Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/pasakums_izglitibas_izstade_skola_2019
Drukas datums: 15:51:33 29.05.2020

Pasākums "Izglītības izstāde "Skola 2019"05.03.2019

Bebru pamatskolas 7.-9. klases skolēni 1. martā projekta Nr. 8.3.5.0/16/1/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" KAA pasākuma "Izglītības izstāde "Skola 2019"" ietvaros apmeklēja Starptautisko izstāžu centru "Ķīpsala", kur notika izglītības izstāde "Skola 2019". 

 Izstādes piedāvājumu klāsts par mācībām Latvijā un ārzemēs bija plašs, katrs varēja atrast saviem profesionālajiem nodomiem un interesēm atbilstošo informāciju, kā arī uzzināt par pieprasītākajām profesijām, mācību programmām, tikties ar jauniešiem, kuri dedzīgi reklamē savu izglītības iestādi. 9. klases skolnieks Dāvids Makarovs-Plātiņš īsi pēc izstādes atklāšanas sniedza interviju LNT ziņām.

 Skolēni pasākumu novērtējuši atzinīgi. Simpātiska viņiem šķita komunikācija ar jauniešiem, savas mācību iestādes reklamētājiem. Vairāki zēni ir sajūsmināti par datorspēļu programmētāja profesiju, kuru apgūstot Alberta koledžā jau 2. semestrī iespējams publicēt savu radīto datorspēli. Meitenes ieinteresētas par Jauniešu Saeimu. Arī viņas nopelnīja iespēju pasēdēt Saeimas deputāta krēslā. Tieši meitenes uzrunāja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku piedāvājumi. Atzinīgus vārdus izpelnījās kustīgais robots un robotika vispār. Ir jaunieši, kuri izstādēs laikā iesāka šaubīties par jau izvēlēto karjeras ceļu, jo jauniegūtā informācija un praktiskā darbošanās radīja pavisam citas profesionālās intereses. Visilgāk jaunietes aizkavēja jaunās kosmetoloģes, kuru pēdās tagad vēlas iet arī daža laba Bebru pamatskolas skolniece. Aizkustinošas sarunas notika par Ulubeles Labestības skolu un tur sastapto gudro un gādīgo suni. Plaši pārstāvēts bija Ogres tehnikums, kurā jau tagad mācās audzēkņi no Bebriem. Notika sarunas ar augstskolu pārstāvjiem, ja dažai skolniecei jau zināma augstākā mācību iestāde, kurā mācīties pēc vidējās izglītības iegūšanas.

Bebru pamatskolas izstādes apmeklētāji visi kā viens ir pārliecināti, ka arī nākošgad būs jāizmanto izstādes "Skola 2020”"piedāvājumi, jo pasākums izvērtās vērtīgs un interesants, tas pamatskolas skolēniem radījis spilgtu priekšstatu par izglītības sistēmu, pakāpenību un daudzveidību.

Bebru pamatskolas informācija, 

A. Bernāna foto