" no pirmā uzdevuma. Komandām bija jāatšifrē ziņas un jārod atbildes uz jautājumiem. Kad komandas bija veiksmīgi tikušas galā ar šo uzdevumu, tās pašas sāka veidot savu izlaušanās istabu ar dažādiem šifriem, izmantojot digitālos rīkus. Aktivitātes beigās komandas apmainījās ar pabeigtajiem darbiņiem un izvērtēja padarīto.

 Pēc ilgām stundām un pat dienām, kas aizvadītas Zoom platformā, redzot vienam otru tikai attālināti, mēs beidzot varējām satikties kopā. Ievērojot visus drošības noteikumus un epidemioloģiskos ierobežojumus, mēs pavadījām 20.decembra pēcpusdienu patīkamā gaisotnē, pārrunājot dalību projektā, izpildot testu par to, ko esam iemācījušies un ko atceramies no visām projekta darbnīcām, kas notika oktobrī un novembrī.  Stāvot pie eglītes un saņemot Ziemassvētku pārsteiguma groziņus kā pateicību par dalību projektā, jaunieši skaļi izteica savus mērķus un vēlmes ar cerību, ka tās piepildīsies Jaunajā gadā. Atskatoties atpakaļ mēs, jaunieši, pasakām lielu paldies visiem, kas radīja šo brīnišķīgo, zināšanām bagāto projektu. Tas mums ne tikai deva jaunas zināšanas, bet arī jaunus draugus un nākotnē realizējamas idejas!

 Projekta noslēgumā ar aptaujas starpniecību pajautājām jauniešiem, kas viņiem šķita vērtīgākais, ko viņi ieguvuši projektā, un kādi ir iespaidi.  85% apstiprina, ka ir ieguvuši jaunas zināšanas un pozitīvas emocijas, 65 % apgalvo, ka ieguvuši praktiskas prasmes, uzzinājuši jaunu informācijas avotus, kurus var izmantot savai pilnveidei, apguvuši digitālos rīkus, iemācījušies darboties komandā.

Visvairāk noderīga jauniešiem bija prezentācijas gatavošana sponsoriem, sponsoru uzrunāšana, grupu darbs, digitālo rīku izmantošana mācību procesā, prezentācija par 21.gs.prasmēm, projekta iesnieguma un budžeta gatavošana.

Jaunieši iemācījās lietot tādus rīkus kā Jamboard, Padlet, Miro, Canva, Skills for Jobs, Yocomo, Learningsnacks, Prezi.com, unsplash, Future Skillset Academy u.c.

Protams, grūtības sagādāja attālinātais process, jo 8 no projekta 11 pasākumiem tika aizvadīti Zoom darba vidē, un pieskaņošanās nodarbību grafikam.

 Kas pārsteidza jauniešus? Lūk, dažas atbildes:

“Projekta budžetu veidot ir vieglāk, nekā sākumā likās!”,

“Citu dalībnieku veidotie projekti!”,

 “Tas, ka es varu sevi parādīt citiem!”,

“Ļoti daudz tika izdarīts samērā īsā laikā!”,

“Nezināju, ka ir tik plašs digitālo rīku klāsts!”,

“Bija interesanti uzdevumi!”,

“Patiesībā pārsteidza viss, jo es iepriekš nezināju kas un kā varētu būt, tāpēc es biju atvērta visam!”;

“Cik interesanti var tikt pasniegtas aktivitātes attālināti!”,

“Mani pārsteidza, ka uzņēmumiem ir atsevišķs budžets sponsorēšanai. Man šķita, ka sponsoru piesaiste ir uzplīšanās uzņēmumam!”;

“Tas, ka varu 4. dienas nosēdēt pie datora!”.

Paldies projekta dalībniekiem par izturību un iesaistīšanos aktivitātēs, kā arī pateicamies visai projekta komandai un lektoriem par ieguldīto darbu! Tiekamies citos projektos un Kokneses jauniešu biedrības pasākumos!

 Uzzini vairāk par aktivitātēm jauniešiem Kokneses jauniešu biedrības Facebook lapā @YouthSocietyOfKoknese un Instagram @kjb_biedriba!

 Projekts “ES savai NĀKOTNEI!”, Nr.VP2021/1-100 īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023.gadam finansējuma ietvaros.

 Paula Užule,

Projekta komunikācijas speciāliste

Kokneses jauniešu biedrība

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top