Sama modināšanas svētku gaitā sportisti demonstrē spēku un izturību20.05.2019

18.maijā Koknesē norisinājās vēl nebijis notikums. Tradicionālo Sama modināšanas svētku ietvaros norisinājās arī 2019.gada Kokneses novada atklātais čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā uz atkārtojumu skaitu.  Tas bija Latvijas kausa 9.posms.

Komandas no Gulbenes, Madonas, Kokneses,Valmieras, Talsiem, Ventspils un RSU pieņēma izaicinājumu un piedalījās spēka trīscīņā (pietupiens, spiešana guļus un vilkme) uz atkārtojumu skaitu. Sportistiem bija iespēja nodemonstrēt savus spēka izturības rādītājus. Komandu vērtējumā uzvarēja “Gulbenes K.S.P.”, kura Latvijas kausa spēka trīscīņas kopvērtējumā šobrīd ieņem stabilu pirmo vietu. Šajās sacensībās uzvarētāju komandas atlēti uzrādīja ļoti labus rezultātus, jo šāds sacensību formāts notiek pirmo reizi, un sacensībās vairāk bija galvenais nevis atlēta spēks, bet gan izturība. Otrajā vietā - Madonas SCK, trešajā vietā – SP Valmiera.

Sieviešu konkurencē absolūtajā vērtējumā 1.vietu izcīnīja Linda Bekusova (Talsi). Viņai kopsummā 106 reizes. Savukārt 2. un 3.vietā “Gulbenes K.S.P.” atlētes - Larisa Cīrule ar 87 reizēm un Krūmiņa Danīna Dace ar 82 reizēm. Vīru konkurencē absolūtajā vērtējumā Mārtiņš Lielups (Madonas SCK), kuram kopsummā 65 reizes. 2.vietu izcīnīja Ivars Mauriņš (SP Valmiera ) ar 63 reizēm, savukārt 3.vietā – Andrejs Šilo (“Gulbenes K.S.P.) ar 62 reizēm. Absolūti labākais Jauniešu grupā ir Rihards Širaks, kuram kopsummā 45 reizes, 2.vietā – Druvis Reiniks (SP Valmiera) ar 31 reizi, 3.vietā – Rolands Cīrulis (“Gulbenes K.S.P.”) ar 27 reizēm. Absolūti labākais Junioru grupā ir Ritvars Kļaviņš (Kokneses SC) ar 39 reizēm, 2.vietā aiz sevis atstājot Ņikitu Ļutovu (SP Valmiera) ar 33 reizēm, savukārt absolūti labāko trijnieku noslēdz Dāvis Puišelis (Kokneses SC) ar 31 reizi. Par absolūti labāko Veterāni V 40 grupā kļuva Ēriks Veldre (“Gulbenes K.S.P.”) ar 41 reizi. Absolūti labākais trijnieks V 50 grupā ir: Ilmārs Laksa (individuāli) ar 33 reizēm, Ringolds Kļaviņš (“Gulbenes K.S.P.”) ar 26 reizēm un Māris Eglītis (Kokneses SC) ar 12 reizēm summā. Sacensības organizēja Kokneses sporta centrs sadarbībā ar Kokneses novada domi un Latvijas Pauerliftinga Federāciju. Sacensības finansēja Kokneses novada dome, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija. Sacensības atbalstīja biedrība “Spartietis”, energoapgādes uzņēmums “Hanza-Elektro”, paipalu ferma “Rīta Putni”, mājas kūpinājumu meistari “Kūpiņsala”, viesnīca ģimenēm “Divas Upes”, gaļas produktu ražotājs “Kokneses Miesnieks”.

Informāciju sagatavoja:

Inita Savicka,

Sabiedrisko attiecību speciāliste Latvijas Pauerliftinga federācija 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top