Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/projekts_pumpurs_lideriba_un_komanda_lapsas_bebros
Drukas datums: 21:36:08 25.02.2021

Projekts "PuMPuRS" Līderība un komanda. Lapsas Bebros

25.09.2020

img_20200923_wa0030.jpg21. septembris. Bebru pamatskolas 7., 8., 9. klašu kolektīvi ar savām audzinātājām dodas uz Birzgales "Ritēm".  Meža ielokā visus sagaida skaists dabas stūrītis ar atraktīviem jauniešiem, kuri iepazīstina ar sevi  un dod mums pirmo uzdevumu – āra nojumē iekurt ugunskuru no mežā atrodamā materiāla. Te jau parādās pirmās dzīves prasmes un iemaņas. To paveicam un pamazām iejūtamies jaunajā vietā, kur mūs sagaida darbošanās dažādās  aktivitātēs.

Iesaistīšanās projektā ir liels izaicinājums ikvienam audzēknim. Sadalāmies 4 komandās – 7.klasei divas komandas, 8. un 9.klasei pa vienai. Katrai ir savs instruktors, kas vada aktivitātes. Dienas gaitā  tiek izspēlēta stratēģiska komandas spēle pa klasēm, pildot dažādus uzdevumus. Nekas tā nesaliedē klases kolektīvu, kā kopīga baiļu pārvarēšana pārdesmit metru augstumā. Tāpat arī zemo un augsto virvju uzdevumi, "purva" pārvarēšana ar trīs dēļu palīdzību, līšana caur zirnekļa tīklu un neliela atpūta uz platformas, kura sniedzas koku galotnēs. Katras aktivitātes noslēgumā saruna ar instruktoru – kā veicās, ko iemācījāmies, kur bija kļūdas, kā vajadzēja rīkoties, kāds bija katra audzēkņa devums komandas darbā. Arī darbošanās laikā instruktors un klase reflektē, lai varētu doto uzdevumu izpildīt, vairāk iemācīties savā starpā komunicēt un vienam otru atbalstīt.

Visi uzdevumi ir veidoti, balstoties  uz neformālās izglītības un pieredzes izglītības metodēm, izaicina komandas, un kopā ar instruktoriem diena paiet ļoti interesanti, darbīgi un jūtami tiek saliedēti klašu kolektīvi.

Arī par pusdienām ir padomāts. Lielais saimes galds nojumē ir noklāts ar dažādām tortiljas pildījuma sastāvdaļām. Katrs klases kolektīvs dodas savā noteiktā laikā, lai viens otram sagatavotu gardu tortilju, padzertu tēju vai kafiju.

Diena aizrit nemanot. Ir laiks doties mājās, bet vēl arvien ir vēlēšanās turpināt aizraujošās aktivitātes kopā ar zinošiem, lietpratīgiem un dzīvesgudriem instruktoriem. Ir ļoti liels prieks par to, ka skolēniem patika šis pasākums un ar nepacietību tiks gaidītas nākošās projekta aktivitātes, kuras notiks katru mēnesi.

Lūk, 8.klases skolēnu viedokļi: "Man tur ļoti patika, jo bija saprotoši, jautri vadītāji. Patika tas, ka jādarbojas komandās un pēc katra uzdevuma viss jāpārrunā. Visi dalījās ar savām domām, sajūtām. Mēs uzklausījām katru viedokli." (Amanda),"Man pirmdiena ļoti patika, īpaši instruktors Viesturs un brauciens no koka ar striķi." (Edgars),"Mums bija labs instruktors Viesturs, kurš deva iedvesmu būt stiprai komandai." (Emīls), "Tā diena bija pārpildīta ar piedzīvojumiem. Es beidzot pārvarēju bailes no augstuma, un to izdarīt man palīdzēja klase, instruktors un klases audzinātāja. Es vēlētos vēl tādas dienas." (Estere),"Es domāju, cik tas ir ekstrēmi lēkt no 10 m augstuma. Mēs uzzinājām, ka tajā kokā baiļu dēļ cilvēki pavadījuši 3-4 stundas. Dodu 10 balles šim pasākumam." (Damiāna)

 Liels paldies visiem projekta organizētājiem un vadītājiem par brīnišķīgo dienu klašu kolektīvu saliedēšanā un savu spēku apjaušanā. Tagad ikviens no mums var teikt "Kolektīvā ir spēks, ja visi esam vienoti kopīga mērķa sasniegšanā."

Bebru pamatskolas

8.klases audzinātāja

Dzidra Žmuidene