Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Pārsteigumiem bagātā Tēva diena Iršos

14.09.2021

img_20210912_122337.jpgKatru gadu otrajā septembra svētdienā Latvijā svinam Tēva dienu, izrādot īpašu godu un pateicību tētiem par atbalstu, mīlestību, rūpēm un vienkārši par to, ka viņi ir. Gluži kā mammām, arī tēviem ir savas rūpes par bērnu. Viņi ir mūsu stiprais plecs un atbalsts, lielais drošības klēpis, dēla pirmais supervaronis un meitas pirmā mīlestība.

Tēva dienas mērķis ir ne vien pateikt tētiem PALDIES un veicināt svētku svinēšanas tradīcijas iedibināšanu ģimenē, bet arī aktualizēt tēva lomas nozīmi bērna ikdienas dzīvē. Šogad kā Tēva dienas virstēma izcelta tēta un bērna attiecību veidošana no zīdaiņa līdz pusaudža vecumam, jo labāki pamati attiecībām būs ielikti šajā posmā, jo stiprākas tās būs vēlākos gados, kad bērns jau aizies savā dzīvē.

Svētdienā,12. septembrī, Iršu stadionā gaidījām tēvus, vectēvus, krusttēvus un onkuļus, lai piedalītos sporta aktivitātēs, jautri pavadītu laiku un ikdienas steigā pabūtu kopā ar mīļajiem.

Šīs dienas gaviļnieki, kopskaitā 13, uzdevumus veica 10 stacijās: 1) Pienvedēja piedzīvojumi; 2) Asini prātu! 3) Mazs cinītis gāž lielu vezumu; 4) Strausa sitiens; 5) Visi 33! 6) No visa spēka; 7) Vienmēr kopā; 8) Nešauj pa tukšo! 9) Šķiro pareizi! 10) Trāpi mērķī. Veicamie pienākumi izrādījās  visdažādākie. Gan alfabēts jāatceras un spēka vingrinājumi jāveic, gan riepas jāveļ un krāsas jāprot atšķirt, kā arī atmiņa jātrenē, precīzi jāšauj, jātrāpa vārtos u.t.t. Katrā pieturvietā vēl pa kādai rozīnītei arī netrūka.

Pēc padarītā sekoja vēl divi saliedēšanās uzdevumi. Tēviem aizsēja acis, tad ievirpuļoja un pēc komandas viņiem vajadzēja sameklēt savus bērnus, kuri viens par otru skaļāk sauca: "Tēti, tēti, tēti!" Burvīgs bērnu koris, tēti gatavi skriet uz visām pusēm, līdz nonāk mērķī - pie savējiem, sadzirdētajiem.

Lietus sāka nedaudz smidzināt, līdz ar to katram izsniedzām galvas lietussargu. Tētu uzdevums - no punkta A līdz punktam B pārvest bērnus - gan savus, gan kaimiņa, izmantojot ķerru. Te nu spiedzieni un prieka izsaucieni skanēja pa malu malām, iespējams, pat karuseļos tik lielu jautrību nebūsiet dzirdējuši. Ātrums, precizitāte, uzmanība - viss perfekti pārdomāts!

Laiks paskrēja nemanot! Saulīte mūs lutināja, arī rudens lietiņš pa kādai lāsītei pacienāja. Kamēr summējām rezultātus un rakstījām diplomus, tikmēr visi klātesošie cienājās ar tēju un kafiju, kā arī baudīja picas un uz mēles kūstošos zefīrgroziņus.

 Kopvērtējumā 1.vietu ieguva Aldis Rutkovskis (64 punkti), 2.vietu Mārtiņš Ruža-Riekstiņš (61 punkti), 3.vietu Mārcis Irbe (60 punkti).

Katrs dalībnieks par piedalīšanos saņēma spainīti ar gardo medu, pirmo trīs vietu ieguvējus gaidīja specbalvas. Tomēr katram vēl bija iespēja griezt lototrona ratu, kur visas lozes bija pilnas, un izvilkt divas ,tā teikt, vienu labajā, otru kreisajā rokā. Galvenās balvas ieguva Ilvars Kažociņš ar dēlu Robiju ("Karlīnas" dāvanu karte un "AB parka" dāvanu karte) un Vairis Štāls ("Karlīnas" dāvanu karte), kurš savu laimestu ļāva izlozēt atkārtoti un iepriecināt kādu citu dalībnieku. Gluži kā SuperBingo studijā!

Paldies visiem, kuri atnāca un atbrauca, piedalījās un atbalstīja, radīja svētkus kopā - viens otram un katrs sev! Mēs joprojām esam spēks, ja darbojamies komandā!

Paldies Iršu pagasta brīvprātīgajiem jauniešiem: Zandai, Līgai un Esterei Riekstiņām, Valteram Kalniņam, Adrianam Sogomonjanam, Emīlam Nikolajevam, Rendijam Dīriķim, Anetei Zeimuļai-Priževoitei, Beātei Freidenfeldei, Sabīnei Liepiņai par tiesnešu pienākumu veikšanu, kā arī citu papilddarbu izpildi!

Paldies Ilonai Skrupskai un Sintijai Sembiņai par gardo cienastu!

Paldies par finansiālu un materiālu  atbalstu Iršu pagasta pārvaldei, z/s "Pumpuri", mini zoo "Karlīnas", "Sintijas matu studijai", z/s "Zemītes", "Ilgas", SIA "AVK Konstrukcijas", LSK Viduslatvijas komitejas Iršu nodaļai, izklaides parkam "Avārijas brigāde’"!

"…ar kreiso ūsu tētis samaisa kafijas krūzi, ar labo ūsu noglāsta māmiņas puķaino blūzi…" Uz tikšanos nākamajās aktivitātēs!

Lāsma Rutkovska, sporta darba organizatore Iršos

Daiga Andersone, kultūras pasākumu organizatore Iršos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top