Palīdz tapt "Likteņdārzam", dāvinot mākslas darbus27.04.2011

Pēc šā gada martā notikušā labdarības pasākuma - pianista Vestarda Šimkus koncerta un pirmās "Likteņdārzam" veltītās Latvijas mākslinieku darbu izsoles - "Likteņdārzs" - turpina dāvinājumā saņemt mākslas darbus nākamajai izsolei, kas paredzēta pēc gada.

Mākslinieks Valdis Opmanis kopā ar mākslinieka Alfeja Bromulta (1913 - 1991) sievu Tirzīti Bromulti "Likteņdārza" tapšanai veltījuši sešus Alfeja Bromulta darbus, kuros attēlota Kokneses puse - Staburags, Kokneses pilsdrupas, kā arī divus darbus ar tēlnieces Aleksandras Briedes skulptūru "Daina". Darbi tapuši 1962. un 1963 gadā – laikā, kad Alfejs Bromults strādāja Kokneses pusē. Alfejs Bromults bijis viens no populārākajiem savas paaudzes gleznotājiem. Gleznojis ainavas, ziedus un portretus reālistiskā manierē. Lielu nozīmi pievērsis kolorītam.

Trīs sava vīra - Riharda Skrubja (1928 - 1995) darbus "Likteņdārzam" uzdāvinājusi viņa sieva Dzidra Skrube. Starp tiem arī mākslinieka Riharda Skrubja gadā veidotais plakāts (linogriezums) kinofilmai "Purva bridējs" ar Vijas Artmanes atveidoto Kristīni līgavas tērpā. Zīmīgi, ka, rakstot "Purva bridēju", Rūdolfs Blaumanis dzīvoja un strādāja Koknesē par skrīveri. Ceturtais Dzidras Skrubes dāvinājums ir Jāņa Riekstiņa oforts „Ķīšezers”, kas tapis 1967. gadā.

Jau kopš pašiem "Likteņdārza" tapšanas pirmsākumiem tā tapšanā ar sirdi, darbiem un līdzekļiem iesaistījušies Latvijas politiski represēto apvienības biedri. Latvijas Politiski represēto apvienības valdes sekretāre, Ogres Politiski represēto kluba valdes locekle Dagnija Liepiņa Fondam uzdāvinājusi divas gleznas no privātās kolekcijas - K. Sniedzes 1980. gadā tapušo gleznu un Margaritas Peilānes (1915 – 1996) „Pavasaris”. Ceļā uz Fondu ir arī Strenču politiski represēto biedrības priekšsēdētājas Dzintras Lezdiņas dāvātās gleznas.

Fotogrāfs Leons Balodis, kurš izsoles rīkotājiem sagādāja pārsteigumu, izsoles dienā piedāvājot izsolei 1966. gadā tapušo Kokneses pilsdrupu fotogrāfiju, vienu no Kokneses fotogrāfijām apsolījis arī nākamā gada izsolei.

Lai palīdzētu tapt „Likteņdārzam” kā mūsu dāvanai Latvijai 100 gadu dzimšanas dienā, katrs ir aicināts līdzdarboties - iegādājoties ziedojumu zīmes, piezvanot uz pastāvīgo ziedojumu tālruni 9000 6787, iestādot koku, atvedot pelēko akmeni „Likteņdārza” amfiteātrim vai ziedojot līdzekļus uz „Likteņdārza” norēķinu kontu un tagad arī – dāvinot mākslas darbus.

Tuvāka informācija par projektu – www.liktendarzs.lv.

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top