Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/pec_velesanu_abc_tures_koknese_pie_pii_gundegas_augs_kirsu_koks
Drukas datums: 04:01:08 05.06.2020

Pēc Vēlēšanu ABC tūres Koknesē pie PII „Gundegas” augs ķiršu koks13.05.2014

12. maija priekšpusdienā PII „Gundegas” bērni un skolotāji, Kokneses novada domes pārstāvji Koknesē sagaidīja Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas biroja Latvijā komandu, kas jau no 28. marta sākusi ceļojumu pa Latviju – Vēlēšanu ABC tūri, lai tiktos ar iedzīvotājiem, pašvaldību pārstāvjiem, sabiedriskajiem aktīvistiem un visiem interesentiem. No Ainažiem līdz Žagatām – 33 Latvijas vietās par gaidāmo svarīgo notikumu – Eiropas Parlamenta vēlēšanām 24. maijā atgādinās Vēlēšanu ABC tūres rīkotāji. Mazie koknesieši – PII „Gundega” grupiņas „Sprīdītis” ņiprie dziedātāji un koncertmeistare Ilona Makareni ciemiņiem veltīja dziesmotu sveicienu.

Uzrunājot klātesošos, EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja v.i. Marta Rībele sacīja: „10 gadus pēc iestāšanās ES mēs arvien labāk apzināmies, ka Eiropa nav ārzemes un, ka Briselē un Strasbūrā pieņemtie Eiropas likumi ietekmē ikvienu. Kas nākamajā EP sasaukumā pieņems Eiropas likumus Latvijas pilsoņu interesēs? Par astoņām vietām šajā, vienīgajā tieši ievēlētajā ES institūcijā, cīnās 170 deputātu kandidāti no 14 sarakstiem. Vēlētāji dažkārt maldīgi domā, ka Latvijas deputātiem ir pārāk maza ietekme. Jāatceras, ka viņi pievienojas lielajām politiskajām grupām un ar kolēģu palīdzību panākt Latvijai labvēlīgus lēmumus ir daudz vieglāk - spilgts piemērs ir izcīnītais lauksaimniecības atbalsta pieaugums. Latvijas EP deputāti šajā sasaukumā ir kolēģu novērtēti un tiem uzticēta atbildība par daudzu svarīgu ES likumu virzību cauri likumdošanas koridoriem. Aicinu neizniekot savu balsi un 24. maijā izdarīt savu izvēli." Kas zina, varbūt kādreiz kāds no mazajiem koknesiešiem arī kļūs par Eiropas Parlamenta deputātu un aizstāvēs Latvijas intereses tikpat droši, kā tagad atbildēja uz ciemiņu uzdotajiem jautājumiem. Katrā tikšanās vietā Vēlēšanu ABC organizētāji atstāj plāksnīti ar uzrakstu, kas norāda, cik liels attālums no konkrētās vietas ir līdz Briselei. PII „Gundega” vadītāja Ritai Gabaliņa saņēma plāksnīti, kas apliecina, ka no Kokneses līdz Briselei ir 1965 kilometri. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris pateicās par iespēju būt to pašvaldību skaitā, kur apstājas Vēlēšanu ABC tūre. “10 gadus esam pavadījuši Eiropas Savienībā un pārliecinājušies, ka Eiropas Savienība ir kā liela ģimene. Dažādu ES struktūrfondu finansējums ir palīdzējis mūsu novada attīstībai – ir nosiltinātas ēkas, uzlabota ceļu infrastruktūra un daudz citi ieguvumi. Ceram, ka nākotnē, kad šie mazie koknesieši būs pilntiesīgi Eiropas Parlamenta vēlēšanu dalībnieki, Latvija būs sasniegusi Eiropas labklājības līmeni.”

Visskaistākajā gada laikā - gan pie EP ēkas Strasbūrā, gan Latvijā, uzziedējuši ķiršu koki. Arī katrā tikšanās vietā Vēlēšanu ABC tūres rīkotāji iestāda ķiršu kociņu. Koknesieši Vēlēšanu ABC tūres dāvinātajam saldajam ķirsim bija izraudzījušies vietu, kur spurdz bērnu balsis – bērnudārza „Gundega” pagalmu. Tāpēc mazie „Gundegas” iemītnieki ar prieku palīdzēja Kokneses novada domes priekšsēdētājam Dainim Vingrim un EP Informācijas biroja Latvijā vadītājai v.i. Martai Rībelei iestādīt ķiršu kociņu, par kuru viņiem kā mājiniekiem būs turpmāk jārūpējas. Tikšanās noslēgumā braši skanēja bērnu orķestra izpildījumā Mocarta „Turku maršs”, kuru diriģēja skolotāja Marija Vilde.

Lai aug un zaļo iestādītais ķiršu kociņš!

Kokneses Novada Vēstis