Septiņas Zemgales pašvaldības pretendē uz Eiropas Gada pašvaldības titulu15.06.2012

Konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” pirmajai, reģionālā līmeņa kārtai, Zemgales Plānošanas reģionā saņemti pieteikumi no Aknīstes, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Pļaviņu un Rundāles novada, kā arī Jelgavas pilsētas pašvaldības.

Eiropas Gada pašvaldība Latvijā tiks nominēta pirmo reizi, un šogad konkursa tēma ir aktīva novecošana un paaudžu sadarbība. Kā atzīst organizatori – Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) – konkursa mērķis ir veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju aktīvai, veselīgai novecošanai un paaudžu solidaritātei, aktīvam dzīvesveidam, kā arī Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai un sabiedrības iesaistei starptautiskā sadarbībā.

Konkursa pirmajā kārtā notiek pašvaldību vērtēšana reģiona līmenī. Zemgalē apstiprinātā konkursa komisija uzsākusi septiņu iesniegto pieteikumu izvērtēšanu, lai noteiktu tās trīs reģiona pašvaldības, kas tiks virzītas konkursa nākamajai – valsts līmeņa kārtai. Zemgales konkursa komisija pretendentes konkursa otrajai kārtai noteiks ne tikai balstoties uz rakstiski iesniegtajiem pieteikumiem, bet arī apmeklējot katru pašvaldību. 20.jūnijā komisija dosies vizītē uz Bauskas, Rundāles un Dobeles novadu, 22.jūnijā – uz Aknīstes un Pļaviņu novadu, savukārt 2.jūlijā viesosies Jelgavas novadā un pilsētā.

Trīs pašvaldības, ko, vērtējot pēc konkursa nolikumā noteiktajiem principiem, komisija būs atalgojusi ar lielāko punktu skaitu, tiks virzītas konkursam „Eiropas Gada pašvaldība 2012”. Turklāt Zemgales pašvaldību trijotne tiks apbalvota arī reģiona līmenī īpaši šim pasākumam veltītā ceremonijā, kas 13.jūlijā notiks pašvaldībā, kas būs guvusi vislielāko punktu skaitu. Valsts mēroga konkursā piedalīsies trīs pašvaldības no katra reģiona, tādējādi noskaidrosies balvas saņēmēji četrās nominācijās: "Pašvaldība starppaaudžu sadarbībai"; "Pašvaldība senioru vērtības celšanai sabiedrībā"; "Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam"; "Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai un iedzīvotāju iesaistei", kā arī galvenais uzvarētājs – "Eiropas Gada pašvaldība 2012", uzvarētāju apbalvošanas ceremonija Latvijā notiks šī gada 14.septembrī. Tālāk konkursa laureātu virzīs uz Eiropas Savienības Eiropas Gada konkursu Vietējās un Reģionālās pašvaldības balvai 2012.

Konkursu „Eiropas Gada pašvaldība 2012” organizē Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Veselības, Labklājības, Izglītības un zinātnes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

LPS sekretariāta vadītāja Andra Miklucāne pauda gandarījumu par to, ka, lai gan šis ir pirmais konkursa gads, pašvaldības visos reģionos pieteikušās pietiekoši aktīvi. Viņa gan norāda, ka jau šobrīd ir konstatētas dažas nepilnības konkursa organizatoriskajā jomā, kas nākamajos gados būtu novēršamas. Kā vienu no tādām var minēt to, ka šogad visas pašvaldības, vai tā būtu liela pilsēta, vai mazs novads, tiek vērtētas pēc vienotiem kritērijiem.

Informāciju sagatavoja:

Elīna Uļanska

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Zemgales Plānošanas reģions

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top