Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/nosledzies_ikgadejais_biznesa_ideju_konkurss_iedzivotajiem_esi_uznemejs_kokneses_novada1
Drukas datums: 19:02:41 22.08.2019

Noslēdzies ikgadējais biznesa ideju konkurss iedzīvotājiem „ESI UZŅĒMĒJS KOKNESES NOVADĀ!”04.02.2019

Lai atbalstītu un motivētu novada iedzīvotājus jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanai un sekmētu saimnieciskās darbības attīstību novadā, arī 2018.gada nogalē jau piekto reizi Kokneses novada dome izsludināja pieteikumu iesniegšanu biznesa ideju konkursam iedzīvotājiem "Esi uzņēmējs Kokneses novadā!". Šogad tika iesniegts rekordliels pieteikumu skaits – 10! Konkursa pieteikumus izvērtēja vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija Kokneses novada domes pārstāvji, uzņēmēji un uzņēmējdarbības konsultanti.

Savas iesniegtās biznesa idejas konkursa dalībnieki 31.janvārī prezentēja vērtēšanas komisijai. Ilze Puišele iesniedza ideju par lielformāta spēļu nomu pasākumiem un ballītēm, Sigita Lazdāne vēlas piedāvāt fotografēšanas un fotogrāfiju apstrādes pakalpojumus, Niklāvs Vingris plāno izgatavot koka jumtu konstrukcijas, Ineses Vitenbergas ideja ir tradicionālās maizes cepšanas rituāls tūristu grupām un jaunlaulātajiem, Elmārs Stāmurs vēlas paplašināt aveņu audzēšanas biznesu, Laumas Rudzones ideja saistās ar bērnu nometņu organizēšanu Koknesē, Kristīne Rudmieze iesniedza ideju par dārza tehnikas nomas pakalpojumu, Līgas Zaulas ideja ir paplašināt kūpināto produktu piedāvājumu, papildus zivīm kūpinot arī vistu un cūkgaļu, Ilze Kaša vēlas izgatavot un izplatīt dabisko kosmētiku, Evita Briņķe plāno uzsākt tekstilizstrādājumu un mēbeļu ražošanu pēc individuāla dizaina.

Izvērtējot visas idejas, konkursa vērtēšanas komisija pieņēma lēmumu 1.vietu un finansējumu 1500,00 eiro apmērā piešķirt Laumai Rudzonei,  dalīto 2./3. vietu un naudas balvu 850 eiro apmērā piešķirt Ilzei Kašai un Elmāram Stāmuram. Visiem konkursa dalībniekiem tiek piedāvātas arī apmaksātas individuālas konsultācijas līdz piecu stundu apmērā katram pie uzņēmējdarbības konsultantes Ievas Kornes, lai rūpīgi izvērtētu savas idejas tālāko attīstību un saņemtu profesionāla speciālista ieteikumus, kas ļautu pilnveidot ideju un labāk attīstīt uzņēmējdarbību.

Kokneses novada dome izsaka lielu pateicību visiem konkursa dalībniekiem, kuri iesniedza savas iecerētās biznesa idejas. Paldies arī vērtēšanas komisijai par ieguldīto laiku un darbu pieteikumu vērtēšanā.

Aicinām visus iedzīvotājus, kuriem ir izlolota sava ideja uzņēmējdarbības uzsākšanai, sekot līdzi pašvaldības informācijai novada mājaslapā www.koknese.lv un pašvaldības izdevumā "Kokneses Novada Vēstis", lai laikus sagatavotu un iesniegtu pieteikumu nākamajam biznesa ideju konkursam, kas tiks izsludināts 2019. gada oktobrī. Kokneses novada dome ir gatava atbalstīt uzņēmējdarbības iniciatīvas Kokneses novadā, lai sekmētu novada ekonomisko izaugsmi un nodrošinātu iedzīvotājiem patīkamu un kvalitatīvu dzīves vidi. Novēlam visiem konkursa dalībniekiem īstenot savas idejas un sasniegt izvirzītos mērķus!

 Kokneses novada domes Attīstības nodaļa