Pasaki "PALDIES" ikvienam14.01.2020

paldies1.jpg"PALDIES ir vienīgā valūta pasaulē, kas vēl nav mainījusi kursu'', teicis Jānis Jaunsudrabiņš. Starptautiskā ''PALDIES'' diena tiek atzīmēta 11.janvārī, kad ikviens tiek aicināts pievērst uzmanību labajam un pateikties ikvienam - tuviniekiem, draugiem, kolēģiem vai nejauši sastaptiem cilvēkiem. 

Vārdi taču neko nemaksā, cik maz tomēr vajag, lai kādam šo dienu padarītu kaut par kripatiņu patīkamāku. Tāpēc arī mēs, Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas kolektīvs, nolēmām pirmdienu,13.janvāri, padarīt brīnumaināku. 

Nežēlot labos vārdus un pateikties ikvienam sastaptajam skolas un grupas biedram, skolas un pagasta darbiniekam, kā arī sastaptajam pretimnācējam, sakot vienkāršu PALDIES par ''lielo sirdi, čaklo strādāšanu un dzīvošanu pagastā, ārstēšanu, kurināšanu, pārdošanu, ēst gatavošanu, skološanu, dejošanu un dziedāšanu, matu pīšanu, kurpju siešanu, zvana spiešanu, bulciņu cepšanu, algu rēķināšanu, dokumentu rakstīšanu, veco ļaužu aprūpēšanu, apciemošanu, konfekšu dalīšanu, burvīgo smaidu, rūpēšanos par bērniem un skolu, ekskursiju un pasākumu rīkošanu''. 

PALDIES teikšana šodien mūspusē nerimās, saule spīdēja spožāk un ļaudis smaidīja sirsnīgāk! Ik pa laimes asarai uz vaiga arī neizpalika. Neaizmirsām pateikt ''paldies'' arī paši sev.

Cik bieži katrs no mums pasaka šo mazo vārdu'' paldies''? Cik bieži mēs pateicamies par to, kas mums jau ir? PALDIES - tas ir vispieklājīgākais vārds ikvienā pasaules valodā. Mēs visi taču esam par kaut ko pateicīgi, tomēr ikdienas steigā par to aizmirstam, noslēdzamies, rīkojamies automātiski, aizmirstot šo burvju vārdiņu ''paldies''.

Pamanīt, piefiksēt un izjust pateicību par to, kas dots ikdienas skrējienā, sākot ar siltu smaidu vai līdzcilvēka pieskārienu un apskāvienu, beidzot ar lielajiem, skaistajiem notikumiem, galu galā tik pašsaprotamu spēju redzēt un dzirdēt, lasīt, sajust un izgaršot, saost un būt - tas viss paver durvis uz daudz laimīgāku, veselīgāku un brīnišķīgāku dzīvi.

Mācīsimies teikt šo burvju vārdu PALDIES  sev, tuvajiem, svešajiem un dzīvei kopumā!

Piedzīvosim šo brīnumaino pateicības sajūtu arvien biežāk un biežāk!

Daiga Andersone,

Pērses sākumskolas skolotāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top