Saeimas deputāta Jāņa Vitenberga vizīte Koknesē24.01.2020

24. janvārī Kokneses novada pašvaldībā reģionālajā vizītē ieradās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs (KPV LV). Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris iepazīstināja Saeimas deputātu ar lielākajiem pēdējos gados veiktajiem projektiem un attīstības plāniem nākotnei.

Turpinājumā noritēja tikšanās ar Kokneses novada mednieku kolektīvu pārstāvjiem, lai pārrunātu Valsts meža dienesta (VMD) sagatavoto un Zemkopības ministrijai (ZM) iesniegto valsts nodevu apmēra projektu, kas paredz septiņas reizes palielināt maksu par medību atļaujām un trīs reizes palielināt gada maksu mednieku sezonas kartēm.

Ja projekts tiks apstiprināts, mednieku sezonas kartes maksās 40 eiro līdzšinējo 14 eiro vietā. Savukārt maksa par vienu medību atļauju tiks paaugstināta līdz 10 eiro līdzšinējo 1,4 eiro vietā.

Mednieku kolektīvos iecerētās izmaiņas izraisījušas asu kritiku. Pašreiz Kokneses novadā aktīvi darbojas septiņi mednieku kolektīvi, kuru dalībnieki tikšanās reizē  pauda savu neizpratni par šīs ieceres īstenošanu, kas negatīvi ietekmētu tālāko kolektīvu darbību un attīstību. "Šāda ierēdņu iecere var radīt sekas, ka medniecība kļūst par pietiekami dārgu nodarbi Latvijā un daļa mednieku kolektīvu varētu pārtraukt darbību, kā rezultātā netiks veikts arī meža sanitārais darbs, lai nodrošinātu dabā līdzsvaru," savu nostāju pamatoja kolektīvu pārstāvji.

Jānis Vitenbergs, paužot atbalstu medniekiem, pastāstīja, ka 20. janvārī Saeimas deputāti "KPV LV" frakcijas telpās tikās ar Latvijas Mednieku savienības vadītāju Jāni Baumani, lai klātienē apspriestu radušos situāciju un ZM ieceres ietekmi uz medniecības nozari. Viņš norādīja, ka aprēķini liecina, ka valsts no medību atļaujām plāno iekasēt 1,1 miljonu eiro līdzšinējo 153 tūkstošu eiro vietā. Savukārt par mednieku sezonas kartēm iekasētā summa varētu pieaugt līdz pat 880 tūkstošiem eiro līdzšinējo 308 tūkstošu vietā. "Tā ir milzu atšķirība, kas gulstas uz nozari. Neskaidri ir iemesli šādai attieksmei, jo uzskatu, ka pašai ministrijai un tās padotības iestādēm ir daudz kas jāizdara, kas līdz šim nav darīts. Piemēram, pēc Medību likuma visām valsts nodevām būtu jānonāk Medību saimniecības attīstības fondā, bet diemžēl tajā nonāk tikai trešdaļa," sacīja Jānis Vitenbergs. Tikšanās reizē tika pārrunāti arī citi ar medniecības nozari saistīti jautājumi.

Vizītes noslēgumā domes priekšsēdētājs iepazīstināja viesi ar pašvaldības iestādēm, atkritumu apsaimniekošanas modeli, kā arī tika apmeklēta rūpniecības zona. Jānis Vitenbergs atzinīgi novērtēja pašvaldības paveikto: "Prieks, ka Kokneses novads ir spējis sekmīgi izmantot transporta mezglu tuvumu un ir izdevies piesaistīt dažādu nozaru uzņēmumus."

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top