Lapas karte
AA+A++
A AAA

Novadu biškopju seminārs Vecbebros - PIKC Ogres tehnikums programmu īstenošanas vietā

13.11.2017

dsc_0336.jpgNekā darīt - drūmākais gada mēnesis ir klāt. Dārzi un lauki ir pelēki, saule nesilda, un arī rudens lapu krāšņums zudis, bet mundrumu raisošā sniega baltuma vēl nav. Vien dārzkopjiem un biškopjiem ir iespēja vasaru baudīt ilgāk - ieejot ābolu  smaržas vai medus trauku  pilnajā glabātavā, priecājoties par augļu skaistumu un garšu, medus dzintaraino spīdumu.

Varbūt nedaudz noguruma sakrājies smagajos rudens mēnešos, un atpūta vajadzīga. Taču iedarbīgu to var padarīt tikai labas domas, paša radīts prieks, nākotnes ieceres, plāni, sapņi. Jā, dažreiz vajadzīgs pavisam nedaudz, piemēram, kolēģa stāstījums par izmēģinātām darba metodēm vai izdomātu jaunu agregātu, dalīšanās pieredzē cīņā ar grūtībām, šķēršļiem un problēmām, kopīgi malkota kafija un gardas medus kūkas gabaliņš.Tāda pozitīvi rosinoša gaisotne valdīja Latvijas Biškopības biedrības rīkotajā zonālajā seminārā 9. novembrī Vecbebros – PIKC Ogres tehnikums izglītības programmu realizēšanas vietā. Semināra dalībnieki  varēja brīvā gaisotnē atpūsties un dalīties  specifiskajās gudrībās, zināšanās un prasmēs par to, kā ziemo bites, gatavo stropus, pārkausē vaska izejvielas un apkaro neuzveicamo varras ērci. LIFE+ „Putni Ādažos” projekta vadītāja Baiba Švāne bija sagatavojusi plašu prezentāciju par Latvijā tik populārajiem nektāraugiem viršiem, konkrēti, virsājiem Ādažu poligonā. Biškopji, gadiem ilgi vezdami vasaras izskaņā bites uz viršiem, bija pārsteigti, ka virsājus vislabāk atjauno meža ugunsgrēki.

Ogres tehnikuma muzeja pedagoģe Anita Svoka zālē sēdošos pa atmiņu taku izveda cauri izglītības programmas Biškopība vēsturei no tālā 1922. gada novembra līdz šodienai, velkot paralēles starp Latvijas Republikas dzimšanas dienas svinībām novembrī un Biškopības – dārzkopības skolas atklāšanu. Par biškopības un citu izglītības programmu apgūšanas iespējām šodien Ogres tehnikumā stāstīja direktores vietniece  kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa.

Semināra oficiālajai daļai beidzoties, dalībnieki nebūt nesteidzās izklīst, kafiju malkojot un gardas uzkodas baudīdami, vēl nelielās grupās turpināja intensīvi diskutēt par tikko dzirdēto, aizvadītās sezonas īpatnībām, medus cenām un citām dravnieku ikdienas aktualitātēm.

 Anita Svoka,

Ogres tehnikuma muzeja pedagoģe

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top