Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Tikšanās ar Valsts policijas pārstāvi

30.10.2020

whatsapp_image_2020_10_30_at_09_36_00.jpg29. oktobrī Pērses sākumskolas pirmsskolas grupiņas bērni, 1.-6.klašu skolēni tikās ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori Sanitu  Zīmeli. Inspektore stāstīja bērniem par ceļu satiksmes noteikumiem: kā pareizi šķērsot ceļu, kas ir gājēju pāreja, ko nozīmē luksofora gaismu signāli, kāpēc braucot ar vecākiem, mašīnā bērniem vajag sēdēt speciālajā krēsliņā, kāpēc ir tik svarīgi, lai katram bērnam būtu gaismas atstarotāji. Inspektore bērniem stāstīja, kur drīkst vizināties ar velosipēdu kā arī, kāpēc uz ielas nedrīkst rotaļāties. 

Sarunas laikā tika doti dažādi vērtīgi padomi. Piemēram,  pasažieriem braukšanas laikā jābūt piesprādzētiem ar drošības jostām. Pirms šķērso ceļu vai ielu, paskaties pa kreisi un pa labi, vai netuvojas transportlīdzeklis, tikai tad šķērso ielu. Vienmēr lieto gaismas atstarotāju, tad tu būsi redzams autovadītājiem arī tumsā!

Vēl inspektore runāja ar bērniem par uzvedību, ka vajag klausīt vecākus un skolotājus, ka nevar uzticēties nepazīstamiem cilvēkiem. Tika pārrunāts, kāpēc nedrīkst blēņoties uz ielām, ko darīt, ja bērnus kāds apvaino vai atņem mantas. Sanita Zīmele bērniem vērsa uzmanību uz dažiem svarīgiem padomiem. Piemēram, kad esi viens mājās, nekad neatver durvis nepazīstamiem cilvēkiem! Pa telefona numuru 112 var sazvanīt policiju, neatliekamo medicīnisko palīdzību, ugunsdzēsējus un glābējus. Skolēnus mudināja nestaigāt pa nepazīstamām vietām, nekad nespēlēties ar sērkociņiem.

Nobeigumā Valsts policijas pārstāve visiem bērniem pasniedza  dāvaniņas - atstarojošās vestes, policijas auto maketu, atstarotājus un lineālus.  Paldies inspektorei  Sanitai Zīmelei par interesanto stāstījumu, dāvanām bērniem un ceram uz turpmāku sadarbību dažādu jautājumu risināšanā.

 Dace Dombrovska,

Pērses sākumskolas skolotāja 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top