Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/patricija_eiduka_ar_fenomenalu_pedejo_posmu_pirma_no_latvijas_pabeidz_tour_de_ski_trisdesmitnieka
Drukas datums: 04:33:32 17.01.2021

Patrīcija Eiduka ar fenomenālu pēdējo posmu pirmā no Latvijas pabeidz "Tour de ski" trīsdesmitniekā 11.01.2021

2020_12_24_eiduka_2020nov.jpgVaronīgi nocīnoties līdz galam mokošajā pēdējā "Tour de ski" posmā pret "Alpe Cermis" kalnu un uzrādot 10km distancē brīvajā stilā ar masu startu ar neticamo 10. rezultātu (+ 1:29,2 ), Patrīcija Eiduka no Kokneses novada visos tūres posmos iekļuva Top30 un kļuvusi par pirmo no Latvijas slēpotājiem un pirmo Baltijas valstu sievieti, kura šo prestižo un grūto daudzposmu seriālu ir pabeigusi trīsdesmitniekā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Līdz šim tūri trīs reizes pabeigušajam Indulim Bikšem labākais rezultāts ir 39.vieta.

 Iepriekšējos divus gadus jauniņā slēpotāja no Vecbebriem "Tour de ski" piedalījās pirmajos trijos posmos, esot pirmajai un pagaidām vienīgajai šajā daudzposmu seriālā startējušajai Latvijas slēpotājai sieviešu konkurencē. Savā trešajā tūrē, sasniedzot lieliskus rezultātus, 20 gadus vecā Patrīcija izlēma cīnīties līdz beigām, līdz ar to pirmo reizi saskaroties ar slavenā Alpe Cermis kalna pārbaudījumu. To pašu, starp citu, pirmo reizi piedzīvoja vēl 17 konkurentes – 10 tūres debitantes un 7 iepriekšējās tūrēs dažos posmos piedalījušās, bet līdz beigām nestartējušās slēpotājas. No 66 "Tour de ski" sākušajām dalībniecēm līdz pēdējam posmam aizcīnījās 42 slēpotājas. Izstājās pamatā vājākās slēpotājas, izņemot, protams, nelielu traumu guvušo pasaules čempionāta un pasaules kausa posmu godalgoto vietu ieguvēju Frīdu Karlsoni no Zviedrijas.

 Pagājušā gadā iedzīšanas vietā ieviestais masu starts pēdējā posmā bija arī šogad. Pateicoties iekļūšanai trīsdesmitniekā iepriekšējos septiņos posmos, Eiduka pirms pēdējā posma atradās 26.vietā (+8:47) un ar labām iespējām noturēties Top30. Pirmie 7km bija jāveic pa līdzenumu, bet pēdējie trīs kā parasti pret kalnu slēpošanas kalnu. Līdz kalnu slēpošanas kalna pakājei Patrīcija noturējās lielajā pamatgrupā (18.vieta, +24 sekundes), no kuras dažas sekundes priekšā bija izrāvusies Eba Andersone. Pirmajā kilometrā kalnā mūsu talantīgā un strādīgā slēpotāja pakāpās jau uz 14.ietu (32 sekundes). Pēdējos grūtajos 2km Ingus Eiduka audzēkne, apsteidzot arī pagājušā gada tūres vicečempioni Natāliju Ņeprajevu, finišēja 10.vietā, otro reizi karjerā tiekot desmitniekā. Līdz ar to ar fenomenālu startu pēdējā posmā Patrīcija Eiduka pabeidza savu pirmo "Tour de ski".

Patrīcika Eiduka šī lieliskā panākuma sasniegšanā pateicas saviem atbalstītājiem - būvkompānijai "Merks", Kokneses novada pašvaldībai, Latvijas Olimpiskajai vienībai, "Nateo D vitamīni", "Ievas siers", "Virši", veikalam "Mysport", Skandi motoram.

 Posmā 10km brīvajā stilā uzvarēja Andersone, kas par 9 sekundēm apsteidza Džesiku Diginsu. un kopvērtējumā pakāpās uz trešo vietu. Kā jau to varēja paredzēt, līderpozīcijas saglabāja un pirmo uzvaru "Tour de ski" izcīnīja amerikāniete Diginsa, kas par pusotru minūti apsteidza otrās vietas ieguvēju Jūliju Stupaku no Krievijas.

 Olimpiskā čempione Kristīne Šmiguna "Tour de ski" ir piedalījusies vienreiz, bet tūri nepabeidza. Tikmēr vīriešu konkurencē "Tour de ski" pabeiguši četri igauņi – Olimpisko spēļu un pasaules čempionātu medaļnieki Andrus Vērpalu un Jaks Mae, kā arī Aivars Rehemā un Karels Tammjarvs.

 Ivars Bācis,

slēpotājas pārstāvis