Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Rudenājos piepildīts rudens ražas pūrs

27.09.2021

img_0072.jpgKad pielocīts bagātais rudens ražas pūrs, klāt apjumību laiks jeb rudenāji. Jau otro gadu Kokneses parkā zelta rudens sezona tika atklāta ar "Rudenājiem Koknesē" – pasākumu, kurā notika lustīga andelēšanās "Rudenāju tirdziņā", muzikālā pastaigā aicināja doties vietējie amatierkolektīvi un dziesminieki no Latgales.

"Rudenājus Koknesē" organizēja Kokneses kultūras nams sadarbībā ar Kokneses tūrisma informācijas centru, komunālo nodaļu un Kokneses apvienības pārvaldes atbalstu.

Par raženu, krāsainu un bagātu rudeni ar daudzveidīgu piedāvājumu liecināja tirdziņš, kurā amatnieki, mājražotāji un citi savas produkcijas godā cēlāji bija ieradušies gan no tuvākas apkaimes, gan tālākām Latvijas vietām.

Turpat netālu no tirgotāju un pircēju rosības – Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas pagalmā pasākuma apmeklētājus priecēja Kokneses amatierkolektīvu priekšnesumi. Katra kolektīva sniegums apliecināja, cik ļoti gaidīta ir skatītāju klātbūtne, viņu smaidi un ovācijas. Sirsnīgus aplausus Rudenāju svētku baudītāji veltīja vidējās paaudzes deju kolektīviem "Irši" un "Liepavots", Kokneses kultūras nama jauniešu deju kolektīvam, līnijdeju kolektīviem, kā arī kapelai "Aizezeres muzikanti", "Kokneses zēniem", jauktajam korim "Alaine", sieviešu korim "Anima", Kokneses Mūzikas skolas korim, folkloras kopai "Urgas" un tās draugiem – tautas tradīciju kopai "Budēļi".

Muzikālā pastaiga skolas pagalmā turpinājās kopā ar viesiem no Latgales. Dziesminieks Juris Ostrovskis, kurš darbojas grupās "Patrioti.lg" un "Dvinskas muzikanti" aicināja dziedāt līdzi melodijām no viņa zelta repertuāra.

Šajā dienā Rudenāju svinētāji bija gaidīti arī Kokneses viduslaiku pilsdrupās. "Gardi gan! Kas var būt labāks par šo!" – sacīja visi, kuri priekšpilī nogaršoja uz uguns vārīto ķirbju zupu. Lai arī laikapstākļu dēļ nenotika kvests "Izlaušanās no moku kambara", ikviens varēja izmēģināt SIA "Jinns" piedāvājumu – ar īpašu mūsdienu tehnoloģiju un vēstures apvienojumu radīto virtuālo vēsturisko tūri senajā Kokneses pilī. Muzikālu noskaņu dāvāja Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas muzikālās studijas audzēkņi dziesmās par zelta rudeni un mūsu tēvzemes skaistumu ikvienā gadalaikā.

Šajā dienā Rudenāju svētku prieks aicināja doties arī uz "Rīta putniem" Bilstiņos, kur  iecienītus un vēl neiepazītus šefpavāra Edgara Zaķa gatavotos paipalu olu un gaļas ēdienus varēja baudīt uz pasaulē lielākā paipalu grila. "OLALĀ! Street food" ietvaros viesi varēja iepazīt jaunumu - OLALĀ! ROTISSERIE, jeb grilētu paipalu franču gaumē.

Lai ikvienā sētā un mājā ienāk bagātais rudentiņš!

Kokneses apvienības pārvaldes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas informācija un foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top