Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/piedalies_dzejas_gramatas_tapsana_par_koknesi
Drukas datums: 21:24:21 06.06.2020

Piedalies dzejas grāmatas tapšanā par Koknesi!26.09.2012

Pavisam nesen Kokneses pagasta bibliotēka organizēja konkursu „Mans dzejolis Koknesei” ar domu, ka tas būs pamats jaukai grāmatai par Koknesi dzejā. Tajā brīdi mēs pat iedomāties nevarējām, ka šī doma virmo tepat ap mums un realizēsies krietni ātrāk!

Pateicoties nelielai radošu cilvēku grupiņai, šobrīd jau tiek ieskicētas grāmatas pamatlīnijas! Grāmatā domāts apkopot dzejoļus, kurus rakstījuši paši koknesieši, bagātinot to ar mākslas fotogrāfa Māra Ločmeļa fotogrāfijām.

Šī projekta būtība ir UZDRĪKSTĒŠANĀS. Tieši šīs UZDRĪKSTĒŠANĀS mums, koknesiešiem, bieži trūkst! Tā ir UZDRĪKSTĒŠANĀS atklāt sevi, savas Dieva dāvanas un savu mīlestību pret mūsu Koknesi. Viena no uzrunātajām autorēm man atbildēja ļoti tieši - bet kas tad vēl to var, ja ne mēs paši!

Šo UZDRĪKSTĒŠANĀS vadmotīvu atklājiet sev, lasot Maijas Stepēnas vārdus:

„Uzdrīkstēties dot, cerībā, ka dotais tiks pieņemts un mīlēts. Uzdrīkstēties dot cerību un drosmi tiem, kam ir ko dot. Un, ticiet man, tādi esiet jūs visi. Paņemiet skaistumu – tā pārpārēm ir jums visapkārt - Koknese taču - ielieciet viņā mīlestības krāsas un dodiet, dodiet, dodiet. Basām kājām izstaigājiet sudraba rasu rīta stundā, kad putni mostas! Izsmaržojiet dienasvidus tveici, kad pļavās vīst tikko nopļauts siens! Izbrienat vakara miglas vālus un izdejojat valsi jāņtārpiņu ballē! Ne zariņa neskarot, ejiet cauri baltu bērzu birztaliņai! Ieklausieties – vai dzirdat, kā laime skan! Un jūs variet būt par atbalsi! Laimei par atbalsi un skanēt paši! Tikai uzdrīkstaties! Kā tagad uzdrīkstamies mēs. Tad nākošā grāmata iznāks divtik, nē, vairākkārt biezāka. Un Kokneses starojumā būs atkal viens gaismas stars nācis klāt.”

Ar patiesu prieku lasu Ārijas Āres, Dzidras Čumakevičas, Olgas Kļaviņas, Maijas Stepēnas izjusto dzeju, kurā katrā vārdā un rindiņā, komatiņā un punktā strāvo patiesa Kokneses katra stūrīša, vēstures, gadalaiku izpausmju mīlestība, un esmu lepna par viņu UZDRĪKSTĒŠANOS.

Ja esi dzejnieks dvēselē, ja Dievs diktē un roka nepiekūst pierakstīt, UZDRĪKSTIES un pievienojies!

Ak, Koknese, tev burvības ir gana,

Lai sirdij dārgākā zem saules būtu man!

( M.Stepēna )

Tik Koknesītē uzaust tādi rīti,

Kas sudrab` rasas pērlēs mirdz.

( Dz. Čumakeviča)

Cik krāšņa tomēr mūsu Koknese ir,

Divas upes to vieno, nevis šķir.

(O.Kļaviņa)

Visi, kuri vēl nav uzrunāti un vēlas piedalīties ar savu dzeju grāmatas tapšanā, informāciju var iegūt Kokneses pagasta bibliotēkā. Atcerēsimies, ka grāmata būs jauka un sagādās prieku koknesiešiem un katram, kas sirdī vēlēsies saglabāt Kokneses skaistumu. Tā būs Koknese, kādu to jūt un redz paši koknesieši, uzdrīkstoties to parādīt arī citiem!

Lai mums izdodas!

Ingrīda Višķere, Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre