Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/pirmo_reizi_vesture_virtualas_hanzas_dienas
Drukas datums: 09:49:17 10.07.2020

Pirmo reizi vēsturē virtuālas Hanzas dienas20.05.2020

No 4. līdz 7.jūlijam Vācijas pilsētā Brilonā bija paredzēta  40. Starptautisko Hanzas dienu norise. Desmit nedēļas pēc  pasākuma atcelšanas saistībā ar Covid 19 pandēmiju, Brilonas pilsēta ielūdz uz 660 gadu ilgajā Hanzas vēsturē pirmajām virtuālajām Hanzas dienām.  Lielā Brilonas tirgus laukuma, klientu apkalpošanas centra vai parka vietā, Hanzas tikšanās notiks mājaslapā www.hansetagebrilon.de un sociālajos medijos. 

Programmā ietverta atklāšanas ceremonija ar Hanzas vēsturē pirmo video konferenci delegāciju pārstāvjiem un Brilonas uzsaukumu jaunlaiku Hanzas dienu 40. gadadienā 4.jūnijā. Savukārt 5. jūnijā paredzēta virtuāla karoga nodošana Latvijas galvaspilsētai Rīgai, kura rīkos 41. Starptautiskās Hanzas dienas 2021.gadā.

Līdzās oficiālajiem virtuālajiem pasākumiem, būs pieejamas virtuālās pastaigas gida pavadībā, izstādes un līdzdarbošanās aicinājumi.

            Mākslas projekts  HANSEartWORKS nebūs daļa no virtuālās Hanzas dienu programmas, tas pārcelts uz vēlāku laiku, lai mākslinieki varētu tikties Brilonā.

Brilona aicina 111 Hanzas pilsētas, kas bija pieteikušās dalībai 40. Starptautiskajās Hanzas dienās, atbalstīt virtuālo Hanzas dienu ideju, nosūtot divas reprezentatīvas fotogrāfijas, kuras tiks izmantotas projekta realizācijā.  Koknese ir atsaukusies aicinājumam un virtuālās Hanzas dienas Brilonā atbalsta ar Hanzas garu Koknesē raksturojošām divām seno Kokneses viduslaiku pilsdrupu fotogrāfijām.

Ar virtuālo Hanzas dienu programmu Brilonā var iepazīties šeit:

Programma angļu valodā

Programma vācu valodā