Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/pacientu_uzticibas_balva_gimenes_arstei_dainai_eglitei
Drukas datums: 08:20:55 27.10.2020

Pacientu uzticības balva ģimenes ārstei Dainai Eglītei21.09.2020

17. septembrī kinoteātrī "Splendid Palace" norisinājās nozīmīgākais gada notikums veselības nozarē – "Gada balvas medicīnā 2019” svinīgā ceremonija, ko desmito gadu rīkoja Latvijas Ārstu biedrība (LĀB). Balvas medicīnas darbiniekiem tika pasniegtas 14 nominācijās. Par "Gada ģimenes ārsti' sabiedrības balsojumā atzīta pediatre un ģimenes ārste Daina Eglīte. No 2009. gada 1. septembra viņa pacientus pieņem savā prakses vietā Koknesē,  bet kopumā medicīnas nozarei ir veltījusi 35 darba gadus.

21. septembrī Kokneses novada pašvaldības vārdā Dainu Eglīti sirsnīgi sveica domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, izsakot pateicību par veiksmīgu sadarbību un vienmēr sniegto atbalstu veselības veicinošo pasākumu organizēšanā Kokneses novadā. "Lepojamies, ka šo godpilno titulu ir saņēmusi ģimenes ārste no mūsu novada!" – teic pašvaldības vadītājs.

Savukārt Daina Eglīte par piedzīvoto saviļņojuma brīdi apbalvošanas ceremonijā un šajās dienās saņemtajiem apsveikuma vārdiem un laba vēlējumiem no kolēģiem un pacientiem, atzīst: "Man pasniegtā dzīvības lāsīte ir pacientu uzticības zīme, jo tā ir balsojuma balva. Paldies maniem pacientiem par gadiem ilgo uzticību!"

Marta mēnesī pie Dainas Eglītes prakses vietā ieradās žurnāliste Krista Vāvere ar filmēšanas grupu, lai sagatavotu video sižetu apbalvošanas ceremonijai. Svinīgais pasākums sākotnēji bija iecerēts šī gada aprīlī, bet  ārkārtas situācija visu mainīja. Uzņemtajā video stāstā koknesiešu iemīļotā daktere teic: "Manuprāt, šo balvu ir pelnījis jebkurš ģimenes ārsts Latvijā." Par saņemto pacientu atzinības balvu viņa pateicas savai pirmajai māsiņai Inetai Pilickai, ar kuru kopā abas uzsāka darbu ģimenes ārsta prakses izveidē Koknesē, kā arī savām pašreizējām ārsta palīdzēm Inetai Lūsei-Laizānei un Ilzei Škaparei, atsaucīgajiem kolēģiem – ģimenes ārstiem Andai Elstei un Ziedonim Mauliņam, jo viņi visi kopā ir kā ģimene, kurā cits uz citu var paļauties.

No 1985. gada līdz 2009. gadam Dainas Eglītes darba gaitas ir pagājušas strādājot par pediatri Aizkraukles slimnīcā – bērnu un dzemdību nodaļās. Kurš gan var izskaitīt, cik mazuļiem daktere Eglīte ir palīdzējusi izaugt veseliem?! Pieredzes bagātā mediķe teic: "Pediatrija ir mana sirdslieta, man joprojām pietrūkst slimnīcas dinamiskā dienas ritējuma. Pārmaiņas veselības aprūpē rosināja turpināt darbu kā ģimenes ārstei. Aizkrauklē tolaik ģimenes ārstu prakses bija pietiekamā skaitā, bet šeit vēl viena prakse bija vajadzīga. Tā vienpadsmit gadus mēroju ceļu no Aizkraukles un Koknesi. Mēs ar Inetu Pilicku iesākām no nulles punkta, bet šobrīd manā aprūpē ir 1350 pacienti."

Izteicot savu balsojumu titulam "Gada ģimenes ārsts", pacienti atklāj, ka daktere Eglīte ir atsaucīga, pašaizliedzīga un iejūtīga, allaž nopietni ieklausās pacientos un nekad neatsaka savu padomu. Arī viņa pati par savu darba ikdienu teic: "Daudzreiz ir tā, ka palīdz tikai labs vārds. Ģimenes ārstam ir jābūt arī psihologam un sociālajam darbiniekam, jāprot uzklausīt un pateikt īstos vārdus. Citādi nevar. Ja man šodien 10% izdodas būt ārstei, tā ir mana laimīgā diena.''

Viņas gadu gaitā izkristalizējusies pārliecība, kas izskanēja arī apbalvošanas ceremonijā – cilvēku neizārstēs kārtējā tablete, cilvēka veselība ir kustībā. "Kokneses novada pašvaldība ir viena no tām pašvaldībām, kas ir ļoti daudz ieguldījusi un paveikusi, lai visām iedzīvotāju grupām ir pieejamas veselību veicinošas aktivitātes. Saviem pacientiem es vienmēr atgādinu: apmeklējiet Kokneses sporta centru, vingrojiet, peldiet, dzīvojiet veselīgi! Tāpat ļoti priecājos, ka Kokneses novadā tiek domāts par ģimenēm ar bērniem," – ar gandarījumu saka Daina Eglīte.

Vislielākais prieks ģimenes ārstei ir par katru jaundzimušo bērniņu. Arī šajā gadā viņas praksē reģistrēti mūsu visjaunākie novadnieki.

"Gada ģimenes ārsta" balva simboliski izteic Dainas Eglītes sūtību – būt nomodā par uzticēto dzīvības liesmiņu.

 Sarmīte Rode,

Kokneses novada domes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa