Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/nosledzies_kartejais_zimesanas_konkurss
Drukas datums: 23:33:41 03.06.2020

Noslēdzies kārtējais zīmēšanas konkurss20.04.2019

Šoreiz Zaļajā ceturtdienā iekrita Bebru pamatskolas ikgadējais notikums – tēlnieka Voldemāra Jākobsona, viņa skolnieka un konkursa atbalstītāja Andra Kristona un labāko zīmētāju godināšana. Klusi tika dalītas balvas konkursa "Mans lepnums-Bebru pagasts" uzvarētājiem. Šī gada tēma – "Es mīlu sportu". Tāpat kā tēlnieks un skolotājs V. Jākobsons bija lielisks sportists, arī skolēni, nebaidoties no cilvēku ķermeņu sarežģītās zīmēšanas, savos radošajos darbos izcēla visdažādākos sportistus: daiļslidotājus, slēpotājus, volejbolistus, peldētājus, autobraucējus, futbolistus u.c. Paldies vizuālās mākslas skolotājai par bērnu iedrošināšanu, mācīšanu zīmēt, par konkursa organizatorisko jautājumu risināšanu un izvērtēšanu, lai katrs nākamais konkurss noritētu aizvien kvalitatīvāk!

Pavisam žūrijai tika iesniegti visdažādākajās tehnikās un žanros zīmēti 69 darbi. Spilgtas krāsas mijās ar melnbaltām. Dažs jaunais mākslinieks pie sava zīmējuma strādāja vien 40 minūtes, bet daudziem bija nepieciešama vesela mācību diena. Precizitāte, akurātums, teicama kompozīcija novērtēta pamatskolas klašu grupas godalgotajos darbos, un tie pieder L. Rūnei, T. Cīrulei, V. Calanei, D. Valainaitei, K. Karlsonam, D. Riekstiņam. Sākumskolas klašu grupā vislabāko darbu autori ir R. Ancāns, G. Vite, M. Elste, A. Petrika, S. Derkačs, E. Orlova.

Katru gadu konkursa sponsors A. Kristons piešķir arī  simpātiju balvas. Tās šogad tika S. Valainaitei un S. Deņisovam.

Šī pasākuma mērķi ir vairāki: radīt skolēnos interesi par mākslu, attīstīt patriotisma jūtas, veicināt talantu izaugsmi. Sarmīte Rode, kura stāvējusi pie šī konkursa šūpuļa, atzīmēja, ka viss ir iespējams, un šodienas Bebru jaunajiem māksliniekiem dienās ir visas iespējas saņemt augsto V. Purvīša balvu.

Ik gadu Liepājas ārsts un komponists A. Kristons mūsu skolai dāvina savas jaunās dziesmas. Šogad balvu pasniegšanas ceremonija sākās ar pedagogu nodziedātām A. Kristona dziesmām, savukārt S. Rode Kristona kungam dāvināja savu dzeju, un tā Zaļā ceturtdiena Bebru pamatskolā bija trīs mākslu satikšanās diena. Tāda tā būs arī šī gada 29. jūnijā, kad "Galdiņos" tiks atzīmēta V. Jākobsona 120. dzimšanas diena. Memoriālā mājā "Galdiņi" aplūkojami visu zīmēšanas konkursa laureātu darbi. Īpašs prieks par tiem laureātiem, kuri savu karjeru saista ar vizuālo mākslu, piemēram, mākslas darbu restaurāciju.

Darba dienas izskaņā pedagogu kolektīvam kopā ar otru Bebru pamatskolas absolventu un mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāju atbalstītāju Uldi Krievāru dzima ideja dibināt tādu kā skolas absolventu-atbalstītāju biedrību (fondu) ar mērķi stiprināt Bebru pamatskolas esamību un vārdu.

Linda Šmite, 

 Bebru pamatskolas foto