Septembra mēnesis Pērses sākumskolā02.10.2017

Vasara projām. Pīlādžos mirdz sarkanas krelles. Ozolos šūpojas zīles. Lai gan saule vēl nedaudz, atgādina par vasaru, tomēr, paveroties apkārt, redzam zelta rudens valstību- dzelteno, brūno, sārto un zaļo krāsu paleti.

Septembris aizgājis, atstājot aiz sevis skaistus notikumus Pērses sākumskolā.  Jau daudzus gadus par  tradīciju  kļuvusi radošo darbu izstāde.  Tā ir iespēja izpausties  dažādos veidos. Jaunāko klašu skolēni latviešu valodas stundās sevi pierādīja sacerot dzeju. Skolēni veidoja galda, sienu dekorus, rotas no dabas veltēm, gatavoja ziedu un dārzeņu kompozīcijas. Darbojoties ar dabas materiālu, bērns kļūst tuvāks dabai, viņš mācās saskatīt tās skaistumu un varenību, mācās mīlēt dabu.

Šogad aktīvi bija arī pirmsskolas grupu bērni, kur rudens izstāde tika rīkota sadarbojoties ar vecākiem, jo tieši viņiem ir vismilzīgākā loma bērna audzināšanā, un šāda veida nodarbes ļoti satuvina bērnus ar vecākiem. Viņi gūst gandarījumu un prieku, darbojoties kopā, veidojot kopīgu darbiņu, apspriežot detaļas, un ar lepnumu piedalās lielajā izstādē. Paldies vecāki un bērni, par jūsu aktīvo dalību un brīnišķīgiem darbiem!

            22. septembrī pirmsskolas grupu bērni, kā arī 1.- 6.klašu skolēni un skolotāji aktīvi piedalījās sportiskās aktivitātēs Olimpiskās dienas ietvaros. Tās sākās  ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu. Pēc iesildīšanās daļas, skolēni piedalījās dažāda veida stafetēs. Pasākuma noslēgumā bērni tika pie pateicības rakstiem.

29. septembrī sadarbībā ar pedagogu-karjeras konsultantu Olitu Ružu skolā norisinājās informatīva un praktiska nodarbība, kuru vadīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Aizkraukles daļas inspektors M.Ignatjevs. Inspektors skolēniem rādīja informatīvu prezentāciju par ugunsdrošību, kāpēc to nepieciešams ievērot un, ko darīt nelaimes gadījumā. Ar apbrīnojamu pacietību, bērniem saprotamā, vienkāršā valodā Māris Ignatjevs stāstīja skolēniem par savas profesijas darba pienākumiem un specifiku, iepazīstināja ar aprīkojumu, atbildēja uz neskaitāmiem jautājumiem, tādejādi ne vien aprakstot ugunsdzēsēju un glābēju darba gaitas, bet arī popularizējot savu profesiju. Sajūsmu bērnos izraisīja iespēja uzģērbt aizsargtērpu un uzlikt galvā ķiveri. Inspektors norādīja, ka saģērbties var tik ātri, cik deg viens sērkociņš. To nosaka normatīvi - 30 sekundēs jābūt uzvilktam spectērpam, bet minūtes laikā jau ir jāizbrauc.

Nepiespiestā atmosfēra, interesantais stāstījums, praktiska darbošanās Pērses sākumskolas skolēnos izraisīja patiesu interesi un pārdomas par savu nākotnes profesiju .

Lai mums visiem ražīgs turpmākais skolas laiks!

 Santa Kalniņa,

Pērses sākumskolas direktores p.i.

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top