Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/skoleni_var_pieteikties_darbam_vasaras_brivlaika
Drukas datums: 13:28:13 23.09.2020

Skolēni var pieteikties darbam vasaras brīvlaikā12.06.2020

13. jūnijā no plkst. 9.00 dalībai NVA vasaras nodarbinātības pasākumā var sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Zemgales reģionā:

 Pasākuma mērķis: Veicināt skolēnu īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt prasmes, iemaņas un pieredzi.

 Pasākuma dalībnieki: Skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Kā pieteikties dalībai? Dalībai Pasākumā jāreģistrējas elektroniski aizpildot pieteikuma anketu Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā.

 Pieteikumā norādi informāciju par reģionu, kurā vēlies stādāt. Tomēr jāatceras, ka skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots, un iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka reģistrēto skolēnu daudzums pārsniedz piedāvāto darba vietu skaitu.

Kad reģistrēties? Elektroniski reģistrēties pasākumam skolēni varēs no 2020.gada 10.jūnija līdz 17.augustam. Reģistrēšanās tiks atvērta pa reģioniem:

  • 10.jūnijā – Latgales reģions
  • 11.jūnijā – Vidzemes reģions
  • 12.jūnijā – Rīgas reģions
  • 13.jūnijā – Kurzemes un Zemgales reģions

 Kad pasākums tiek īstenots? Pasākums tiek īstenots skolēnu vasaras brīvlaika mēnešos no 1. jūlija līdz 31. augustam. Skolēns pasākumā piedalās vienu mēnesi, atsevišķos gadījumos nodarbinātība var tikt pagarināta līdz diviem mēnešiem.

 Kur varēšu strādāt? Pasākuma organizēšanas noteikumi paredz, ka skolēns jau pirms reģistrācijas pasākumā var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un laiku. Ja skolēns nav vienojies ne ar vienu darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā saņems informāciju telefoniski vai ar e-pasta starpniecību par iespēju pretendēt uz brīvajām darba vietām. Pirms dalības pasākumā uzsākšanas saņemsi uzaicinājumu ierasties NVA filiālē. Ierodoties NVA filiālē Tev vajadzēs uzrādīt:

  • Personas apliecinošs dokuments (Pase vai Identifikācijas karte)
  • Ja skolēns ir jaunāks par 18 gadiem - ārsta izziņa par medicīnisko apskati (Ārsta izziņa iesniedzama darba devējam, uzsākot darba attiecības)
  • Skolēnam ar invaliditāti – ģimenes vai ārstējošā ārsta izziņa, kurā ir norādīts kādus darba pienākumus aizliegts veikt

Cik varēšu nopelnīt? Atbilstoši darba līgumā nolīgtajam, bet vismaz valstī noteiktās minimālās darba samaksas apmērā par pilnu nostrādāto darba laiku mēnesi, ievērojot, ka skolēns vecumā no 15 līdz 18 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā, bet skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem (ieskaitot) tiek nodarbināts 8 stundas dienā, 40 stundas nedēļā.

Darba devējs darba laikā nodrošinās darba vadītāju un normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos - apmaksātās obligātās veselības pārbaudes.

  http://www.nva.gov.lv/docs/31_58de091b419573.80342210.jpg NVA pasākuma dalībniekus apdrošina pret nelaimes gadījumiem darba vietā.

 http://www.nva.gov.lv/docs/31_58de091b419573.80342210.jpg Strādājot ir svarīgi zināt savas un darba devēja tiesības un pienākumus. 

 Informācija skolēnu vecākiem: Vienam no vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par vasaras brīvlaikā strādājošu skolēnu. Vairāk: https://www.vid.gov.lv/lv/vienam-no-vecakiem-ir-tiesibas-saglabat-nodokla-atvieglojumu-par-vasaras-brivlaika-stradajosu-2

 http://www.nva.gov.lv/docs/31_58de091b419573.80342210.jpgJa rodas papildus jautājumi, zvaniet kontaktpersonai, kas filiālē atbild par pasākumu - NVA filiāļu kontaktpersonas.