Pirmie šī gada "dzinumi"07.11.2019

Laikā, kad kārtīgs saimnieks pārstaigā savus laukus pateicībā par jauno ražu un pārbauda apcirkņu krājumus, mums, koristiem, tikai sākas jaunās "ražas" sējas un dēstīšanas laiks. Tiek pārdomāts un gatavots atkal jauns repertuārs, ar ko iepriecināt klausītājus. Daļēji atsvaidzinātas atmiņās jau dziedātas dziesmas, lai kopējais dziesmu pūrs būtu arvien bagātāks.

Tiek izvērtētas iespējas piedalīties dažāda mēroga un atšķirīgas noskaņas kultūras dzīves notikumos. Plānoti pašmāju koncerti, izbraukumi uz citiem novadiem koru sadziedāšanās pasākumos, piedalīšanās mazajos Dziesmusvētkos un citās godu reizēs. Protams, gatavojamies uzņemt vieskolektīvus arī pie mums – Koknesē.

Pavisam nesen, 26. oktobrī, atklājām jauno sezonu, atrādot pirmos svaigos šī gada ražas "dzinumus".

 Pateicoties Aizkraukles jauktā kora diriģenta Eduarda Grāvīša ierosmei, mūsu pirmais šīs sezonas koncerts notika Seces baznīcā, kura diriģenta dzimtas vēsturē ir bijusi ļoti nozīmīga.

Sagatavojām skaistu garīgo dziesmu programmu, lai kopā ar jaukto kori "Aizkraukle" to dāvātu klausītājiem. Mūsu izpildījumā skanēja: Zoltana Kodai lūgšana "Ave Maria", Valda Zilvera dziesma ar Anitas Kārkliņas vārdiem "Dievs teica", Daigas Rūtenbergas dziesmā ar Kristīnes Kristbergas vārdiem "Dod, Dievs", Ēriks Eglītis: "Nāks Svētītais miers", Ērika Eglīša dziesma ar Marikas Svīķes vārdiem "No - līdz".

Tā kā mūsu diriģente Lelde Kamzole- Gagaine ir arī "Aizkraukles" kora diriģente, tad ar īpašu gandarījumu noklausījāmies viņu šī gada repertuāra jaunumu - Z. Liepiņa operas "Parīzes Dievmātes katedrāle" fināla dziedājumu Leldes vadībā. Tas bija īpaši aizkustinošs!

Esam pateicīgas Astrīdai Mencendorfai par iespēju šo koncertu īstenot, mūsu diriģentiem, koncertmeistarēm Ilonai Makareni un Aijai Ziņģītei, kā arī skatītājiem par atsaucību tik vējainā un aukstā vakarā!

Neaizmirstama paliks atmiņā mācītāja Aināra Rendora uzruna un svētība visiem klātesošajiem.

Koncerta noslēgumā kopkoris aizlūdza par Latviju, dziedot  R. Grantovska "Svētī, Kungs!".

Šobrīd atkal esam sagatavojušas nelielu svētku dāvanu dziesmu draugiem - Latvijas dzimšanas dienai veltīto koncertu Kokneses kultūras namā.

Koncertā piedalīsies Kokneses senioru koris "Alaine",  Aizkraukles novada vidusskolas jauktais koris "De Cantare", Kokneses mūzikas skolas koris, Kokneses mūzikas skolas meiteņu vokālais ansamblis un mēs – Kokneses sieviešu koris "Anima".

Šonedēļ  - 9. novembrī plkst. 15.00. Būsiet mīļi gaidīti!

Anita Liepiņa, koriste

Foto: Rolands Gagainis


Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top