Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/savu_kulturtelpu_veidojam_pasi
Drukas datums: 19:41:32 12.07.2020

Savu kultūrtelpu veidojam paši14.05.2020

Biedrība "Pērses krasts" aktivizē darbību, realizējot Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "'NVO fonds" atbalstītu projektu "'Savu kultūrtelpu veidojam paši".

Koknesieši var lepoties ar spēcīgu kultūrvēsturisku dzīvesvietu. Mūsdienu Daugava un Pērse glabā stāstus par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām. Kā tās atdzīvināt un atklāt paaudzēm, kas nav to redzējušas? Kā saprast un izvērtēt vēsturiskos notikumus, lai sabiedrība līdzdarbotos un aktīvi iesaistītos valstij svarīgu jautājumu risināšanā mūsdienās un apzinātos savu piederības sajūtu Latvijai?

Biedrība "Pērses krasts" kopš reģistrācijas 2017.gadā realizējusi 2 projektus LEADER programmā – vēsturiska maketa un interaktīva multimediju stenda "Koknese – Daugavas senleja un Pērses grava 20.gs. 30tie gadi" izveidi. Esam organizējuši tikšanās ar seno notikumu aculieciniekiem un pulcējuši interesentus gleznošanas meistarklasē pie Pērses ūdenskrituma atveida. Radītais makets un stends ar digitālo informāciju novietots Kokneses TIC telpās un ir ērti pieejams vietējiem iedzīvotājiem un Kokneses viesiem. Apkopotā informācija un vēsturiskās situācijas vizualizācija ir veicinājusi vietējo iedzīvotāju vēlmi izteikt savu viedokli, piedalīties diskusijās, dalīties ar atmiņu stāstiem un fotogrāfijām. Savukārt mūsdienīgu tehnoloģiju izmantošana īpaši uzrunājusi skolēnu un jauniešu auditoriju.

Sabiedrības atsaucība iedrošināja turpināt iesākto, tāpēc šogad Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "NVO fonds" projektu konkursā tika iesniegts un apstiprināts projekts "Savu kultūrtelpu veidojam paši" ar mērķi nodrošināt biedrības "Pērses krasts" pamatdarbību un ilgtspējīgu attīstību. Īstenošanas gaitā tiks izstrādāts darbības plāns 3 gadiem, nodrošināta IT tehnoloģiju uzturēšana un papildināšana, veidota vēsturiskās informācijas datu apkopošanas sistēma, izveidota orientēšanās spēle, organizēti vairāki pasākumi. Rezultātā vēlamies radīt savstarpēju uzticēšanos un aktīvāku līdzdalību, izmantojot mūsdienīgus/inovatīvus instrumentus sabiedrības izglītošanai un iesaistei.

Ņemot vērā valstī noteiktos drošības noteikumus, 2020. gada 16. maijā brīvdienu piestātnē "Pērsejas" organizēsim attālinātu iepazīšanās akciju un atklāsim biedrības "Pērses krasts" Facebook lapu. Sociālajos tīklos informēsim par projekta ietvaros izveidoto interaktīvo orientēšanās spēli "Ceļojums laikā – zudusī pasaule". Tā būs iespēja, izmantojot "Roadgame" aplikāciju, mēroties spēkiem un doties piedzīvojumā Kokneses parkā, lai uzburtu vīziju par zudušajiem Latvijas dārgumiem pēc Pļaviņu HES izveides 1966.gadā. Savukārt mākslas cienītājiem (tikai reģistrētiem interesentiem) būs iespēja piedalīties gleznošanas meistarklasē - "Pērses upes ainava" ar mākslinieci Sabīni Līvu.

Sekojiet aktuālai informācijai www.visitkoknese.lv vai jautājiet pa tālruni 26416794.

Tiekamies virtuālajā akcijā "Iepazīsimies" š.g. 16. maijā!

Biedrības "Pērses krasts" valdes locekle

Ita Lejiņa

Publikācija "Savu kultūrtelpu veidojam paši" ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un par tās saturu atbild biedrība "Pērses krasts".