Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/ozolu_godasardze_augs_un_kuplos_ari_kokneses_novada_politiski_represeto_staditais_ozols
Drukas datums: 12:19:18 22.02.2020

Ozolu godasardzē augs un kuplos arī Kokneses novada politiski represēto stādītais ozols26.08.2013

23. augustā Koknesē, Likteņdārza sirdī - amfiteātrī, lepni plīvoja Latvijas valsts karogs, aicinot ikvienu jau piekto gadu atsaukties Latvijas Televīzijas un „Kokneses fonda” organizētajai ziedojumu akcijai „Top Latvijas Likteņdārzs”, lai kopīgiem spēkiem savāktu 30 000 latu ziedojumu akmeņu krāvuma „Sirmais saulriets" izveidei amfiteātra daļā.

Šajā dienā amfiteātrī ar 34 Latvijas pašvaldību atbalstu kā veltījumu politiski represētajiem, iestādīja pirmos 15 ozoliņus topošajā Ozolu Godasardzē. Stādītāji bija sirmgalvji cienījamos gados, kuri paši izdzīvojuši smagos represiju gadus un viņu tuvinieki. „Ozols ir latviešu tautas spēka simbols. Šodien ir Ozolu Godasardzes stādīšanas aizsākums, mēs ticam, ka mūsu iestādītie ozoli dzīs stipras saknes pagātnes notikumu piemiņai, mūsu tautas liktenim un laimīgai nākotnei”, klātesošos uzrunājot, sacīja Gunārs Resnais, Latvijas Politiski Represēto apvienības vadītājs. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris sirsnīgi pateicās visām Latvijas pašvaldībām par atbalstu šim skaistajam mērķim un vēlēja, lai jaunie ozoliņi izaug par vareniem kokiem. Ozoliņu stādīšana izvērtās par saviļņojošu kopības brīdi. Dziedot latviešu patriotiskās dziesmas, katrs stādītājs gribēja iedurt lāpstu zemē un gādīgām rokām apmīļot kociņus, kas pēc gadiem krāšņi rotās Daugavas krastu.

Šī diena paliks neaizmirstamā atmiņā arī tiem diviem jauniešiem no Rīgas, kuri mirkli vēlāk Skatu terasē laulību ceremonijā teica viens otram jā vārdu. Viņu izteiktais mīlestības solījums un Daugavas viļņiem atdotais ziedu vainags lai ir kā apliecinājums gan viņu kopīgai, gan Likteņdārza nākotnei.

Vakarā, amfiteātrī, iedegoties ugunskuriem un lāpām virs akmeņu krāvuma, sākās brīnišķīgs koncerts – Latvijas talantīgo mūziķu dāvana Likteņdārzam. Arī koncerta laikā cilvēki turpināja likt laukakmeņus akmens krāvumā.

„Mūsu katra ceļš ir vienreizējs piedzīvojums. Neatkārtojams. Liktenis mūsu ceļu ir iezīmējis Latvijā. Un te, katram savu ceļu ejot, ir tik labi apzināties, ka varam doties kopā. Pat, ja tikai nelielu ceļa gabalu, mazu brītiņu. Kādēļ lai mēs nepaietos gabaliņu kopā uz Likteņdārzu?," sacīja mūziķis Kārlis Kazāks, kurš ar domubiedriem un draugiem bija veicis muzikālu velobraucienu uz Likteņdārzu Koknesē, sākot to 17. augustā no Tautas Dzejnieka Ojāra Vācieša bērnības zemes Gaujienas.

Kopā ar viņu un velomūziķiem koncertā muzicēja Uģis Prauliņš, Biruta Ozoliņa un DjMonsta, Goran Gora, jauniešu popgrupa no Balviem „Audience Killers”, Gundars Grasbergs, „Dabasu Durovys” no Daugavpils un „Latvian Voices” no Rīgas. Koncertu - ziedojumu akciju vadīja LTV žurnālisti Aija Kinca un Jānis Geste.

LTV ziedojumu akcijas „Top Latvijas Likteņdārzs” laikā kopā saziedo 35 282 latus

Kokneses Novada Vēstis