Piemiņas vietās ziedi un svecītes25.03.2020

Šodien, 25. martā – komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, Kokneses novadā bija paredzēti vairāki pasākumi, kuri saistībā ar ārkārtējo situāciju Latvijā ir atcelti.

Koknesē, Stacijas laukumā, pie pieminekļa un Bebru pagastā pie piemiņas akmens represijās cietušajiem Kokneses novada politiski represēto nodaļas biedri dosies individuāli, lai noliktu ziedus un iedegtu svecītes.

Lība Zukule, represēto nodaļas pārstāve, aicina iedzīvotājus šajā dienā arī savās mājās iedegt svecītes, pieminot tos, kuri uz mūžu palika svešumā un LTV 1. programmā pulksten 17 skatīties režisores Dzintras Gekas filmas "Tālā zeme Sibīrija. Tomskas apgabals 1949 – Petuhova, Teguļdeta, Asino" pirmizrādi. Dokumentālā filma ir par 2019. gada 4. augustā fonda "Sibīrijas bērni" organizēto braucienu uz Tālajiem Ziemeļiem, kurā piedalījās 27 cilvēki, kuri kā bērni izsūtīti uz Sibīriju vai tur piedzimuši. Brauciena dalībnieku vidū bija arī koknesiete Ilga Tiltiņa, kuras dzimšanas vieta ir Tomskas apgabala Teguļdetas rajona Skobļinas sādžā.

Viens no iecerētajiem pasākumiem šajā dienā bija labdarības akcijas "Atbalstīsim Brīvības pieminekļa izgaismošanu" noslēgums, kurā bija uzaicināti piedalīties akcijas iniciators Valdis Zatlers un labdarības organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta. Sarkanā Krusta Viduslatvijas komitejas Kokneses novada nodaļa sadarbībā ar represēto nodaļas biedriem, lai atbalstītu akciju, pieminekļa izgaismošanai no 11. janvāra līdz 24. martam rosināja ziedot veikalā "Ataudze" Koknesē. Lība Zukule informē, ka ziedojumu akcija vēl joprojām turpinās.

Sakarā ar atcelto Aināra Bumbiera koncertu 25. martā Kokneses kultūras namā iegādātās biļetes šodien no pulksten 17 līdz 18 varēs atdot kultūras nama kasē.

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top