Skaļās lasīšanas sacensība Koknesē20.12.2017

Lai veicinātu lasītprasmi un lasīt prieku Latvijas Nacionālā bibliotēka līdztekus "Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijai" uzsāka jaunu aktivitāti  - Nacionālo Skaļās lasīšanas sacensību.  Ar Nīderlandes lasīšanas fonda atļauju šai sacensībai tiek izmantota metodika  (pieejama bibliotēkā) no Nīderlandes, kur šī sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu aizraujošā lasīšanas sacensībā.

Uzsākot jaunu lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasīt prieku. Latvijā šai sacensībā aicināti piedalīties 11 – 12 gadus veci skolēni, kuri izvēlās un izlasa kādu grāmatu, atrod piemērotu  fragmentu, kuru skaļi nolasa priekša citiem, lai raisītu interesi par šo grāmatu un aizrautu ar savu lasītprasmi skaļi. Sacensība notiek trijās kārtās.

1.kārta ( oktobris – janvāris) – norisinās skolā/bibliotēkā un šajā kārtā piedalās visi lasīt gribētāji. Tiesneši izvērtēs, kuri divi dosies tālāk uz otro kārtu. 

2.kārta ( marts) – reģiona fināls  - Aizkraukles reģionā  (šogad iesaistījās Kokneses, Pļaviņu, Skrīveru un Aizkraukles novadi) startēs divi labākie lasītāji no katra novada un tiesneši izlems, kurš viens dosies un Rīgu pārstāvēt mūsu reģionu.

3.kārta( 12. maijs) – Nacionālais fināls (Latvijas Nacionālā bibliotēkā), kad satiekas visu reģionu labākie skaļie lasītāji un cīnās par Lasīšanas čempiona titulu un kļūs par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru. Šajā konkursā kārtā reģionālais uzvarētājs lasīs gan fragmentu no izvēlētās grāmatas, gan no citas, nezināmas grāmatas, kas tiks iedota viņam fināla norises rītā, nesagatavots teksts. Valsts fināls būs neticami krāšņi svētki, uz kuriem tiks ielūgta visa lasīšanas čempiona klase. Fināls paredzēts kā video translācijā. Valsts lasīšanas čempions saņems oficiālu trofeju (kausu) skolai/bibliotēkai, kas nākošajā gadā ceļos tālāk. Viņš saņems arī individuālu balvu un dāvanu kartes, ko varēs izmantot, lai iegādātos grāmatas.

18.decembra rītā Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā norisinājās "Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības" 1. kārta. Tiesnešu darbu veica bibliotekāre Antra Vasiļevska, latviešu valodas un literatūras skolotāja Andra Kārkliņa un sabiedrisko attiecību speciāliste, Koknese Novada Vēstis redaktore un dzejniece Sarmīte Rode. Tiesnešu darbs bija grūts, jo bija vairāki labi skaļie lasītāji, kas varētu pārstāvēt mūsu novadu. Saskaitot punktus un izvērtējot visu kopumā, tika lemts, ka uz sacensības otro kārtu dosies I.Gaiša Kokneses vidusskolas 5.klases skolnieces Ance Grudule un Paula Vingre.

Sirsnīgs paldies visiem bērniem, kuri nenobijās un piedalījās, kā arī skolotājai Andrai Kārkliņai par ieguldīto darbu bērnus sagatavojot un Sarmītei Rodei par sacensības atbalstīšanu un tiesneša pienākumu veikšanu.

Antra Vasiļevska,

Kokneses pagasta bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļa

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top