faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Noskaidroti Skaļās lasīšanas sacensības Kokneses dalībnieki Reģionālajam finālam!01.03.2019

27.februāra rītā Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā norisinājās “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības” 1. kārta. Sacensībās piedalījās visi 5.a un 6.a klases skolēni, bet uz atlasi, kurā noskaidrojām tos trīs, kuri pārstāvēs  mūsu novadu reģionālajās sacensībās, piedalījās 15 dalībnieki – 9 zēni un 6 meitenes, kas ir trīs reizes vairāk nekā gadu iepriekš.

              Žūrijas darbu veica bibliotekāre Ingrīda Grūbe un latviešu valodas un literatūras skolotāja Evita Užule. Izvērtējot katru priekšnesumu pēc noteiktiem kritērijiem, tika nolemts, ka sacensību reģionālajā finālā Koknesi pārstāvēs I. Gaiša Kokneses vidusskolas skolēni Edvards Mozga, Visvaldis Henriks Kalniņš un Helēna Vilde.

            Lai veicinātu lasītprasmi un lasīt prieku, Latvijas Nacionālā bibliotēka līdztekus "Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijai” jau otro gadu rīko Nacionālo Skaļās lasīšanas sacensību.  

            Ar Nīderlandes lasīšanas fonda atļauju šai sacensībai tiek izmantota metodika ( pieejama bibliotēkā) no Nīderlandes, kur šī sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu aizraujošā lasīšanas sacensībā.

              Ar šo sacensību LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasīt prieku. Latvijā šai sacensībā aicināti piedalīties 11 – 12 gadus veci skolēni, kuri izvēlas un izlasa kādu grāmatu, atrod piemērotu  fragmentu, kuru skaļi nolasa priekša citiem, lai raisītu interesi par šo grāmatu un aizrautu ar savu lasītprasmi skaļi.

            Sacensība notiek trijās kārtās.

            1.kārta– norisinās skolā/bibliotēkā un šajā kārtā piedalās visi lasīt gribētāji. Tiesneši izvērtēs, kuri dosies tālāk uz otro kārtu.

            2.kārta– reģiona fināls  - Aizkraukles reģionā  (šogad iesaistījās Kokneses, Pļaviņu, Skrīveru, Aizkraukles un Jaunjelgavas novadi) startēs trīs labākie lasītāji no katra novada un tiesneši izlems, kurš viens kopā ar saviem atbalstītājiem dosies un Rīgā pārstāvēs Aizkraukles reģionu.

            3.kārta (18. maijs) – Nacionālais fināls (Latvijas Nacionālā bibliotēka), kad satiekas visu reģionu labākie skaļie lasītāji un cīnās par Lasīšanas čempiona titulu un kļūst par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru. Finālā vērtēs arī atbalstītājus/līdzjutējus, kas var būt visa lasītāja klase, cik atraktīvi, līdzi jūtoši viņi būs savam dalībniekam.

            Valsts lasīšanas čempions saņems oficiālu trofeju (kausu) skolai/bibliotēkai, kas nākošajā gadā ceļos tālāk. Viņš saņems arī individuālu balvu un dāvanu kartes.

            Sirsnīgs paldies visiem bērniem, kuri piedalījās, kā arī skolotājai Evitai Užulei par ieguldīto darbu, bērnus sagatavojot. Uz tikšanos 13.martā plkst. 13.oo Kokneses tūrisma centra izstāžu zālē, kad arī tu vari nākt, klausīties, vērtēt un atbalstīt skaļos lasītājus, jo īpaši mūsējos!  

Antra Vasiļevska

Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top