Pirmā Erasmus+ projekta koordinatoru un partneru tikšanās Katalonijā29.10.2019

Pērses sākumskola piedalās Erasmus+ skolu apmaiņas partnerības projektā "Little gazes at great artwork". Projekta ilgums no 2019.gada 1.septembra līdz 2021.gada 31.augustam.  Projektu līdzfinansē ES Erasmus+ programma.

Kopā mēs esam 4 valstu partneru grupa no Lietuvas, Beļģijas, Latvijas un Spānijas, kuri visi ir ieinteresēti attīstīt eiropeisko identitāti mūsu skolēnos, ģimenēs un vietējā sabiedrībā, pārzinot savas valsts mākslas mantojumu, tā īpatnības, kā arī iepazīstot citu valstu māksliniekus un viņu darbus.

Pirmā partnervalstu tikšanās norisinājās skolā Escola Josep Mascalans, pilsētā  Vallbona d'Anoia, Katalonijā. Tikšanās reizes mērķis bija izrunāt aktivitātes pirmajam projekta gadam, analizētu jau izdarīto, precizēt katras valsts uzdevumus projektā.

  Pirmajā tikšanās dienā skolas direktore mums izrādīja skolu, kā arī ļāva pasekot līdzi radošajam mācību procesam. Apskatot skolu secinājām, ka mācību stundu garums un ikdiena krietni atšķiras no ierastā Pērses sākumskolā.

Kad skola bija apskatīta, sākām spraigu darbu projekta aktivitāšu apspriešanā un realizēšanā.   Visas valstis parādīja savus mājas darbus- video prezentāciju par savu skolu. Skolotāja Līga Kraukle, savukārt, mācīja dalībniekiem kā šīs prezentācijas augšuplādēt Twinspace platformā. Izrādīja pārējiem projekta dalībniekiem dažādas ar eTwinning saistītas iespējas.

 Projekta koordinatore iepazīstināja partnervalstis ar izveidoto projekta mājaslapu. Izstrādājām kopīgu projekta kalendāru, kuru var papildināt ikviena partnervalsts, lai uzskatāmi varētu redzēt skolu pasākumus un nozīmīgas aktivitātes, kas saistās ar projektu.

Viena no projekta aktivitātēm, kas norisinājās oktobrī bija, ka  skolēniem no katras valsts bija jāpiedalās konkursā par projekta logo izveidi. Katrs izvēlējās trīs labākos savas skolas logo. Tikšanās reizē  Katalonijā, balsojot izvēlējāmies mūsu kopīgo projekta  logo. To zīmējis skolēns no skolas "Escole Fondamentale WBE Gedine" Beļģijā.

Nedēļas noslēgumā bija iespēja iepazīties ar pilsētas Vallbona d'Anoia mēru Meritxell López Baqué. Viņa ir divu bērnu mamma, savas pilsētiņas patriote, kas cīnās par skolas pastāvēšanu un attīstību, neskatoties uz nelielo skolēnu skaitu. Mēra kundze pārstāv skolu arī kā vecāku padomes priekšsēdētāja.

Kad darāmie darbi saistībā ar projektu bija paveikti, devāmies iepazīt tuvējo apkārtni. Izbaudījām kataloniešu viesmīlību un  tradicionālos ēdienus.

 Pērses sākumskolas direktores p.i. 

 Santa Kalniņa

 Angļu valodas skolotāja

 Līga Kraukle

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top