Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Rudens aktivitātes Pērses sākumskolā

15.10.2021

2.jpgRudens ir brīnišķīgs gleznotājs un krāsu meistars.  Tikai viena bēda – pēc neilga brīža visa rudens krāsu bagātība pārtop pelēkajā. Lai Pērses sākumskolā dzīvotprieks un krāsu prieks neietu mazumā līdz ar rudens krāsu izzušanu, lai mēs  aizvien varētu sapņot krāsainus sapņus, 5.klases skolēni un klases audzinātāja Madara Jankalāne skolā organizēja Krāsaino nedēļu. Nedēļas sauklis bija "Krāsas dabā- krāsas Pērses sākumskolā!"

Katra diena veltīta savai krāsai. Skolēniem  un skolas darbiniekiem bija jāierodas noteiktas krāsas apģērbā vai ar kādu šīs krāsas aksesuāru.  Aktīvākie dalībnieki nedēļas noslēgumā tika pie veicināšanas balviņām.

Pirmdiena bija sarkanā diena. Krāsa sniedz enerģiju, atmodina jūtas un stimulē radošo domāšanu. Ja tu valkā sarkanas krāsas apģērbu, tevi uzskata par drosmīgu cilvēku. Kad tu vēlies justies par sevi pārliecināts - uzvelc kādu sarkanas krāsas apģērbu. Tevi nevarēs nepamanīt!

Otrdiena – zaļā diena. Zaļā simbolizē dabu, mieru, klusumu. Zinātnē tā ir viena no trim gaismas pamatkrāsām, savukārt mākslā, piemēram, gleznošanā, tā nav pamatkrāsa. Tur tā tiek iegūta, sajaucot dzelteno un zilo krāsu. Tā arī ļauj acīm vieglāk uztvert priekšmetus, uzlabo redzi. Krāsa uzlabo darba spējas, vairo ticību, cerību - tā iedvesmo!

Trešdiena - dzeltenā diena. Dzeltens izceļas uz pārējām krāsām ar savu optimismu un enerģiju, kā arī rosina uz radošumu. Šī krāsa stimulē mūsu nervu sistēmu, aktivizē atmiņu, mudina uz komunikāciju kā arī aktivizē muskuļu darbību un pievērš uzmanību. Dzelteni objekti uz citu fona rada priekšstatu par tuvāku attālumu kā pārejās krāsas. Tā ir vispamanāmākā krāsa. Skolēni, kas mācās dzeltenās telpās ir veiksmīgāki eksāmenos. Saulains dzeltenais var tikt izmantots, lai veicinātu apetīti, it īpaši kombinācijās ar citiem augļu un dārzeņu toņiem.

Ceturtdiena - krāsainā diena. Raibais rada patīkamas sajūtas, kustību, prieku un jautrību. Jo raibāk, jo labāk!

Piektdiena - lietišķi izklaidējošā diena. Skolēni bija tik pat lietišķi kā skolas skolotāji. Šajā dienā 5.klases skolēni saviem pedagogiem bija sagatavojuši īpašu izklaides programmu. Jau no paša rīta tikām sagaidīti ar patīkamu mūziku un noskaņu.  Vēlāk tikām aicināti doties uz sporta nodarbību "Man atbrīvojums". Turpinājumā, pierādījām sevi erudīcijas spēlē "Zvans draugam" , kā arī radoši izpaudāmies nodarbībā "Mākslai vajag telpu." Dienas noslēgumā sekoja muzikāls sveiciens no 5.klases.

Visas nedēļas garumā Pērses sākumskolas skolēni ne tikai ģērbās krāsaini un koši, bet arī piedalījās rudens ziedu un dārzeņu izstādē. Šoreiz vēlējāmies šo izstādi padarīt interesantāku, tāpēc atnestos darbiņus no rudens veltēm nofotografējām un ievietojām attēlus skolas "Facebook" mājaslapā. Ikviens varēja nobalsot par sev tīkamāko mākslas darbu. Visi skolēni, kuri piedalījās, saņēma veicināšanas balviņas. Savukārt visvairāk balsu ieguvušajam dalībniekam direktores p.i. dāvināja 4 ieejas biļetes uz Mini ZOO "Karlīnas", kā arī starp 185 balsotājiem izlozējām vienu laimīgo, kurš savā īpašumā ieguva 2 ieejas biļetes uz Mini ZOO.

Paldies ikvienam Pērses sākumskolas skolēnam un pirmsskolas grupas bērniem ar audzinātājām  par iesaistīšanos ārpusklases aktivitātēs! Īpašs paldies 5.klases skolēniem, Evelīnai, Ričardam, Markusam, Mārtiņam un  Renātei par atsaucību un līdzdarbošanos skolas pasākumu veidošanā!

 Pērses sākumskolas direktores p.i.

 Santa Kalniņa

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top